Giro d'Italia 2013

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Benim en sevdiğim bisikletçiydi, bu turdan sonra soğumaya başladım adamdan. Ne tırmanış var ne iniş, yağmurda ben daha agresifim..

Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Anlamıyorum , hep aynı isimlerin mi birinci olması gerekiyor ; ortada geçen mücadeleyi seyretmeye bakın ; Bu iş futbol gibi seyredilmez ; illa bi tarafı tutmanız , taraftar olmanız gerekmez . Carlos Betancor'dan , Luca Paolini'den , Maxim Belkov'dan , Damiano Caruso'dan , Rafal Majka'dan , geleceğin yıldızı Wilco Kelderman'dan , zamana karşıcı Alex Dowsett'ten , Yunanlı Yannis Tamouridis'ten , İtalya çaylak Fabio Aru'dan , Kolombiyalı Atapuma'dan , Pirazzi'den zevk almaya çalışın , daha isimler sayayım mı ?

Süper yetenekler var bu turda 3-5 isimle turu sınırlamak , İtalya Turunu ruhsuzlaştırır. Zevk almazsınız sonra

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
@Cem Unden

Ben "Wiggins çok kötü yarışıyo, turu izlemicem" falan demedim zaten ben sadece Wiggins'le ilgili düşüncelerimi yazdım. Ayrıca Wiggins'in bu durumda olması turu daha da heyecanlı hale getirdi bence. İzleyenlerin büyük çoğunluğu özellikle bireysel zamana karşı etabından sonra Wiggins'in pembe mayoyu giyeceğini düşünüyodu ama öyle olmadı. Nibali'nin pembe mayoyu giymesi, Cadel Evans'ın geri dönüşü vs. çok zevkli bi hal aldı zaten.

• Beğen
Tepkiler: Celasin Telli

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Yahu arkadaşlar hayretler içinde okudum nereden takip ediyorsunuz yarışları. Bayıldım yahu..

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
İnstagram kullanan arkadaşlara yarışcıların mekanikerlerin fotomuhabirlerinin profillerini takip etmelerini öneririm.

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
@N. Burak Önder

buraya not düşermisin nicklerini yada adlarını

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
adamblythe89
alexdowsett
antmccrossan - commentator
edvaldbh
pippopozzato
giroditalia - yarışın resmi hesabı
iljokeisse
bikecrave - yarışla ilgili detay fotoğraflar bulabilirsiniz
jeredgruber
koendekort1
immarkcavendish - çok sık paylaşım yapmasada.
movistar_team
pelotonmagazine
teamsky_cycling
taylorphinney - cidden öneriyorum.
thorhushovd

Benim takip ettiğim hesaplar bunlar. Yarışcıların bir çoğu paylaşım yapmayı seviyor. Webden erişim için (link) kullanıcı adlarını sitenin urlsinin sonuna eklemeniz yeterli.

• Beğen
Tepkiler: Serkan.Ç.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Twitter'da da hem sporcuların hem takımların hesaplarını takip edin derim. Orda hem instagram fotoğraflarını yayınlıyolar, hem kendi attıkları tweetler var

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Onur Ali İmren

Eurosport , Eurosport HD ve eurosport 2 de yayınlanıyor. Uyduda teledünya ve muhtemelen d-smart ta vardır. Takip ederseniz canlı yayın olarak izleyebilirsiniz. Giro yanılmıyorsam genelde 15.00 yada 16.00 saatleri gibi başlıyor.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Berk Mercancı

Mayis ayinin ortasinda böyle hava olunca, hic bir tahmin yerini tutmadi. Giro kendisi icin cok önemli olmayanlar( Fransa Turu kadar), biraz temkinli davranip cok zaman kaybettiler. Ama Cem' in dedigi gibi, yarisi sadece sadece üc bes favori isim icin seyrederseniz, yarisin bir anlami kalmaz. O zaman birakalim bütün takimlari sadece favorileri yaristiralim 100 metre kosusu gibi! :)
Yarisa güzellik katan diger bisikletcilerin, yardimcilarin, tamircilerin, yöneticilerin,.... yaris icindeki fonksiyonlarini anlayip, o sekilde kavramaktir.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Alper Gencan

Ben RAI Sport 1, RAI Sport 2 ve Eurosport' tan seyrediyorum!

• Beğen

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Favoriler yerine gerçekten ciddi emek sarfederek mücadele eden sporcuların takip edilmesi gerekliliği fikrine katılmakla birlikte hala gözüm ryder hesjedal ' da :D geçen yıl ki performansı hala gözlerimin önünde şu ana kadar biraz zaman kaybetsede hala birşeyler yapabileceğini düşünüyorum

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Bisiklet, bir futbol gibi, fanatizm kültürüyle bütünleşmiş bir spor değil sonuçta. Yarışın son anına kadar, peleton abi kardeş gittiği müddetçe böyle de olamayacak zaten :) Bazılarımız belki de bu yüzden izlemeyi çok sevmiyor ama bir iki kişinin hatırına bile izlemek bence bir iştir..
Benim pek çok nedenim var mesela. Bu sporla fiilen uğraşıyorum, yarışıyorum vs vs ama hiç bir ilgim olmamış olsaydı bile EuroSpot spikerleri sevgili Caner ve Sarper (ve ara ara katılan Aydan Çelik) için oturur defalarca yine izlerdim.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Uran Uran'ın şu performansı, Wiggins'ten soğutmaya başladı insanları. :) Ayrıca Nibali de zincirle uğraşırken kopacak sandım ama halleder halletmez öyle bir asıldı ki, ağır çekimde nasıl bastığını görebildim. Enfesti. Yine Betancur da saniyeleri kaptı. Çok güzel bir tırmanış oldu. Evans ve Nibali kopmadılar, Nibali'nin 8 saniye için neden böyle bastığını daha iyi anlamış oldum. Çünkü genel klasmanı yanlış hatırlıyordum.

Etap ise başlı başına şiir gibiydi. Hele o inişler, of of of... O daracık yollarda, inişçilerin gerçek yeteneklerini görmek mümkündü. Giro'yu bu sene çok sevdim. Özellikle etap seçimleri enfes, bugün bunu daha iyi anladım. Tabi kuzeye çıkıldıkça, İtalya'nın gerçek yüzünü görmeye başlamamızın da etkisi büyük.

Güney Tuncer'in mesajına da imzamı atıyorum izniyle. :) Bazıları beğenmese de, küçümsese de, Caner Eler'in sadece alçakgönüllülüğü bile tek başına bir cevaptır bu insanlara. Sevmiyorsanız bile, saygı gösterin biraz.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Nasıl heveslenmiştim Uran Uran önden gittiğinde arkasından Wiggins gelir diye. Dedim "Aha Wiggins geri mi dönüyo yoksa" ama olmadı :(