Gravel bisiklet sayfası

by0ne

İnsan inandıklarıdır. .
Tepki
850
İsim
Serdar
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok kararsız olsam da fazla kullanmadığım için Peugeot GR14 'ü satma niyetim var.
Severek almıştınız diye hatırlıyorum. Daha çok yol mu kullanıyorsunuz. Yada tek bisiklet olsun deyip model mi yükseltecekseniz.

Satma konusunda bir karar çıktıysa bu arada hemen koyun bence ilana, hemen gitmiyor çünkü bazı arkadaşların epeydir yayında olan ilanları var

Scudo

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.117
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Severek almıştınız diye hatırlıyorum. Daha çok yol mu kullanıyorsunuz. Yada tek bisiklet olsun deyip model mi yükseltecekseniz.

Satma konusunda bir karar çıktıysa bu arada hemen koyun bence ilana, hemen gitmiyor çünkü bazı arkadaşların epeydir yayında olan ilanları var
Severek aldım ama yol varken onu kullanmıyorum. Tavanda öyle boş boş asılı duruyor. Çok acelesi yok, bakalım artık

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Büyük şehirlerde araziye çıkmak için epey gitmek gerekiyor galiba. Küçük yerin tek avantajı bısıklette iki pedala şehir dısındasın

okulaptus

Üye
Tepki
3
İsim
Enes
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Carraro gravel g2 yi 2 hafta önce aldım. İyi ki sizi dinleyip 50 kadro almışım bisiklet uzvum gibi davranabiliyor. Ayrıca bisikleti düşünenlere öneririm fiyat artışı olacakmış

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.117
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gravelı satmaya karar verdim. (link)

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi

Alâiye

Aktif Üye
Tepki
435
İsim
ERATT
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hep merak ettiğim ve zaman zamanda kafa yorup düşündüğüm bir soru var sizlerle de değerli fikirleriniz için paylaşmayı istedim.

Sizce gravel tarzı Dünya turu için ne derece uygun?

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi

ugur3458

Üye
Tepki
82
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Gravel g2 ile aranızdayım artık. Ama henüz süremedim günlük kıyafetler ile gittim. eve elimde getirdim mecburen. kısmetse bu akşam testlerini yapacağım yalnız bir şey dikkatimi çekti spacerlar gidon bogazını üst kısmında 3 üde bunları boğazının altına alıp gidonu biraz daha yukarı konumlandırabilir miyim?

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Gravel g2 ile aranızdayım artık. Ama henüz süremedim günlük kıyafetler ile gittim. eve elimde getirdim mecburen. kısmetse bu akşam testlerini yapacağım yalnız bir şey dikkatimi çekti spacerlar gidon bogazını üst kısmında 3 üde bunları boğazının altına alıp gidonu biraz daha yukarı konumlandırabilir miyim?
Normali öyle zaten.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hep merak ettiğim ve zaman zamanda kafa yorup düşündüğüm bir soru var sizlerle de değerli fikirleriniz için paylaşmayı istedim.

Sizce gravel tarzı Dünya turu için ne derece uygun?
Yurt içi tur deseniz bir yere kadar olur ama bence dünya turu için pek mantıklı değil. Bana göre yeri gelecek kimsenin olmadığı bölgeden geçeceksin orada yemek içecek ve kamp için yereli bagaj alanı olmaması dezavantaj olacaktır diye düşünüyorum. Tabi ki bu engel değil, örneğin (link) adam unicycle ile dünya turu yaptı. İlla gravel veya benzeri olacaksa Trek 920 gibi bir makine olabilir. Mesela (link) turuna nasıl başladı nasıl devam ediyor. Bildiğimiz klasik turcular gibi ön arka bagaja sahip bir bisikletten yavaş yavaş bikepacking tarza geçiş yaptı. Keza yine hidrolik v fren ((link) gibi) ile başlayıp şuanda bildiğimiz hidrolik disk frene geçti. Vakti zamanında bmx ile Türkiye 'de tura çıkan 2 kişiyi görmüştüm. Bence olay kişiye, ihtiyaçlarına ve rotasına kalıyor.

bilaltuna

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Bilal
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu şekilde diğer gördüğüm videolarda aşağıda hepsi ama. kurulumu yapan usta uğraşmadımı acaba diye düşünüyorum izmir sundu bisikletten aldım
Hocam gözlerim kör oldu . Bunu yapana bence usta dememelisin. Spacerler altta olması gerekiyor. Usta değil çırak bile olması şüpheli.

Alâiye

Aktif Üye
Tepki
435
İsim
ERATT
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yurt içi tur deseniz bir yere kadar olur ama bence dünya turu için pek mantıklı değil. Bana göre yeri gelecek kimsenin olmadığı bölgeden geçeceksin orada yemek içecek ve kamp için yereli bagaj alanı olmaması dezavantaj olacaktır diye düşünüyorum. Tabi ki bu engel değil, örneğin (link) adam unicycle ile dünya turu yaptı. İlla gravel veya benzeri olacaksa Trek 920 gibi bir makine olabilir. Mesela (link) turuna nasıl başladı nasıl devam ediyor. Bildiğimiz klasik turcular gibi ön arka bagaja sahip bir bisikletten yavaş yavaş bikepacking tarza geçiş yaptı. Keza yine hidrolik v fren ((link) gibi) ile başlayıp şuanda bildiğimiz hidrolik disk frene geçti. Vakti zamanında bmx ile Türkiye 'de tura çıkan 2 kişiyi görmüştüm. Bence olay kişiye, ihtiyaçlarına ve rotasına kalıyor.
[/QUOTE]
Gravel bisikletlerde de chromoly seçeneği olması, dropbar, flat gidon, farklı lastik aralıkları ile kullanılabilmesi bu işin önünü açar gibi geliyor bana . Şahsen düşünmüyor değilim

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bu şekilde diğer gördüğüm videolarda aşağıda hepsi ama. kurulumu yapan usta uğraşmadımı acaba diye düşünüyorum izmir sundu bisikletten aldım
Hocam gözlerim kör oldu . Bunu yapana bence usta dememelisin. Spacerler altta olması gerekiyor. Usta değil çırak bile olması şüpheli.
Aslında üstte ya da altta olması gerekliliği yok. Gidonun ne yükseklikte olması gerekiyorsa onu sağlayacak kadarı aşağıda, gerisi yukarıda. Böyle kule gibi yükselmemesi için yükseklikten emin olduktan sonra üstte spacer olmasına gerek kalmayacak kadar maşa kestirilebilir. Tabii geri dönüşü olmayacağından emin olma kısmı çok önemli.

ugur3458

Üye
Tepki
82
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Çok aşağıda aslında üzerine oturduğumda oldukça aşağıda kalıyor henüz sürmedim ama rahatsızlık vereceği kesin teşekkürler yorumlarınız için

by0ne

İnsan inandıklarıdır. .
Tepki
850
İsim
Serdar
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok aşağıda aslında üzerine oturduğumda oldukça aşağıda kalıyor henüz sürmedim ama rahatsızlık vereceği kesin teşekkürler yorumlarınız için
Bende sundu dan aldim dostum, alttaydı (spacerler) bunu bu sekilde kurmus olabilirler. .
Bu sekilde daha agresif pozisyon verecektir.
Alta aldırmanız daha rahat surus poziyonu (daha dik) saglayacagindan konforlu olacaktir. En guzeli deneyimlemek

onderr

Üye
Tepki
0
İsim
önder
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
arkadaşlar tekrar merhaba, ikinci el aldığım triban 500 bisikletim maalesef S kadro çıktı. 1,78 boya haliyle küçük geliyor. M kadro ile değiştireceğim ama o zamana kadar bisikleti büyütebileceğim bir yol var mı?

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.673
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
arkadaşlar tekrar merhaba, ikinci el aldığım triban 500 bisikletim maalesef S kadro çıktı. 1,78 boya haliyle küçük geliyor. M kadro ile değiştireceğim ama o zamana kadar bisikleti büyütebileceğim bir yol var mı?
Bisiklet büyümez ama seleyi en yükseğe getirin ve gidon boğazını daha uzun bir boğazla değiştirin mümkünse. Bu şekilde daha sürülebilir bir hale gelir ama doğru kadro boyunun yerini kesinlikle tutmaz.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.092
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kadronun size bir tık büyük olma durumu varsa eğer bu şekilde kurup vermiş olabilirler.