Gidon sargısı

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Selamlar

Bu konuda tecrübesi olanların fikirlerine ihtiyacım var, gidon sargısını değiştireceğim fakat deri veya normal olanlar arasında kaldım. Derinin belirli bir avantajı varmı uzun ömür haricinde kullanım açısından?

Teşekkürler
Can

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Suni deri ile Sünger arasında bir fark göremiyorum.

İkisininde ömrü neredeyse aynı - kullanım ve bakıma göre farkedebilir.

Brooks kalitesinde bir sargı düşünüyorsanız eğer cevabım Deri olacaktır...

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Brookes biraz fazla pahalı, kaliteli sünger daha mantıklı olur sanırım, teşekkürler

Selçuk Çilek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.258
Çok kişisel bir seçim. Piyasada bulunan deri, sünger,mantar ,suni deri gibi çeşitler var. Renk seçimi de kaliteyle ilgili. Açık renk veya beyaz kullanacaksanız benimde kullandığım Fizik Microtex i önerebilirim. Örneğin beyaz deri çatladığında istediğiniz kadar temizleyiniz, çatlaklarda siyah kir kalıyor. Microtex deriden de dayanıklı ve daha hafif bir üründür. Genelde biliniyor ama gidona sararken sarma yönünüze de dikkat ediniz. Sağ tarafı saatin ters yönünde ,sol tarafıda saat yönünde sarınız.
Sağlıklı sürüşler.

baykır

Üye
Tepki
37
ben de bu ürünü aratıp incelemenizi tavsiye ederim
Cinelli Gel Cork Handlebar Tape, Vibra Absorb

• Beğen
Tepkiler: mcanb

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
(link)
(link)

Bu ikisi arasında hangisi tercihiniz olurdu?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sram'i almayın başarılı değil - Kullanmıştım beyazını.

Öncelik Fizik derim - Daha sonra Cinelli

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Fizik almaya karar verdim sanırım, sram alamyı planlıyordum en başta, fizik aklıma gelmemişti hiç.
Teşekkürler yardımlarınız için

yusuf samet yaraş

Aktif Üye
Tepki
41
(link)
(link)

bu ikisi hakkında ne dusunuyorsunuz ben ritcheyi almayı dusunuyorum ama tabiki karar verme asamasındayım tecrubeli ustadların fikirleri onemlı

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Lizard Skins sargi uretmeye basladi, DSP diye satiliyor ve yagmurda hic etkilenmeden performansini koruyabiliyormus.( derginin yalancisiyim :p )

Barkın Kenan

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Merhaba arkadaşlar, gidon sargısı ile benim de aklıma takılan bir kaç soru işareti var yeni konu açmak istemediğimden burdan devam edeyim dedim.

Bisikletimin kadrosuna uyumlu olması açısından gri gidon sargısı düşünüyorum, hakkında oldukça fazla olumlu görüş olmasından dolayı fizik bar tape'in gri sargısını tercih edeceğim sanırım:

(link)

fakat şehir bisikletinin jelli elciklerine alıştığımdan dolayı yol bisikleti gidonu çok konforsuz geliyor bana. o nedenle jelli elciklere de kayıyor aklım:

(link)

fakat jelli elciğin gri rengi bulunmamakta.

benim düşündüğümse ilk kat olarak jelli olanı, üzerine de fizik'in gri sargısını sarmak. böylece hem konfor hem de görünüş kaygılarımın üstesinden gelebileceğim.

merak ettiğim bu sarma şeklinin ne gibi dez avantajları olur? ağırlık performans vs pek önemli değil, yarışlara filan girmiyorum şehir içinde ulaşım ve gezi amaçlı olarak kullanıyorum yol bisikletimi.

yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Chunkorfly

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
Deriyi sarmak biraz hüner ister gidonun hertarafını kavramaz kıvrımlarda üst üste binince katlanma yapar sünme payı az olduğunudan dikkatli kesmekte lazım 10- 15 liralık sargılardan başlayın eskidikçe değiştirin gidon sargısı çok uzun kullanılan bir ürün değil bir kere sararım 3 sene kullanırım diyenlere pek kulak asmayın yırtık olmasa bile enazından her sezon değişmesi lazım.

Tepki
190
@Barkın Kenan

Aynı şekilde sarmayı bende düşündüm ama tecrübe etmediğim için cesaret edemedim.İki kat üst üste olursa üstteki bant kayarmı diye cekincelerim oldu.tecrübe eden bir arkadas varsa ve tecrübesini bizimle paylaşırsa iyi olur.

Onur Onursal

Aktif Üye
Tepki
64
Sırf marka takıntımdan cinellinin'kileri tercih ederdim. Bu arada bu konu iyi oldu. 300 TL yi çok aşmayacak single speed (ya da fixed) toplamayı "becermeye" çalışıyorum. Şu an 300 TL sınırına gelmiş durumdayım :) Gidon sargısı için bişey düşünmem lazım. Gidon sargısı yerine daha önce vinilex ya da benzeri şeritleri deneyen oldu mu? Çok çabuk yıprandığınıda düşünürsek ekonomik bişey iyi olacak gibi. Kirlendikçe kullan at bile yapılabilir bu sayede.

Abdülhamit Topçu

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Abdülhamit TOPÇU
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
http://www.sporcupazari.com/img/p/527-895-thickbox.jpg
(link)
bu ürünüde değerlendirebilirsiniz.
Kronların üzerinde aynısı geliyor.
http://www.sporcupazari.com/img/p/605-990-thickbox.jpg

bucoblue

Üye
Tepki
0
İsim
Burak
Bisiklet
Carraro
Tur bisikletimin kelebek gidonu üzerindeki sünger sargı yerine deri sargı yapmak istiyorum. Sünger sargı çok çabuk kirleniyor. Temizliği zor.
Ancak süngerin yumuşaklığı da hoşuma gidiyor.
Sünger sargı üzerine deri sargı yapan var mı içimizde? Olur mu sizce, yoksa sargı da ziyan mı olur?