Günlük kullanım sorusu

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba.Daha önce konularım olmuştu Caad10 ya da 8 alacağım gibi ancak bu seneki Work & Travel işi yattı ve seneye kaldı bu da demektir ki 450 gün bisikletsiz kalacağım.Canım çok fena sıkıldı bu duruma ne yapacağım cidden bilmiyorum çünkü gideceğim diye bisikletimi satmıştım.Alakası yok ama yine de yazdım bunu en azından paylaşmak istedim diyelim.Neyse sormak istediğim şu: Spd pedal kullanan arkadaşlar, forma, tayt giyen arkadaşlar günlük işlerini falan nasıl hallediyorlar? Mesela okula gidiyorsunuz ve spd ayakkabınız var, formanız taytınız var ne yapıyorsunuz okula varınca? O ayakkabılarla yürünür mü ya da forma falan rahat olur mu? Bu gerçekten kafama takılan bir soru.Çünkü ilerde, otomobilden ziyade her işimi bisikletimle görmek istiyorum ancak sıkıntı olur mu olmaz mı acaba diye merak ediyorum.Cevaplar için teşekkürler şimdiden :)

Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkes takım elbise ile sürüyor bisiklet sanırım :D Hiç mi yok forma, ayakkabı giyen falan desem saçma olur sanırım

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Iki bisiklet sahibiyim. Biri eski mtb. Diğeri yeni yol bisikleti. Eski olanla çarşı pazar işlerimi görüp hergün işe gidip geliyorum. Eski dediysem bakımlı ve saat gibi işliyor. Buna binerken forma vs. Gitmiyorum. Günlük kıyafetlerime ek kask gözlük ve eldiven kullanıyorum. Diğerine binerken Allah ne verdiyse [emoji3]

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İşte bana o yol bisikletindeki olay lazım :D Aldığım zaman okula gidip geleceğim terli terli derse nasıl gireceğim ben :p Bu arada cevap için teşekkür ederim :)

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Ben işe gittiğim zamanlarda pantolan, gömlek ve lastik esnek sporları çantaya atıyorum, o halde gidiyorum. Havaalanına varınca 2 güvenlik noktasından geçiyorum. Güvenliğin şaşkın bakışları makara zaten:D Sonra üstümü değiştiriyorum. Ama güvenliklerden geçme, alet ve ekipmanlarla ilgili sorunlar ve çantanın verdiği rahatsızlıktan dolayı pek sık yapamıyorum bu durumu..(

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
spd ayakkabıdan bahsediyorsanız tabanı yumusak, kallerde yere değmiyor yürümesi çok rahat. spd-sl yol pedallarında sıkıntı olur ayakkabısı ile yürümek. yol bisikleti alacaksınız ama spd pedal hertürlü iş görür. Kıyafet olarak levis commuter pantolonlardan 3 parça satın almıştım. değişmeli olarak giyiyorum. Havalar ısındı. kapri şort falan gidecek. Üste de zaten çok terletmedikçe herşey gider. Günlük kullanım olarak konuşuyorum. Yanıma bazen ekstra tişört alıyorum çok terlersem diye. Tayt falan performan sürüşü olmadıkça da giymiyorum. İşi çok kompleks yapmaya gerek yok üstad:)

• Beğen

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
İşyerimde üst değiştiriyorum. Hatta bazen yanimda taşımamak adına ofiste küçük bir spor çantası tadinda kıyafet çantası bırakıyorum. İşe gelince uzerimi değiştirirken terlediysem ıslak mendille temizlik yapıyorum. Fakat benim taytım iç çamaşırı şeklinde. Pantolonun altına da giyebiliyorum

• Beğen

mugurgok

Üye
Tepki
5
İsim
Uğur Gök
Bisiklet
Carraro
Ben bisiklet dünyası ile yeni tanıştım. İşe giderken eşofmanlarımı giyiyorum. Çantamda gömlek, atlet ve pantolon taşıyorum. İşe geldiğimde inanılmaz terlemiş oluyorum. Her şeyimi çıkarıp iyice deodarant sıkıp tekrar giyinip işe koyuluyorum ;)
Normal spor ayakkabılarla da devam ediyorum. Sorun olmuyor.

• Beğen

melih1st

Üye
Tepki
109
İsim
melih
Bisiklet
b'Twin
ıste bana da oluyor bu hergun 8 gıdıs 8 km gelıs 16 km yol katedıyorum okula gıdıp gelmek ıcın sabah yavas yavas gıdıyorum terlememek ıcın aksamlarıda allah ne verdıyse basıyorum baskaları ne yapıyor bende merak edıyorum

• Beğen

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.377
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
İş yerimde, güvenliklerin odasında; bir pantolon, bir tişört ve bir çift ayakkabım var. (Yanıma sadece 1 adet boxer alıyorum)
İşe geldiğimde biraz oturup soğuyup, kıyafetimi değiştiriyorum.

• Beğen

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bir yerde Spd ayakkabılar ile yürümek zor oluyor diye bir şey okumuştum.Yol bisikleti ayakkabılarıydı.2 metreden fazla yürünmez gibi bir şey yazıyordu.Zor değil mi yani o ayakkabılarla yürümek? o_O

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
İş yerine varır varmaz bize ayrılan soyunma odasındaki duşlardan birinin altına hışımla(yaz-kış) giriyorum,buzzzzz...Cısssss.Dönüşte de evde aynı terane ama evde arkasından ılık duj :)

• Beğen

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ama ben okulda yapamam ki böyle :( ayakkabıyla formayla oturmama da insanlar yamyam görmüş gibi bakar :D

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Spd-sl ile yürümesi zor spd ile az çok idare eder. Ben bikaç kez ayakkabı unutup gece 12 saat spd ile çalışmıştım:harika:

• Beğen

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@lealtad Son sorum öyleyse :D spd-sl nedir ki? Daha önce hiç duymadım.Hep spd diye duydum ben.Spd ayakkabı ve pedal var diye biliyorum yani

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bunların farkını internetten araştırıyorum artık :D Çok teşekkür ederim tüm cevaplar için :)

• Beğen
Tepkiler: lealtad
Tepki
21
İsim
Yavuz
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Street ve DJ
Spd ayakkabılarının yürürken kallerinin yere temasından dolayı ses çıkarmasını önleyecek bir şey var mıdır?