Gidonu Ters Takılmış Yol Bisikleti

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
İlk bakışta komik görünse de şayet şehirde yavaş(hızlı da gider aslında) ve konforlu bir sürüş isteniyorsa güzel bir gidon pozisyonu bence. Çok yaratıcı olmuş.
İster düz tut ister yanlardan tut istersen de üstlerden tut.:komik:
Keşke frenleri daha düzgün konumlandırsa.

B

BF Okuru

Misafir
Üşengeçlik seviyesi ve anti aerodinami anlayışı hayranlik yarattı.

ahmetberk

Üye
Tepki
8
İsim
Ahmet Berk Cengiz
Evet frenlere ulaşmak biraz zor . Sahibini sürerken de görmüştüm ve frenlerin öyle durması çok güvenli gelmemişti bana . Ayrıca lastiği slick lastik değil . Dalgalı şehir lastiklerine benziyor lastikleri . Bunun antika değeri var mıdır ki abi?

B

BF Okuru

Misafir
"The flying scotishman" filminden esinlenmiş muhtemelen :D

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
276
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Sahibi bir şekilde bu bisikleti edinmiş ama muhtemelen ilk başlarda işin ciddiyetine varamamış. Bakmış bu kadar eğilerek bisiklet sürmek ona ters ama elde de başka bisiklet yok. Kendisi bisiklete uymak yerine bisikleti kendine uydurmuş. Aynı zamanda da masraftan kaçınmış. Acaba yaşı 35 üzeri mi?

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Bende bir ara mahallemdeki ve özellikle kahve ahalisinin kendi kafasına göre taktığı gidon çeşitlerini paylaşacağım.

Bel, omuz, bilek nasıl üst seviyede ağrıtılabilirin tezini yapıyorlar.

Drop barı ters takmakla bence TT modunda performans amaçlamış:D
image.jpg

ahmetberk

Üye
Tepki
8
İsim
Ahmet Berk Cengiz
@Tayfun Sezer

Sahibi 35 üzeri abi . Bu ters gidonlu yol bisikletini kullanırkan görmüştüm . Lastiği de tur/şehir lastiği gibi . Hafif kıvrımlı . Eski yol bisikletlerinde lastikler hep böyle mi oluyor?

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
Kendine uyarlanmış ne güzel, demek böyle daha rahat kullanıyor. Kaldıki bende eğilerek bisiklet kullanamam. İhtiyaç ve beklentilerimin farkındayım. Hani bir şekilde mecbur kalıp yol bisikleti alsaydım, kesinlikle düz gidonla değiştirirdim. Aklımdanda geçmedi değil hani.

B

BF Okuru

Misafir
Yol bisikleti değil,antika hiç değil.Her sakallıyı dedeniz sanarsanız ohoo..Eskidendi o mahalle kahvesinde Colnago'ya denk gelmek,herkes uyanık bi siz değilsiniz :)

ahmetberk

Üye
Tepki
8
İsim
Ahmet Berk Cengiz
@Erkin Kalender

Gidon sargısı yok diyince biri antika olabilir o demişti abi . Ondan sordum . Bu bisiklet ne bisikleti olarak geçiyor abi ?

yasrasari

Üye
Tepki
27
İsim
yaşar sarı
Bisiklet
Bergamont
kraathane önünde görüyorsan normal bence :D

• Beğen
Tepkiler: ahmetberk

ahmetberk

Üye
Tepki
8
İsim
Ahmet Berk Cengiz
Bir de konuya beklediğimden kat kat fazla ilgi geldi , çok yaratıcı bir konu olmadığı için özür dilerim . Bu tarz parçaları farklı takılmış bisikletlerin fotoğrafını paylaştığımız bir konu var mı ?

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.293
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben de zaman zaman bu tarz absurd goruntulerle karsilasiyorum. Bir cogunun neyin nasil durmasi gerektiginden haberi yok bence.

Bu arada sayin @Tayfun Sezer, siz 35 yas ve uzerini hicbir seyden anlamayan, bir seyden haberi olmayan kisiler olarak mi goruyorsunuz? Oradan cok mu demode gorunuyoruz?
Yasim 41 ve 1991 yilindan (16 yasindan beri) yol bisikleti kullaniyorum.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
büyük insanların bisikletleri ilginç oluyor nedense

• Beğen
Tepkiler: ahmetberk