Giro d'İtalia 2022

Scudo

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.698
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Caleb Ewan geçen sene benzer şekilde düşüp TdF'de köprücük kemiğini kırmıştı.Bu sefer bir kırığı yokmuş, sevindirici haber.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Caleb Ewan geçen sene benzer şekilde düşüp TdF'de köprücük kemiğini kırmıştı.Bu sefer bir kırığı yokmuş, sevindirici haber.
Aşağıdaki videoda görebileceğimiz gibi şahsın anlık yavaşlamasından ve onun arka tekerine teması sonucu kaza yapmış.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
  • İnanılmaz
  • Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve MakRo

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.698
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Patrick ve Benji'ye katılıyorum. Dedikleri gibi Girmay'ın hiç bir suçu yok. Girmay bisiklette iyi, koşuda değil, o yüzden bisiklet sporuna giriyor. Günlük saçma sapan yorum kotanı bu başlıkta değerlendirmeseydin keşke.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Aşağıdaki videoda görebileceğimiz gibi siyahi şahısın anlık yavaşlamasından ve onun arka tekerine teması sonucu kaza yapmış. Bu adamlar koşuda iyi. Neden bisiklet sporuna giriyorlar, alamadım gitti.
Forum'da gördüğüm en ırkçı yorumu yapmışsınız, tebrikler. Öyle ki bir tek başınızda Klu Klux Klan kukuletası eksik. Bu yorumu yapabilecek tıynette kullanıcılar var bildiğim, ama sizden beklemezdim doğrusu.

İkinci mesajınızda da 30 ortalamayı geçemeyen mtb kullanıcılarının yol yarışlarında yorum yapması konusuna değinmişsiniz. Bir spor hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmak için illa o sporu pro sporcu düzeyinde yapmak mı gereklidir? Futbol yorumcusu olarak ekrana çıkan şahsiyetlerin sahayı baştan sona koşabileceğini hiç sanmıyorum. Keza F1 yarışlarındaki sunucuların aracı çalıştırıp durdurabileceği bile muamma. Benzer şekilde Eurosport'un sevdiğimiz isimleri Sarper ve Berkem Beylerin de 30 ortalama ile sürdüklerini pek sanmıyorum.

Son 2-3 sezon yol yarışlarını takip etmiş herhangi birinin yorum yapacak kadar birikimi vardır emin olun. Sizce de şu hakkını veremeyen karbona binmesin, yorum da yapmasın, forumda da dolanmasın ortaçağ kafası artık baymadı mı?

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün kısa bir "bireysel zamana karşı" etabı var. Etabın sonu eğimli ve zorlayıcı...
1651903143050.png
Yayın 14:50 - 18:45 arası..

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet, izlemesi bana da fazla zevk vermiyor ama, büyük turlarda "komple bisikletçi" filtrelerinden biri de "tek başına" zamana kafa tutmaktır...

Tabi ki Ian Anderson ve Jethro Tull' un unutulmaz "Budapest" ' i ile de hafızamızdaki İstanbul konserleri gibi lezzetle Macaristan'a teşekkür edelim...

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Girmay, Eritreli bir sporcu. Bisiklet, yol bisikleti; Eritre'nin en popüler, en birincil sporu. Eritre Hükümeti, yol bisikleti yarışlarına destek sağlıyor.
Teee 2013'de Eritreli Berhane, Cumhurbaşkanlığı Turunu kazanmıştı.
Bisiklette de iyi yoldalar.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel bir toplu sprint finişi bizi bekliyor. Etap uzun, aksiyon olasılığı az. Rüzgâr olursa taktikleri izleriz, onun ötesinde 18:00 gibi ekran başına geçin derim ..
1651998099105.png
Yayın 13:15 - 18:45 arası....

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.437
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cavendish 🎉

• Beğen
Tepkiler: ag249

lrfan

Cyclist
Tepki
8.044
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Caleb Ewan bugün son 600 metreye 25. pozisyonda başlıyor ve etabı 8. sırada bitiriyor. Öndeki sprinter grubunu yakalamaya çalışırken rüzgarda fazla zaman harcadı. Dünyanın en hızlı sprinteri olsan bile pozisyonun doğru değilse gücün hiçbir şey ifade etmiyor. Öte yanda, dünyanın en hızlı sprinteri değilseniz iş daha da zor (Cavendish varken) :)
Caleb'ın treni de zayıf, diğer tarafta Morkov farkı :harika:

Bu da bonus
1652033543399.png

Son düzenleme:

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Caleb Ewan bugün son 600 metreye 25. pozisyonda başlıyor ve etabı 8. sırada bitiriyor. Öndeki sprinter grubunu yakalamaya çalışırken rüzgarda fazla zaman harcadı. Dünyanın en hızlı sprinteri olsan bile pozisyonun doğru değilse gücün hiçbir şey ifade etmiyor. Öte yanda, dünyanın en hızlı sprinteri değilseniz iş daha da zor (Cavendish varken) :)
Caleb'ın treni de zayıf, diğer tarafta Morkov farkı :harika:

Bu da bonus
287603 dosyayı görüntüle
Cav yaşına rağmen gençlere taş çıkartıyor. 300 metre kala sprinti açıp 74.7 km/s max hıza ulaşıp yaklaşık 20 saniyede sprinti ortalama 72.1 km/s hız ile bitirmek ne kadar proda olsan çokta kolay değil.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
"Sprint finişi uzmanı" Quick-Step, sezonu açtı. Haliyle "Mucuk Göz" pastaya çileği ekledi.
İlk 10' u bir birinden ayıran en önemli fark bu "Sprint Treni" dominasyonu oldu. Demare ve Gaviria iyi gözüktü, "Bücür" kazadan etkilenmiş gibi .
Girmay başarısının tesadüf olmadığını ama tecrübe eksikliğini de gösterdi. Son metrelerde pozisyonu kafes içindeki kaplan gibiydi..
Van der Poel pembiş olarak devam edecek.
Böylece Macaristan'a veda ederken uvertürü de gördük.Üç perdelik bu sanat eseri salı günü devam edecek...

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Girmay başarısının tesadüf olmadığını ama tecrübe eksikliğini de gösterdi
Son 3 senedir neredeyse hiç bisiklet yarışı izlemedim. Girmay'ın kariyerine bir bakayım dedim. Bu sene Gent Vewelgem gibi bir Flaman klasiğini kazanmış. Gent Vewelgem, "sprinterlerin klasiği" olarak bilinir. Bunu almış, iyi.Yine bu sene Flaman Ardenler'indeki E3 Heralbeke'yi 5.bitirmiş.Bu da iyi sonuç. Bu da "Mini Ronde" denilen bir taşlı klasik. Hiç stilini, yarışmasını görmeden bilmeden tamamen varsayımsal olarak yazıyorum. Girmay; Caleb, Cav gibi saf sprinter değil de biraz daha Degenkolb, Colbrelli gibi biraz daha "Bahar sprinteri(Klasik sprinteri)" olabilir. Dediğim tarzda bir sprinter ise Cav, Caleb tarzı sprinterlere ayak uyduramayabilir.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006 Süleyman kardeşim, zaten Girmay için "saf sprinter" diyemeyiz. Gerek vücut yapısı gerek yarış stili..Üç haftalık büyük turlardaki durumunu da bu yıl daha net görüp nasıl bir bisikletçiye evrileceğini gözlemleyeceğiz...

Tepki
152
İsim
Burak Akkaya
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Keşke benim de katılabilecek kadar kondisyon bilgi becerim olsa ne isterdim orda olmak katılmak sonucu bile olsam yeter bana yaww

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@byburakakkaya , 20 yaş daha genç olup sizde var olan potansiyeli bilimsel yöntemlerle ortaya çıkarıp geliştiren bir ülkede yaşasaydınız "belki" derdim...
Ama bizim ülkemiz için çok büyük bir hayal, hatta " hayal-i cihan değer "...

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Keşke benim de katılabilecek kadar kondisyon bilgi becerim olsa ne isterdim orda olmak katılmak sonucu bile olsam yeter bana yaww
Giro dan önce Bugün Antalya'da yapılan Gran Fondo ile başlasaydın keşke.