Hangi bisiklet türü, korna, model seçmeliyim?

MelihB

Üye
Tepki
14
İsim
Melih Bakacak
Bisiklet
Mosso
bu sene ankarada üniversite kazandım gölbaşı kampüsünde şehir içinde gezmek için ve şehir merkezine gitmek için kullanıcağım bir bisiklet arıyorum bütçem 1500tlye kadar çıkabilir 1500tl lik alıcam demiyorum çıkabilir diyorum :) 1200 de olur 1500de ilk defa kaliteli bir bisiklet alıcam bir bilgim yok bu yüzden boyum 1.89 kilom 105 civarı sizde nasıl bir bisiklet tercih etmeliyim tavsiye ederseniz çok sevinirim

Scudo

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@MelihB 2 kez şehir yazmışsınız sorunuzun cevabı çok zor olmasa gerek. :p

Bütçenize göre Carraro Sportive serisine bakabilirsiniz.

MelihB

Üye
Tepki
14
İsim
Melih Bakacak
Bisiklet
Mosso
Biliyorum bununla ilgili bir sürü konu var hepsine baktım ama bir yere varamadım sizden ricam

Boyum: 1.87
Kilo: 107
max limit: 900TL

büyük bir bisiklet istiyorum küçük olmasın boyuma uygun olsun bana 2.el yada 0 bisiklet önerebilirmisiniz

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisikletin büyük olması bisikletin kadro boyuyla ilgili bir noktadır. Bisikleti seçerken öncelikli olarak göz önünde bulundurmanız gereken mesele bisikleti nerede kullanacağınızdır. Kadro boyunu kategorinizi seçtikten sonra aramalısınız.

MelihB

Üye
Tepki
14
İsim
Melih Bakacak
Bisiklet
Mosso
pardon kusura bakmayın yazmayı unutmuşum yoksa aklımdaydı şehir içi kullanıcam gezmek için veya kısa yolları kat etmek için

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon

MelihB

Üye
Tepki
14
İsim
Melih Bakacak
Bisiklet
Mosso
Kron XC150 29V
(link)

Mosso WİLDFİRE 29V
(link)

boyum 1.86 kilom 107 yaşım 20 genelde şehir içinde kullanıcam

(link)

(link)

bu iki bisiklet arasında kaldım lütfen yorumlarınızı bildirirmisinz

LÜTFEN KONUYU KAPAMAYIN TÜM FORUMA BAKTIM SADECE BİSİKLET HAKKINDA BİLGİ VAR KARŞILAŞTIRMA YOK

samroomes

Üye
Tepki
29
Şu anda kron xc 150 kullanıyorum. Aerodinamik olarak iyi bir bisiklet en küçük inişte bir kaç pedal çevirmeden sonra hiç pedal çevirmeden gidebiliyorsun. Ama kronik sesleri var seleden ses geliyor, arka aktarıcıdan ses geliyor, vites geçişleri akıcı değil. Ama fiyatına göre işte iyi bir bisiklet.

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İkisi de benzer ama mosso da vites modeli daha üst. Mosso 36 tel gibi Kron 32. Kilo olayını düşünürsek mosso ağır basar jant teli fazla olduğundan. Ağır basar derken açıklama ekleyeyim: Kilonuz fazla olduğundan jant teli sayısı yüksek olan daha avantajlı olur yoksa bisikleti ağırlaştıracağından değil. Bisiklete 50-100 gram eklese ne olur eklemese ne olur 4 er tane telin fazla olmasıyla. Bu jant teli sayısına bakarken tabii görsellerine göre baktım. Sonuçta vites sistemi geliştirilebilir. Eğer estetik açıdan da mosso derseniz onu alın. Yani dediklerimin haricinde estetik açıdan hangisi ağır basıyor sizin için?

• Beğen
Tepkiler: BağdatlıRuhi

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
Kron XC 150'yi bilmiyorum ama Mosso Wildfire'ın Hidrolik olanını kullanan arkadaşım var. Genel olarak bisiklet güzel. Hidrolik versiyonunda kilitlenebilir maşa vardı ama sanırım V frenlisinde yok. XC150'de de yok. Genel olarak aralarında fazla fark yok beğendiğinizi alın.

MelihB

Üye
Tepki
14
İsim
Melih Bakacak
Bisiklet
Mosso
Teşekkür ederim arkadaşlar mossoyu satın aldım dün itibari ile şimdi sizden önerim ama kitlenebilir maşa önerebilirmisiniz :) çok pahalı olmayan

Tepki
19
İsim
Ömer
Bisiklet
Drag
Madem kilitli maşalı istiyordun neden kilitsiz maşalı bisiklet aldın ki ?

MelihB

Üye
Tepki
14
İsim
Melih Bakacak
Bisiklet
Mosso
Çünkü param yok daha açıklayıcı olabilir mi :) bursum eylülde yatmaya başlayınca alıcam yavaş yavaş yapıyorum yapıcak bişeyim yok biriktirip direk çok güzel bi bisiklet almam çok uzun sürücekti malum o yüzden yavaş yavaş yapmak en mantıklısı bi yerden başlamak gerek dedim :)

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Suntour XCM ve daha iyisi XCR serisinden aşağı alma. Bundan yukarısı da butçe işi çünkü 200-300 TL derken 500-1000-3000 TL diye gidiyor.

MelihB

Üye
Tepki
14
İsim
Melih Bakacak
Bisiklet
Mosso
Suntour XCM serisi V frene uyumlu mu ?

Tepki
19
İsim
Ömer
Bisiklet
Drag
@MelihB Sıfır almak yerine 2. el alabilirdin bence. ben aynı fiyata neredeyse 0 kron xc300 hidrolik frenli ve kilitli maşalı aldım. Belki benimkisi nadir olabilir. Dediğim gibi 50 km kullanılmamıştı.

MelihB

Üye
Tepki
14
İsim
Melih Bakacak
Bisiklet
Mosso
dediğim gibi anlamıyorum bisikletten gerçekten hayatımdaki bu 2. bisikletim daha önce 140tlye çocukken ümit bir bisikletim vardı :) o yüzden 2.el almaya korktum açıkcası kalitesiz mal verir düzgün olmaz bozuk olur anlıyamam açıkcası ne yalan söyliyim o yüzden böyle bişey yaptım yaptığım çok mantıklı gelmesede size ne yapalım artık böyle oldu böyle devam edicem yavaş yavaş

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
birde o dert var değil mi! (link) buna bir bak istersen.