Hangi bisiklet türüne sahipsiniz?

Hangi bisiklet türüne sahibsiniz ? (Anket)

• 1- Yol/Yarış bisikleti

• 2-Şehir bisikleti

• 3-Dağ bisikleti

• 4-Trekking/Tur bisikleti

• 5-Katlanır bisiklet

• 6-Eletrikli bisiklet

• 7-Gravel

• 8-Diğer

• Toplam katılım
    260

Bisikletsever_

Daimi Üye
Tepki
2.599
İsim
Yasin
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forum üyeleri en çok hangi bisiklet türüne sahipler anket sayesinde öğrenelim...

• Beğen
Tepkiler: TafLan ve Atasoy
Scudo

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.847
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Şuna "yol/yarış" demek yerine neden sadece "YOL BİSİKLETİ" denmiyor? Dağ bisikletiyle de yarışlar yapılıyor.
Acilen bu alışkanlıktan uzaklaşmak gerekiyor.

Mythshaman

Daimi Üye
Tepki
475
İsim
Bora KARA
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şuna "yol/yarış" demek yerine neden sadece "YOL BİSİKLETİ" denmiyor? Dağ bisikletiyle de yarışlar yapılıyor.
Tam benim bisiklet türleri ile ilgili düsündugum konu hakkında yorumunuz. Benim düşüncem gidilen yol ile isimlendirmenin Bisiklette tam manalı olmaması. Mesela Dağ bisikleti de aynı konumda aynen Yol bisikletine dediğiniz gibi. Hatta bisiklet %99 sehirlerde sürülen motorsuz bir araç. Yol bisikleti ile sadece yarış yapılmıyor. Gravel sadece hafif arazi için degil... vb gibi.

Zamanında birisi, bisikletin tipine bakarak uydurmuş bunları muhtemelen 😆😆 agızdan agıza yayılmış.

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.876
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Tam benim bisiklet türleri ile ilgili düsündugum konu hakkında yorumunuz. Benim düşüncem gidilen yol ile isimlendirmenin Bisiklette tam manalı olmaması. Mesela Dağ bisikleti de aynı konumda aynen Yol bisikletine dediğiniz gibi. Hatta bisiklet %99 sehirlerde sürülen motorsuz bir araç. Yol bisikleti ile sadece yarış yapılmıyor. Gravel sadece hafif arazi için degil... vb gibi.

Zamanında birisi, bisikletin tipine bakarak uydurmuş bunları muhtemelen 😆😆 agızdan agıza yayılmış.
Dağ bisikleti, yol bisikletine göre çok daha yeni bir tür. Yani alışkanlık var. Bir de yol bisikletini, bisikletten anlamayan herkes yarış bisikleti olarak tanıyor.
Neyse, seçimleri düzelte düzelte 1 trekking, 1 dağ ve 1 elektrikli bisikleti olarak işaretledim :D.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2 ad mtb
1 ad yol bisikletim var.

• Beğen
Tepkiler: Bisikletsever_

Pesimistizm

Aktif Üye
Tepki
119
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2 adet katlanır, 3 adet yol biri klasik diğer ikisi karbon, 1 adet dağ, 3 adet şehir bisikleti, 1 adet recumbent, yakın zaman da sattığım fat Bike.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.172
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dağ yol şehir kullandım. Aynı anda birden fazla bisiklet bulundurmuyorum. Escape air almıştım ama kullanım amacım için biraz narin bulduğumdan en nihayetinde Trekking bisikletinde kaldım.
Yalnız yoldan sondan her şey çok farklı, bisiklet üzerinde sürekli yatmam gerekiyormuş gibi hissediyorum.

Mithat T.

Üye
Tepki
347
İsim
Mithat T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İki tane dağ bisikleti,bir tanede gravel var.

• Beğen

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.182
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şuan için 1 yol, 1 dağ bisikleti var. 2sini tekte harmanlayıp çift süspansiyonlu bir dağ bisikletine geçmeye çalışıyorum.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.440
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Ama yabanci dilde de Yol/ yaris bisikleti deniyor. Acilen Diger ülkelere bunu düzeltmesini söylemek gerekiyor. 😂

Dağ bisikleti, yol bisikletine göre çok daha yeni bir tür. Yani alışkanlık var. Bir de yol bisikletini, bisikletten anlamayan herkes yarış bisikleti olarak tanıyor.
Neyse, seçimleri düzelte düzelte 1 trekking, 1 dağ ve 1 elektrikli bisikleti olarak işaretledim :D.
Bisikletten anlamayan yaris bisikleti diyor demissiniz de her yaris diyenin bisikletten anlamadigina eminmisiniz.
Size söyle bir misal vereyim, mesela Almanyada Strassenrad(Yol bisikleti) / Rennrad (Yaris bisikleti) deniyor, yani iki kelimeyide kullanyiorlar. Ama Strassenrad (Yol Bisikleti) nadir kullanilirken %95 Rennrad (Yaris bisikleti) devamli kullanilan kelime, buda herhalde almanyadakilerin bisikletten anlamadiklari icindir diye düsünüyorum.

Tepki
4
İsim
ENES K
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben kamp hayatından bisiklet ile kamp hayatına geçmek istiyorum ama elimde eşimin kullandığı Bisan smile 28 jant 7 vites şehir bisikleti var Aksesurlarımı fulledim. Erdekliyim ufak ufak Erdek kapıdağ turlarıyla kondisyon yapmak istiyorum. Sizce bu bisiklet yeterli mi. Görüşleriniz için teşekkür ederim şimdiden. İyi akşamlar

• Beğen

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben kamp hayatından bisiklet ile kamp hayatına geçmek istiyorum ama elimde eşimin kullandığı Bisan smile 28 jant 7 vites şehir bisikleti var Aksesurlarımı fulledim. Erdekliyim ufak ufak Erdek kapıdağ turlarıyla kondisyon yapmak istiyorum. Sizce bu bisiklet yeterli mi. Görüşleriniz için teşekkür ederim şimdiden. İyi akşamlar
Her bisiklet, her şey için yeterlidir. Sen yeter ki onunla vakit geçirirken mutlu ol ve güzel zaman geçir. Gücünün yetmediği yerde inersin, elinle itersin. Şimdi senin sorunun altına elli tane yorum, bin tane şu parçayı yükseltsen daha iyi olacaktır yorumu gelecektir. Sen kim ne derse desin kafana takma. Yolda durup kamp yaptığın zaman seni idare edecek ekipmanın varsa, gerisini boş ver gitsin. Zaten sana en güzel anıyı, hatırayı bırakan o çıkamadığın zorlandığın yokuşlar, kafanda yer edecek zorluklar yer edecek. Kıssadan hisse; Sen çık, yoluna bak. Zaten gidemediğin yerde elbet bir vasıta bulup kendini evine geri taşırsın.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vakit ayırıp cevap ve moral verdiğiniz için teşekkür ederim en yakın zamanda yola çıkmak istiyorum içime su serptiniz 😊
Asıl güzel olan o an zaten. Bir pedal daha çeviremeyecek kadar hale geldiğin zaman. İşte o zaman ne Dünya derdi kalıyor kafanda, ne de ödenecek fatura. Ne kafada hal kalıyor, ne de bedende. İşte bu sporun güzelliği o 3-5 dakikalığına kafanın gidip, mecnun olduğun zamanda geçirdiğin vakit. Ne derdin kalıyor, ne tasan. O küçük arada bütün Dünya yükünün bir kısmını sırtından atıp, devam ediyorsun. Bu sporun en güzel yönü bu işte. O yüzden insanlar "Bisiklet sürünce kafam dağılıyor" diyorlar. Sen millet ne der boş ver. Yol yapmana, keyfini çıkartmaya bak.

Son düzenleme:

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.876
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ama yabanci dilde de Yol/ yaris bisikleti deniyor. Acilen Diger ülkelere bunu düzeltmesini söylemek gerekiyor. 😂

Bisikletten anlamayan yaris bisikleti diyor demissiniz de her yaris diyenin bisikletten anlamadigina eminmisiniz.
Size söyle bir misal vereyim, mesela Almanyada Strassenrad(Yol bisikleti) / Rennrad (Yaris bisikleti) deniyor, yani iki kelimeyide kullanyiorlar. Ama Strassenrad (Yol Bisikleti) nadir kullanilirken %95 Rennrad (Yaris bisikleti) devamli kullanilan kelime, buda herhalde almanyadakilerin bisikletten anlamadiklari icindir diye düsünüyorum.
Ben bisikletten anlamayanlar yarış bisikleti diyor demedim. Yarış bisikleti olarak tanıyor dedim. İnsanlar genelde haberlerde birkaç saniye gördüğü bisiklet yarışlarından biliyor sadece. Bisikletçiler de bisiklet satmak için her iki tabiri de kullanıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: TafLan

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.510
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet