Gravel bisiklet sayfası

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.600
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@dost acı söyler
Sadece pedal devir sayısını sormak gerçekçi değil.
Bisikletle ne kadar süre, kaç km sürüş yapacaksınız? 1km mi süreceksiniz, 10km mi 50km .... mi süreceksiniz? Gerçekçi olmak gerekirse hiç kimse tüm yol boyunca 53/11 oranında pedal çeviremez. Çok kısa sürede yorulacağından daha sonra ister istemez vites oranını düşürecek.
Hangi bisiklet daha hafifse, tekerleri daha iyiyse o daha hızlı gider(ortalama hız).

Çakıl bisikletlerinin net bir sınırı da yoktur. Bir uçta yol bisikleti diğer uçta dağ bisikleti varsa çakıl bisikleti de ortalarda bi yerde. Ama kimisi dağ bisikletine daha yakın kimisi yol bisikletine daha yakın. Hatta giantın 2 farklı çakıl bisiklet serisi var. Revolt -> yol bisikletine daha yakın. Anyroad dağ bisikletine daha yakın. Kimisi yol bisikletine yakın ister kimisi dağ bisikletine yakın ister.
Önemli olan isteğimize uyan bir seçenek olması.

Scudo

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.383
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato

Gravel firmaların uydurduğu bir şey değil kullanıcıların uydurduğu firmaların sahiplenmeye başladığ bir şey :Dı

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ziya On Road
Yeah come on mannnn :D evet tam olarak oyle... o zaman benim uydurdugum kavram dogrudur "YOUR GRAVEL BAYSİKIL "

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.383
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ippon

Stokta gelen aynakol üzerinden neyin performansını hesaplıyoruz kaldı ki eğer max hıza bakacaksak dikkate alınacak değer aynanın en büyüğü rubelenin en küçüğüdür, yani 50/11, yani 4,54 dür. Benim gravelim de max oranı 4.54, yol bisikletimin ki 4,72. Çoğu endurance yol bisikleti 50/34 - 11-28 ile gelir ki buda maxda 4,54 yapar.

Böyle şeylerde hesap yapmaya gerek yok istenilen değerleri girerek gerekli hesaplamayı yapan bir çok hesaplayıcı mevcut. 700x28c esas alındığında:
186810

Yukarıda bahsettim bir daha anlatmama gerek yok A bisikletinde n oranında x kadans çevirmekle B bisikletinde n oranında x kadans çevirebilme süresini belirleyen ana ögelerden biri kadrodur.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Chris Froome; gravel yollarda 116 millik antrenmanını gravel bir bisiklet ile değil,Pinarello'nun TT(zamana karşı) bisikleti olan Bolide ile yapmış.:ssrtcbya:Ortalama hızı 21,5 mil:ssrtcbya:.Bunu da açıklayın gravel severler.:D

187687

Bolide 'sinde disk fren bile yok.Froomey'in yeni moda gravel bikelara ilgisi yok ellâhâm.
187688

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.600
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@hamlet2006
Sürmüş olabilir. Kimse süremez demiyor zaten. Hatta yol bisikleti ile akrobasi yapanlar bile var(örnek :
) . Bu akrobasi için en uygun bisiklet yol bisikletidir sonucunu çıkarmaz. Veya dağ bisikletini asfaltta da sürebiliyoruz bundan dolayı yol bisikletine gerek yok diyemeyiz.
Asıl soru şu. TT bisikleti ile bozuk zeminde sürmek ne kadar rahat olur?
İnce teker ile kalın teker arasında bozuk zeminde rahatlık farkı çok fazla. Asfaltın çok bozuk olduğu bi yerde sürekli sürüş yapıyorum. 50mm kalın lastikle sürmek pek rahatsız etmezken 25mm lastikle(basıncı düşürdüğüm halde bile) sürdüğümde çok rahatsız ediyor. Doğal olarak daha kalın teker takabileceğiniz bir bisiklet arıyorsunuz.

Halen disk frene karşı direnen dinazorlar var ama 2 yıla kalmaz nesilleri tükenecek. Disk fren her durumda daha iyi(fiyatı saymazsak).

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim anlam veremediğim nokta ise Pinarello; bu seneki ürün gamına gravel bisiklet modasına uyarak ''Grevil'' adında bir model koymuştu.Neden Pinarello gibi bir firma,Froomey'in altına Pinarello Grevil verip de fırsattan istifade edip reklam yapmadı.Bunu da açıklayın Gravel bisiklet yok diyen,gravel bisikletler kapitalist sistemin dayattığı bir olgu ,para tuzağı diyenler:D

Pinarello Grevil; Pinarellonun yeni gravel bisikleti
187695

Pinarello firmasının reklam kokan hareketlerden, kapitalizm oyunlarından haberi yok ellâham:D

___
Şaka bir yana Chris Froome neyi planlıyor ki acaba?Strade Bianche mi yapacak,Colle delle Finestre'yi mi hatırladı.Yoksa bu seneki Tour de France'da gravel sektörlü bir etap mı var.Froomey boş iş yapmaz.

Edit:Şimdi aklıma geldi,bu seneki Tour De France'da %24 eğimli La Planche des Belles Filles tırmanışı ile zirve finişi olması planlanıyor.Gravel yol modası da var.
187696

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hamlet2006
Ort hızı çok düşük gravel ile aynı yolu gitse kesin 45 ort olurdu?

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
@hamlet2006 Aynı bisikletten bir tane daha asla alamayacağını bilse o yolda sürer miydi? Bu 1.si İkincisi ise deneme amaçlı bir sürüş yapmıştır. Benim de parasal yönden bir kaygım olmasa yol bisikleti ile dağlarda tur yaparım. Çok da şey yapmamak lazım bu turu. Bir de bütün o yolu o şekildeki yollarda giderek o ortalamayı yapması çok çok zor. Arada boyle geçişlerle dolu bir yol olması daha olası. Bir de bu adamların dayanıklıkları fazla, çok zorlamamıştır bile. Sözün özü bir amatör gravele mahkum o tip yollarda, o da ekonomik dalgalardan haliyle.

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.600
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@ippon
21.5 mil ~34.6km yapar. bu yarışçılar normal yarışlarda ortalama 45-50 ile sürüyor zaten. o bisikletle sürekli bozuk yolda sürmeyeceği kesin. yoksa alt tesisat darmadağın olur :D

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hamlet2006

Hahaha hadi ateyizler bunuda aciklayin. Hep diyorum gravel bisiklet diye bsey yok , totodan uydurulmus yada 'MODAFIYE" edilmis bisikletler var ehehe .

Bu arada yakin zamanda benim full çelik Kona mtb mi sizler icin feda ederek drobbar donusumu yapicam.
Tabi ki bu değişim 90larin ikonu olan bu.mtb yi bir gravel yapmayacak, bu tarz bisikletlere de totodan bir tanim uydurulmuş; oda "DİRTHY DROOB" :D ćok havali geliyor kulaga değil mi ? :D

Iste donusum için edindigim fren kollari
187717
Bisikletimizde aha bu
187718
3x7 stx sisteme devam edicem fakat direkson drobbar olucak :) Bakalim nasil olacak hep birlikte gorelim :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mariokaldato
Şimdi fırçayı yersin bak ? gravel filan yok deme .

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ippon
Yok iste abi Turkiye'nin gelismesini kiskanan gavur kapitalistlerin bir oyunu bu :D

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato
Katranı kaynatsan olurmu şeker.... eeeee devamı nasıldı kıldıratolu kaldato.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mehmetsunu

Yok Memo yok gercekten cinsini sevdigim cinsine çekiyor. Gavur forumlarinda da dolasiyorum oralarda bu tip donusumler mevcud adamlar isim uydurmuslar bide Dirthydroop dye bak bi ornek atam
187731
Kadro ingiliz mtb kadrosu sanirim 80lerden böyle bir tarzda var dunyada bilin istedim

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bizim carraro'nun sitesinde olmayan turuncu modelinin ilanına rast geldim sahibinden'de. Keşke kadro rengini de ona göre bir şeyler seçselermiş, yine mavili olanda bir uyum var bu ne olmuş belli değil. Mavi (ama gri gibi), turuncu siyah kombinasyonlu. (link) 5000 olsa alıcı bulabilecek modeldi. Olur da forumdan birisi alırsa anlatır artık. Salcano'nun tiagralısına göre hd olması bence avantaj iken alü. maşa dez avantaj gibi duruyor. İnsan alü. maşa koyup üzerine bagaj veya her hangi bir şey için yuva koyma mı ya ?

187776

Otepeyurt

CARRARO CR-T WORLD
Tepki
250
İsim
Ozan TEPEYURT
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MakRo
Yamulmuyorsam :) tanıtım videosundan izlediğim kadarıyla maşanın bagaj delikleri maşanın iç kısımda mevcut. Lakin güzel bisiklet yahu. Fiyatı da abartı pahalı değil (sadece benim için pahalı) ;)

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MakRo
Tanitiminda işi özetlemişler bro :" TRENDİ YAKALA" :D kafadan girmisler mevzuya yani poplizm :D Guzel alet ben bayildim ama o maşadaki gravel yazısi bence olmasa daha iyiydi :D

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Ya gerzekler niye yeşil bisiklet yapmaz anlamıyorum ki. Gravel dediğin şey doğayla uyum içinde olan bir şey. Yok turuncu yok gri. allah akıl fikir versin ne diyim

• Beğen
Tepkiler: Ozicu ve Özcan