Go Pro mu, Sony Action Cam mi?

Mycity

Aktif Üye
Tepki
170
Bisiklet
Carraro
(link)

Video yu izleyince kafam karıştı

Scudo

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
ahmet bey versiyonları kaliteyi yüzde yüz değiştirir. bu sebepten modelleri yazmanız daha isabetli bir kıyas getirir.

he genel olarak ise beş yıldır aktif gopro kullanıcısı olarak ben gopro derim. yinede versiyonlar kararınızda çok etkili olacaktır.

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@Ahmet CAFOĞLU genel olarak karşılaştırmak pek mümkün değil. GoPro Hero 4 Black 30fps 4k çekim yapar. Bunu yapabilen bir Action Cam yok. Bunun yanında 500 dolar olan bir action cam de yok. Ben HDR AS15 almıştım. Ama şimdi GoPro Hero 4 Silver'a bakıyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Piyasa da gopro ve garmin e rakip olabilecek ürün olmadığı için ürün alacak olsam ikisinden başkasını düşünmem. İki marka tamamen tekel olmuş durumda denebilir.

Mycity

Aktif Üye
Tepki
170
Bisiklet
Carraro
@Çağrı Soylu@aeneskral Çağrı hocam bu videodaki acaba hangi modeli sony 'in aparatları filan baya bi kafama yattı

bide video daki model

AS100V Wi-Fi ve GPS Özellikli Action Cam buymuş

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
zannımca gopro bu konuda daha başarılı, dahası sürekli yenilikçi. kendi kategorisinde başı çeken o. orijinal parça ve emitasyon(tavsiye etmem) parça bazında çoğu yerden temin edeceğiniz marka yine gopro'dur. gopro 4 hariç hepsini kullandım ve kullanmaya da devam ediyorum. her mekan, her alan, tutturulmak istenen her bir yer için mutlaka aparatı var. bu yönden de gayet başarılı.

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@Ahmet CAFOĞLU Sanırım o videodaki HDR AS100V. Hepsinin şekli şemali aparatları aynı. Ama kaska takmak için gopro daha iyi bunu söyleyebilirim. Kaskın kenarına takınca kask da görüntüye giriyor. Tepeye takmak daha iyi. Göğüse takmak için askı da aldım ama onda da GoPro'ya göre abes duruyor.
Bunun yanında benim Action Cam'i tercih etmemim nedeni görüntü sabitleme özelliğinin GoPro'ya göre daha iyi olmasıydı.
Hemen hemen şöyle diyebiliriz. Aynı fiyattaki bir Action Cam ve GoPro karşılaşmasında ActionCam öne çıkıyor. Yani 150 dolarlık bir Action Cam 150 dolarlık bir GoPro'dan iyi. Ama GoPro için aksesuar bulmak çok daha kolay ve daha çok alternatif var.
Bu arada şimdi Sony'nin sitesine girdim 4K Action Cam çıkartmışlar. 500 dolardan ön sipariş alıyorlar :) GoPro Hero4+ Black de 500 dolar. Bunun karşılaştırması ilginç olur. Ama sanırım aynı fiyatta iki aynı özellikte olan kamera olsa GoPro'yu tercih ederim.
Şu anda fiyat/performans olarak en iyisi GoPro Hero 4 Silver gibi. GoPro'larda GPS yok bir tek.

Mycity

Aktif Üye
Tepki
170
Bisiklet
Carraro
@Çağrı Soylu Karar verdim sony alıcam :D o gps olayı mest etti beni kafamda birsürü fikir canlandı diyebilirim :)

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Başka bir GPS cihazı varsa gpx dosyası Garmin'in video editleme programı ile herhangi bir videonun üzerine yapıştırılabiliyor. Garmin Virb Elite ile çekim yapmış gibi oluyor. Bu da aklınızda bulunsun :)

Hatta dünkü 30km lik gezideki gpx dosyasını Game of Thrones'un red wedding bölümüne entegre ettim mesela :D

https://i.hizliresim.com/ORy8gZ.png

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
Bisiklet
Kron
edit:ama en iyisi tabikide gopro
profesyonel değilseniz
sj5000 plus umbrella var 170 dolar o da gayet güzel diyolar forum dh de anakonu vardı oradan yardımcı olurlar
edit:alıcaksanız kesinlikle burdan alın (link)
son karar sizin

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

Murat Ozgul

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
Carraro
@Ahmet CAFOĞLU
Hiç kafan karışmasın GoProdan daha iyisi yok. Bu işin piri GoPro'dur.

Kürşatt

Daimi Üye
Tepki
156
İsim
Kürşat
Bisiklet
Cube
Görüntü açısında sony yeni bi geniş açılı kamera çıkarttı ama insanın başı dönüyor kararını vermişin ama Gopro hero4 black edition almanı tavsiye ederim en çok etkileyen şey misal su altındayken görüntüyü akıllı telefonundan dışardakilerde izleyebilir

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
İkisi de değil ion air pro 3

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Sadece görüntü kalitesi değil, montaj aparatları da çok önemli.
Garmin Virb kullanıyorum. Kalite olarak çok memnunum. Fakat genel olarak aparatların çoğu GoPro için yapılmış durumda. Ben de adaptör ile kullanmak zorunda kalıyorum.

Nerede kullanmak istediğiniz de çok önemli.
Özellikle bisikletli kullanım için Garmin daha iyi bir seçim gibi. Edge510 ve üstü cihazlardan kontrol etme özelliği de var.
Sele altı, gidon boğazı, kask gibi yerlerde Garmin çok daha aerodinamik. Ayrıca GoPro gibi asimetrik olmadığı için, görüntüyü tam ortadan alabiliyorsunuz. Ama göğüse takamıyorsunuz. GoPro da o konuda büyük avantaja sahip.

GoPro göğüste fotoğraf açı örneği
10502210_809975109082410_8569432853810442547_n.jpg

Garmin furç kapağında fotoğraf örneği
10730951_10152596473368772_7728272737130170033_n-2.jpg

ekleme:
Garmin Virb videoları için imzamdaki youtube kanalıma bakabilirsiniz.

Ahmet.Çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
ikisini de tecrübe ettim onlarca karşılaştırma videosu izledim. İkisinin kalitesi de tartışılmaz. Bana göre eksi olan iki konu var Gopro da. Birincisi tonlamada. Videolarda sarı ton çok baskın geliyor bana. (Bir çok monitörde izledim). Sony kadar gerçekeğe yakın renk gösteren aksiyon kamerası görmedim. İkincisi muhafaza içerisinde olsun serbest çekimde olsun sesleri sony nin daha iyi alması. Eğer sony cihazlarınız da varsa birbiriyle uyumlu oluyor bu ayrı bir özellik. Ayrıca bir çok kamerayla aynı anda tek çekim yapma olayı, kablosuz bileklikten görüntüyü görme kontrol etme (kontrol etme goproda da var), kameralar arası geçiş vs. gps olayı olayı bitiriyor zaten. Apartlarını gün geçtikçe arttırıyor sony. Eğer köpeğin falan varsa cihazı takabileceğin apartatlar da mevcut. 4k olayına gelecek olursak 4k kaliteyi görüntüleyecek, o kaliteyi göstercek bir cihazınız yoksa şu an için gereksiz bir özellik. İki cihazı alırsanız ancak full hd görüntüleyebilirsiniz kısacası.

Ekleme :
Profesyonel çekim yapmam dersen sj1000 yeter de artar. Aliexpress ten almıştım halen kullanıyorum bir sorun çıkarmadı.

Merak edip araştırdım Ces 2015 fuarında sony 4k cihazı duyurmuş, ilgilenenler olursa .
FDR-X1000V

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Bu arada Sony çok uzun zamandır(4-5 senedir) zarar eden bir şirket ve yavaş yavaş zarar eden bölümlerini kapatıyor. Mesela Vaio artık Sony'nin değil satıldı. TV bölümü de yakında kapanacak deniyor. Kameraların akıbeti ne olacak bilmiyorum ama eğer o bölüm de kapatılırsa destek için sıkıntı olur mu bilemiyorum.