Giresun

wikican

Üye
Başlık
0
Tepki
4
Otomobil suruculugunde de kural vardir. ileriyi goremiyorsan yavaşla, ileride bir engel varsa yavaşla, bir engel çıkma ihtimali varsa normalden daha yavaş ilerle ve dikkatli ol.
Bizim memlekette iste bu sebepten trafikte ve yolda basmak zevk almak kanaatimce risk almak..
zira sadece 2 kez bisiklet kullandim (henüz)
sagdaki araclarin kapilarini açma ihtimli cok yuksek.. seritteki araclarin bizi umursamadan uzerimize kirma ihtimali cok cok yuksek, sagdaki park halinde bir aracin bizi karinca gibi gorup yola atlama ihtimali cok yuksek.. yayalarin garip bir aptallikla onumuze atlamak gibi davranis sergilemesi cok yuksek...
bunlarin hepsini sadece 2 turda gozlemledim.. yani ihtimaller cok yuksek, asiri yuksek malesef can sıkıcı...
bu sebepten bisikletimle hizlandigim ve tam zevk aldigim her halde frene bastim, Bence Türkiyede en dogrusu bu, cunku zevk alinan noktadan sonra o yuksek ihtimalin bizi bulmasi cok yuksek.
1 kapi acilmasi,1 uzerime cikmaya calisarak park etme cabasinda bir arac, 1 park halinden yola atlatan beni yok sayan arac ve tonla onumden gecme cabasindaki yaya....
ben zevk isi konusunda uzgunum... belli yerler haric zor ya :(

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Başlık
54
Tepki
487
Bisiklet
Scott
İlk önlem arka tarafdan güvenliğini artırmak için ayna, ön tarafdan güvenliği artırmak için ise airzound gibi yüksek ses çıkaran korna, önüne kıran arabalar içinde şarjlı yüksek ışık gücü veren gündüzde kullanabileceğimiz cree tarzı lambalar olabilir, tabii şehir içinde daha temkinli ve yavaş ilerlemek gerekiyor.

Nevşehirde ilçeler arası insan atlaması, araç kapı açma vs. tehlikeleri daha düşük, o sıkıntılar yok ama dişli asfalt, çukur, birden köpek vs. atlaması sıkıntısı var, Büyük memleketlerde ise yaya atlaması, kapı açma, önüne araç kırması vs. çok daha fazla ama ordada kaymak asfalt var, ama hız yapacak imkan yok..

ihdmrl28

Üye
Başlık
0
Tepki
11
İsim
İsmail Demirel
Bisiklet
Carraro
Giresun kayıplarda...

Berkant28

Üye
Başlık
1
Tepki
39
İsim
Berkant GÖREN
Bisiklet
Salcano
Keşap'taki bisikletçilere sesleniyorum.
Keşapta benden başka bisikletçi yok mu? :)
Gerçekten tek sürmekten sıkıldım, eğer keşap içinde yakın şehirlere tur yapabileceğim bisikletçiler varsa beklerim.

Berkant28

Üye
Başlık
1
Tepki
39
İsim
Berkant GÖREN
Bisiklet
Salcano
O zaman Keşapta burada diyelim ;)

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Başlık
54
Tepki
1.127
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Giresun'a gelmeyi planlıyorum yarın sabahın erken saatlerinde rehber olacak arkadaşlar varsa ne güzel olur...

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Başlık
206
Tepki
1.842
İsim
Serkan Namazcı
Bisiklet
Scott
Görele hala burada fakat bisikleti kısmen bırakmış bulamıyorum :(

Yukarı Alt