İstanbul - Kapıdağ Yarımadası

Aydın A.

Üye
Tepki
198
İsim
AYDIN
Bisiklet
b'Twin
@oktayakgoz

Yol bisikleti Erdek, Ocaklar, Ormanlı rotasını belki kurtarabilir ancak sonrası için benim şahsi düşüncem ben olsam bu riske girmezdim. Gerçekten bazı yerler fenaydı. Ama daha sağlıklı bilgi için forumda bu rotayı yol bisikleti ile yapan arkadaşlarımız varsa onlardan bilgi almak yararlı olur.

Ama yol bisikleti ile de yapacağım derseniz yedek iç ve dış lastikleriniz hazır olmalı ayrıca rotaya çıkmadan önce lastik içine sıkılan ve küçük patlakları anında dolduran jelle lastiklerinizi doldurmanızı tavsiye ederim.

Scudo

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Kapıdağ benimde pedallamak istediğim bir rota. Bir türlü kısmet olmadı... Ayaklarınıza sağlık. Fotoğraflarda çok güzel. tebrikler...

• Beğen
Tepkiler: Aydın A.

Metin Güler

Daimi Üye
Tepki
320
Bisiklet
Scott
bu güzel turu paylaştığınız için çok teşekkürler.
yıllardır aklımda olan bir rotaydı ve detaylarını merak ediyordum. her anı fotoğraflamanız, benim gibi "hala" gitmeyi planlayanlar için oldukça iyi olmuş:)

• Beğen

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Fotoğraflar ve okunası hoş anlatımla milleti çok fena özendirdiğinizin farkında mısınız ? :) Tebrik ederim.

erdemis

Daimi Üye
Tepki
244
Harika bir tur ve fotoğraflar tebrikler. Bilirim o yokuşları her indirdiği yokuşu tekrar çıkartan bir turdur :) aynı turu saat yönün tersine olarak Ekim ayında yaptık. Fakat biz Turanköyden Ocaklara geçiş yapmak zorunda kaldık. Ayrıca uzun süredir ilk kez sırt çantasıyla yola çıktım sizin gibi ve omuz ağrısından mahvoldum hemen dönüşünde bir bagaj ve heybe çanta aldım. Tekrar tebrikler.

• Beğen

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
tebrik ediyorum. valla konuyu tek solukta geçtim harika fotoğraflar ve harika bir tur olmuş.

• Beğen

Sebahattin Gerceker

Daimi Üye
Tepki
1.732
Bisiklet
Specialized
Tur güzel, fotoğraflar güzel, anlatım güzel.. Harika olmuş, pedalına sağlık.. :)
Çadırı, uyku tulumunu yüklenip, gidesim geldi şu anda...
Çok keyifle okudum, dediğim gibi... ama, bu kadar yol gidip de, kendini şöyle bir denize atmamışsın ya, ona üzüldüm işte.. :)

• Beğen

KuzeydenGaliba

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
KuzeydenGaliba
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tebrikler. Ne güzel bir tur olmuş...

• Beğen

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
https://lh3.googleusercontent.com/-FKObx76pvos/U6mUnT0pYMI/AAAAAAAAFVw/laDdSfFf9K4/w418-h557-no/40.jpg

• Beğen

Fevzi Orak

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
b'Twin
çok güzel bir tur olmuş bol fotoğraflı on numara :)

• Beğen

Aydın A.

Üye
Tepki
198
İsim
AYDIN
Bisiklet
b'Twin
@erdemis Eşşeğe semeri ağır gelmez misali :) Alışıyor insan :) Şaka bir yana ilk zamanlarda sırt çantasıyla gerçekten çok zorlanıyordum ancak sonraları iyi bir çanta ve toplamda 4 kg aşmayacak kadar yük koymuyor artık.

@Sebahattin Gerceker İlk kez gittiğim, kendi başıma olduğum ve zamanlamayı tutturamama endişesiyle denize girmeyi cesaret edemedim :))

vlknbskrt

Üye
Tepki
25
İsim
Volkan
Bisiklet
Scott
Güzel bir rehber olmuş resimler ve yazı, teşekkürler. Manzaralar efsane bu arada :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kapıdağ gerçekten harika bir yer. Biz kıyıdan değil de içeriden turlamıştık. Yarımadanın için gerçekten bir cennet.

(link)

(link) /1. gün

(link) / 2. gün

İstanbul'a yakın yer arayanlar için hafta sonu kaçılabilecek bir rota.

Devenez ce que

Daimi Üye
Tepki
984
İsim
Murat
Bisiklet
Kron
@necati giray Ben de Haziran'daki son hafta sonu ya da Temmuz/Ağustos gibi bu turu yapmak istiyorum, uyarsa birlikte yapabiliriz hocam.

• Beğen
Tepkiler: necati giray