Hafif Lastik Tavsiyesi...

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
Arkadaşlar, bilgim olmayan bir konuya giriyorum.
ön jantımın 880 gram olduğunu tarttım dolayısıyla masraf çıkarıp çember üzerinde oynamaya gerek duymuyorum. sizcede mantıklı değil mi...880 gram nasıl bir rakam?

ikinci konum ise bana kolayca bulabileceğim en hafif lastiğin(iç-dış lastik) gramını ve fiyatını fiyat da önemli tabii aynı zamanda nerede bulabileceğimi yazarsanız sevinirim. Haifilik ön planda arka planda ise yol tutuşu dayanıklılık ve konfor yer alıyor.

bu iki konudaki tavsiyelerinizi acil olarak bekliyorum...

Scudo

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
1) Ön teker (çember + göbek + teller + tel başları) = 880gr ise bu iyi bir ağırlık.
2)TR'de bulunabilecek en hafif lastiklerden;
Michelin Hard Terrain 2.0" 465gr 29eu (kullandım, tavsiye ederim)
Schwalbe Racing Ralph 2.0" dı sanırım 475gr o da 30eu civarındadır
Schwalbe Fast Fred Light 2.25" 470gr, 23eu gibiydi. (kullandım, tavsiye ederim)

İç lastiklerde seçenek az.
Michelin Airstop C4, 175gr , 4-5eu gibiydi.
Schwalbe XX Light 95gr, 11eu gibiydi.(çok çok ince bir lastik, fazla güven vermiyor)
Ben Maxxis Flyweight kullanmıştım (usa'den getirtmiştim), hem 100gr lardı, hem de 0.45mm kalınlıkları ile sağlamlardı.

Bunlar dışında daha çok fazla lastik kullandım fakat hem tavsiye edebileceklerim, hem de TR'de bulunabilecek olanlar bunlar olduğu için bu kadarını yazdım.
Bu arada tur binicisiydiniz sanırım, o zaman kabak lastiklerin hafiflerine de yönelebilirsiniz.Tabi onların hafif seçeneği TR'de daha da az.

Ginger Fergus

Aktif Üye
Tepki
65
michelin hard terraini bende tavsiye ederim , çok konforlu bir lastik ve ağırlık olarakda optimum .

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@edoganer
Athletic yazdıklarına ek olarak:
Klein Death Grip: 530 gr.(Kevlar) 9 EU!!
Scott Oxyd (kevlar) 480 gr. 29.- EU