Göbek seçimi

Tarık GÜLER

Aktif Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
arkadaşlar on ve arka göbek alacagım ama kararsızım alınmalı mı alınmamalımı???

(link)

ön göbek için: Ritchey Pro Road Front Hub fiyat ($21)
Ritchey WCS Road Front Hub fiyat($51)
arka göbek için:Ritchey WCS V3 Rear Hub fiyat($62)

Scudo

Tarık GÜLER

Aktif Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
evet gonderıyolar 90-100$ doların gecmemesı lazım tek tek ıstecegım ıcın bu satıs tutarını gecmıyor tabı toplam 40$ da kargo parası verecegım benım bıldıgım kadarıyla boyle...

Tepki
0
İsim
egemen
Bisiklet
b'Twin
merhaba bir şey soracaktım bir enduro bisiklet toplamayı düşünüyorum kadro ve maşa dışında sıfır alacağım göbek buldum ama pek bilgim olmadığı için aşşağıdakı 5 inin arasındaki farkı anlamadım aktarcım shimano zee m640 shadow ruble deore cs-hg62 fren magura mt 2 ve rotor storm hce fiyatı yüksek olduğu için alırken emin olmak isterim şimdiden teşekkür ederim
adasdasd2.png n arasında ne fark olduğun anlamadımadasd.png

ön de aynı şekilde onu da söyelrseniz fern magura mt 2 rotor magura storm hce ve forumda konu nasıl açılıyor hala öğrenemdim :D dasfagasdasdasdasd3.png

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.875
İsim
Hakan Engin
@Egemendervis Burada önemli olan şey kadronuzun özelliği, 12mm sokma mil mi kullanıyor yoksa quick release mi, ayrıca kadro çatalı boost mu yoksa standart mı? Genişlik normalde 142 mm oluyor ama kadro boost ise 148 mm oluyor, yani daha geniş bir jant ve tekerlek takabiliyorsunuz. Kadronuzun ve maşanızın tipine göre almanız lazım.
Enduro bir kadro topluyorsanız çok büyük ihtimalle sokma mil kullanıyordur, ama boost olup olmadığını da tespit etmeniz lazım .
Bir de kullandığınız rotor tipine göre de seçim yapmalısınız, yani centerlock veya 6 vida olarak. Resimdekilerin hepsi 6 vida.

bkcihan

Üye
Tepki
30
İsim
Armağan
Bisiklet
Bisan
O fiyatlar ne arkadaş. 130 euro olan ile 20 euro olanın farkı nedir ki?

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@bkcihan akıcılık, dayanıklılık, daha az bakım isteme durumu, hafiflik... Aklınıza ne gelirse hepsinde fark yaratıyor.

ibdr

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Cube
Shimano Deore HB-M618 Ön Göbeği - Merkez Kilit - 15x100mm - 32 Delik - E-Thru Aks - siyah

göbek alacam 15 x 100mm kafama takıldı 100mm aks uzunluğu 15 nedir öğrenmek istiyorum.

Halil_Ibo

Üye
Tepki
0
İsim
Halil İbrahim
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar bu göbek mevzusu gerçekten benim de kafama takılıyor acaba bununla ilgili tam detaylı bir konu var mıdır ?

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.875
İsim
Hakan Engin
@ibdr

15mm mil çapı. Sokma mil kullanan bir göbek
Şunun gibi :
187350

bysutcu

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
Yusuf Emre
Bisiklet
b'Twin
sokma mil uyumlu göbeği dönüştürücü kullanarak quick release ile de kullanabilirsiniz. rockrider 920 ile gelen mavic jantı rockrider 560 a dönüştürücü ile takmıştık

Smyrni

Üye
Tepki
14
İsim
ÇAĞATAY ÇALIŞIR
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bysutcu hocam bende de yol bisikleti barda arka janttan vıck vıck diye ses gelşyo ama pedal atarken gelmiyo galiba anlamadım onu sizde jant seti değiştirmek mi campagnolo calima mesela yada göbekleri değiştirmek mi daha mantıklı olur arada ciddi fiyat farkı var bu yorumu gören herhanhi biri ilgilenirse çok sevinirim başlık açamıyorum şimdiden teşekkür ederim