Hakkari

Tepki
41
Bisiklet
Salcano
Merhaba, foruma kabul alır almaz tanışma girişimlerimi başlatıyorum. Ben Hakkari'de bisiklet tutkunlarıyla tanışıp turlar düzenlemek istiyorum. İletişime geçelim!!!

• Beğen
Tepkiler: sdtbsr
Scudo

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Konuyla biraz alakasız olacak ama, ilerideki hedeflerimden birisi İstanbul-Hakkari turu. :)

Daha önce Hakkariden birisini görmedim ancaku umarım padalşör bulabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: HANEDAN

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Orada yollar nasıl ? Hakkari'den nereye tur yapılabilir ? Misafir edersen belki bir Doğu Anadolu turu yaparız :) :) Yazın havalar nasıl ? Tayt sorun olur mu ? :) Trafik nasıl ?

Bisikletgazetesi

Daimi Üye
Tepki
121
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
foruma hoşgeldin :)

Tepki
41
Bisiklet
Salcano
Öncelikle ilk paylaşımıma cevaplarınızda gecikmediğiniz ve ilginizi esirgemediğiniz için teşekkürler ederim. Buradan bahsetmek gerekirse ilçeleri ve beldeleri var buranın Hakkari'ye yakın. Yüksekova var 80km uzakta, üzümcü köyü 20 km mesafede ve buna benzer güzergahlar var birbirine bağlanabilecek. Doğası özellikle ilkbaharda güzeldir buraların. Zap suyu muhteşemdir ve çevresine hayat verir.

Tayt gibi şeyleri halk garip karşılayabilir, buralarda sadece çocuklar biniyor bisiklete çünkü. Hobi veya spor olarak bisikletçiliğe alışkın değil yöre halkı. Lakin oldukça sıcak ve insancanlısıdırlar. Misafire ve diğer kültürlere açıktırlar.

Tepki
41
Bisiklet
Salcano
Yollar asvalt, çoğu yerde. Yol yapım çalışmalarını saymazsam tabi. Çoğu ilçeye asvalt yolla ulaşım mümkün. Tayt sıkıntı olabilir, yöre halkı alışık değil çünkü :) şaşırırlar, tepkilerini hesap edemiyorum :) Trafiğe gelince ilçeler arası çok yoğun trafik yok.

Erhan 67

Daimi Üye
Tepki
268
Bisiklet
Giant
hoş geldin uğur kardeş bende vandayım açtığım konuyu göreceksin zaten bu tarafa yolun düşerse beklerim

Tepki
41
Bisiklet
Salcano
Kardeşim merhaba, tanıştığımıza çok memnun oldum. Aklımda buradan (Hakkari) Van'a pedallamak var. Ne dersin, makul müdür? Orada da güzel bir program yapabiliriz.

Erhan 67

Daimi Üye
Tepki
268
Bisiklet
Giant
neden olmasın seni zorlayacak tek yer (ben hiç gitmedim söylentilerden biliyorum) 32 virajlar denilen kısımdır yol zaten kaymak gibi :)

Tepki
41
Bisiklet
Salcano
@Erhan Tetik
Aynen öyle, beni korkutan da orası zaten. Sence kaç saatte alabilirim bu yolu? Sabah 5te çıksam akşama yetişir miyim Van'a??

Erhan 67

Daimi Üye
Tepki
268
Bisiklet
Giant
van hakkari arası yanılmıyorsam 200 km saatte ortalama 20 km hızla gidersen öğleden sonra saat 3-4 gibi vanda olursun diye tahmin ediyorum

• Beğen
Tepkiler: Özkan TATLI
Tepki
8
Bisiklet
Carraro
İyide şehirler arası bir yolda bisikletin yanından geçecek araçlar ? Bence asıl sorun arabalar.
bu arada ben bir ara araç ile km tutmuştum yaklaşık 180km di. hakkari den van'a gelirken kuzgunkıran halk arasında 32 viraj orada frenlerin sağlam olmalı. çünkü yokuş aşağı :D Van dan hakkariye çıkış ama :D

Başarılar.

Erhan 67

Daimi Üye
Tepki
268
Bisiklet
Giant
@Özkan TATLI

kuzgun kıran derken kurubaşdan bahsediyorsun sanırım ben van edremit gürprnar üçgeni yaparken tırmandım orayı rakımı 2200 tımanış çok zor olmuştu arabalarıda dert etmene gerek yok trafiğin aktığı yönde seyredersen sıkıntı yaşamazsın

Erhan 67

Daimi Üye
Tepki
268
Bisiklet
Giant
@Özkan TATLI
kuzgun kıran derken kurubaşdan bahsediyorsun sanırım ben van edremit gürprnar üçgeni yaparken tırmandım orayı rakımı 2200 tımanış çok zor olmuştu arabalarıda dert etmene gerek yok trafiğin aktığı yönde seyredersen sıkıntı yaşamazsın

Tepki
41
Bisiklet
Salcano
:) Zaten o yokuşu elimde bisiklet yürüyeceğim. pedallamak imkansız orayı, yada pedallarım oradan sonrasını Hakkari'ye yürürüm artık :)

Tepki
41
Bisiklet
Salcano
@Erhan Tetik

Evet, araçlar bence de sorun olmaz. artık biraz frene kuvvet diyeceğiz o yolda, yapacak bir şey yok, ve dua edeceğiz :)

Tepki
0
Bisiklet
Kron
hocam ben vandan :) tayt burda giyerseniz abooww diyerek kırılan kemk seslerini duyar gibiyim :)