halojen mi led mi

smhcnr

Aktif Üye
Tepki
29
@MertDokur

Bu arada şarjlı pillerle kullanıyorum 6 adet orta boy pil aldım, ikisi yedek.
Evet geceleri Maltepe Fenerbahçe orduevi arası biniyorum. Sahilden ayrıldıktan sonra dönüş yolum çok karanlık olduğu için halojen kullanıyorum.

Scudo

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@sarıyerlibisikletçi

evet anladın :)
ama bence gene de led cunku led sayısını artırarak istenılen ısık alınabılır ama daha da onemlısı beyaz ısık bıldıgım kadarıyla halojende beyaz renk yok yanlıs mı bılıyorum :)

byroncots

Üye
Tepki
0
@smhcnr

aynısını bende almıştım başka önfar kullanmadım ama bunun aydınlatması baya iyi geldi bana adanadan kadir usta bunu önermişti bende 2.el olarak 35 ytl ydi sanırım almıştım ..pilleride sürekli yakmazsanız uzun zaman dayanıyor

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
@tuninger_haa

halojende beyazışık (xenon) istiyorsan oto elektirkçilere gidip XEnon far ampülü taktırabilirsin ama tabi ampülün boyu ve farın boyuna bağlı

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@sarıyerlibisikletçi

halojen ve xenon cok farklı seylerdır sanırım senın kastettıgın normal beyaz ampul. xenonların ampullerını tek satacaklarını sanmıyorum eger satsalarda yedek parca amaclıdır cunku onların calısması ıcın xenon kıtıne ıhtıyac vardır eger boyle olmasaydı mıllet manyak mı nıye gıdıp de xenona dunyanın parasını yatırsınlar :) ;)

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
şimdi aklıma geldi normal ampülün üstüne şeffaf mavi şerit çekince de beyaz ışık oluyor halojen lambanın üstüne çekersende olur tahminim

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
@erhana

be bir zamanlar halogen kullanırken cat eye ın miro halogen ampulunden yedek almıştım hala duruyor çünki artık led kullanıyorum

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
amaç aydınlatatmaysa işte bu (link)
ama görünelim yeter derseniz ne takarsanız takın