Göbek bakımları

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
@ferhat1983

Bulduğunuza sevindim fakat rulmanlı olması size çok avantaj değil bilginiz olsun kalitesiz rulmanlı göbekler kaliteli bilyalı göbeklerden kat kat daha çürük oluyor.Mesela shimano'nun bilyalı en ucuz orta göbeği aylarca hizmet verebilirken çin malı ucuz rulmanlı orta göbeklerin 1-2 ay içerisinde bile dağılmaya başladığını biliyorum çünkü denemişliğim var eskiden :) Umarım siz öyle bir sorun yaşamazsınız,iyi pedallamalar olsun ;)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ozan erdem tesekkur ederim.
3haftada 300km ye yaklastim. Kilom 97. Cok fazla dayanmayacagini ben de tahmin ediyorum acikcasi. Ancak gittigi yere kadar idare etmesi ve ardindan duruma bakacagiz :)
Rulmanlilarda bana cazip gelen temizlik yaparken dayanikli gelmesi gozume. Yeni olmakla beraber temizlik yaglama ve kullanim acisindan hatalarim elbette oluyor. Bilyalilara su kacti, yag kacti ya da yag sokucu kacti gibi bi dert oldugunu okudugum icin rulmanlilar daha datanikli gibi gorundu. Elbette.tecrubeyle sabittir, fikirleriniz onemli.
Iyi forumlar, yolunuz acik olsun...

• Beğen
Tepkiler: cnyn rdr

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
@ferhat1983

Estafurulllah,teşekkür edecek bir şey yok ortada.Göbeğinizi ben de arızalanmadan-ömrü bitmeden değiştirmenizi tavsiye etmem.Kullanın,bırakın ömrü yettiği kadar kullanılsın boşuna şimdiden kendinize masraf çıkarmayın.Yağ-su kaçtı v.s konusunda nacizane tavsiyem aşırı derecede çamur-kir olmadığı sürece bisikletinizi yıkamayın,bir adet camsil ile göbeklerden,zincirden ve furş takımı gibi yerlerden uzak durarak sıkıp ardından da kuru bezle silerseniz zaten tertemiz olduğunu göreceksiniz.Basınçlı suyla yıkanmadığı sürece kaliteli göbeklere kolay kolay bir şey olmaz ki zaten biraz araştırırsanız shimano'nun pahalı olan göbeklerinde bile (dura-ace,xt,xtr gibi) bilye kullanıldığını göreceksiniz ve bu göbekler uzun müddet hizmet verip ciddi anlamda parasının karşılığını veriyor,yani uzun lafın kısası illa rulmanlı orta göbek alacağım diye kendinize iş çıkarmanıza gerek yok :) Tekrardan iyi forumlar,sağlıklı pedallamalar ;)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
orta göbekteki boşluk nasıl giderilir peki? fikri olan var mı?