Günlük kullanıma uygun spd ayakkabı önerileri

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Evet arkadaşlar, SPD'ye geçmek istiyorum ama ben bisikletimi okula gidip gelirken de kullandığım için ayakkabıyı günlük yaşantımda da kullanabileceğim bir ayakkabı almak istiyorum. Acaba böyle bir şey mümkün mü? İncelediğim ayakkabılarda genelde yorum olarak günlük kullanıma uygun değil yazılmış. Ben internette bir araştırma yaptım ve bir kaç ayakkabı buldum. Öncelikle bu ayakkabılar hakkında yorumlarınızı daha sonra ise böyle bildiğiniz bir ayakkabı varsa önerilerinizi rica ediyorum, teşekkürler :)

1. Öncelikle elbette GİRO'nun GRYND modeli müthiş bir ayakkabı beni çok etkiledi fiyatı internette çok çeşitlilik gösteriyor 60-100 $.

upload_2015-6-4_20-8-40.png

2. DZR diye bir markanın JETLAG modeli ayakkabı gayet güzel görünüyor ve fiyatı 65 $.

upload_2015-6-4_20-9-7.png

3. Yine DZR sanırsam VEGAN modeli bu da güzel görünüyor 95 $.

upload_2015-6-4_20-9-25.png

Scudo

Şevket Özer

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şevket
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Spd ile zor ya kalpiyer takinca topuklu ayakkabi tik tik yuruyosun bende yeni gectik spd ayakkabiya bide yukaridakibresimdekiler mtb icin

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@kızıl_sakal mtb için olan pedallar yol bisikletine de takılıyor diye duymuştum, bu ayakkabılar sadece mtbde mi kullanılır?

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@VeyselKobal bunu günlük hayatta kullanıyor musunuz, sıkıntı oluyor mu?

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Görünüşü güzel sadece bunların :) sonucunda altına kalleri takınca " tık tık " sesler çıkacak ona engel olamazsın diye düşünüyorum bir kaç yerde "kal koruyucu " diye bir şey okudum işe yarar mı bilmiyorum bir araştır istersen birde yol bisikletinde MTB ayakkabısı kullanabilirsin ben Shimano SH M064 ve PD-M530 ikilisini kullanıyorum gayet iyiler :)

• Beğen
Tepkiler: taner07

V.K.

Daimi Üye
Tepki
246
Bisiklet
Diğer
@taner07 kullandığım için önerdim :) Bağcıksız oluşu güzel gözüküyor, rahat bir ayakkabı. Olumsuz denilebilecek tek şey (ki hepsi için geçerli) bozuk yolda vs yürürken, kallerin bulunduğu yere taş vs gelirse tak tuk ses yapabiliyor. Onun dışında normal bir ayakkabıdan pek farkı yok.

• Beğen
Tepkiler: taner07

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Tolga Çelebi Teşekkürler bu kal koruyucular güzele benziyor ama bu ürünlerin hangisi neyle uyumlu değişebiliyor gibi gözüküyor. Denemeden almak çok riskli gözüküyor :(

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
son 4 ayda 2 defa kallerı değiştim gunluk kullanımdan kastım yol bısıkletınden ınıp mıgrosa gırıp çıkmak...

erıdı gıttı tabı hemen kalleri...

yol bısıkletı ayakkabıları hafıf olmasına rağmen kallerı krampon kadar sağlam değil...

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Cem Ç. Evet abi öyleymiş, ben de bu yüzden arayış içerisindeyim bu sorunu çözebilir miyiz diye.

Bu kal koruyucuları kullanan arkadaşlar varsa yorumlarıyla bize yardımcı olurlarsa sevinirim :)

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.006
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
bende düşünüyorum almayı ama sanırım mtb için alacağım.. günlük kullanıma yardımcı olması benim için önemli

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bence günlük kullanım için en iyisi bu tarz bir kalpiyeli pedal kullanıp, istediğin ayakkabıyı giyebilmek.
K.jpg

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@cyclopath şuanda böyle bir kalpiyer kullanıyorum ama spd hevesim de var bunlar güzel ürünler ama tabi ki o kadar verimli değil malesef :(

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Spd'yi performans sürüşlerin için kullanırsın. Fakat günlük kullanım için en iyi seçenek kalpiyeli pedal yine de.

@taner07

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Konuyu 2 yılın ardından tekrardan canlandırayım. Günlük/Casual SPD ayakkabı Türkiye'de nereden bulabiliriz? (link) Mesela şuradakiler gibi. Ebay'dan filan alınabilir belki ama numara olmazsa sıkıntı...

• Beğen
Tepkiler: Yavuz Onat