Giant AnyRoad

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mhtozel
Ben şuanda fransa'dayım hocam, 800 euro idi bayii fiyatı. Bize göre 4300-4400 TL civarı bir fiyatı var. Yol bisikleti dikkatimi çekti ama benim için bir bisikletin en önemli özelliği konfordur ve gidona fazla yatmak istemiyorum. Arada bir orman parkurlarına giriyorum, buralara yol bisikleti ile girebilmem pek mümkün değil maalesef. Kilitsiz maşalı bir dağ bisikletim var oda beni gün sonunda çok yoruyor.

Scudo

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@KitapSever giyatlar her yerde çok yükseldi, alınabilir bir bisiklet yine de. Mümkünse (fiyat indirimiyle) 2016 ve üstü yıl anyroad 2 ye bakmak konfor acısından daha iyidir diyebilirim. En azından hem yeni sora set olur hem de daha önce dediğim gibi kompozit çatal olur. Bisiklet MTB ye oranla çok akıcı ve hafif. Yokuş performansı çok daha iyi. Çok atlamalı zıplamalı bir sürüş yapmıyorsanız bence biçilmiş kaftan...

Zaten bu bisiklet de resmen gidona yatmamak için tasarlanmış ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mhtozel
Hocam tur bisikleti düşündüm eğik gidonlu ilk başta ama hantallık geldi aklıma, daha sonra yol bisikleti düşündüm ama bu kadar agresif olmamalıydı aradığım şey. Bende birkaç tane gravel inceledikten sonra bu bisiklet gözüme iyi gözüktü ki konfordan vazgeçmem mümkün değil.

@mhtozel Hocam baktım dağdan taştan çıkmıyorum üzerine bir deore/slx set koyup devam ederim. Aslında niyetim kesinlikle fuji jari 2.5 ama maalesef yakınımda bayii yok, yoksa o bisikleti daha çok sevdim.

@mhtozel Ayrıca hoplama zıplama için dağ bisikletim köşede duruyor hocam. :)

@mhtozel Çokça araştırmama rağmen bulamadım maalesef, bu bisiklete en fazla kaç milimetre lastik takılabiliyor?

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@KitapSever yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla 42 mm ye kadar lastik genişliğine izin verdiğini biliyorum. Bence yeterli.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@KitapSever @mhtozel anyroad donanımdır vs. olarak güzel bisiklet ama şu kadrosunun tipine bir alışamadım, "notre dame'ın kamburu" gibi kadronun üst borusundaki eğimden dolayı bir türlü ısınamadım bisiklete. Misal sizin dediğiniz fuji jari gibi daha düz hatlı bisikletler daha hoşuma gidiyor tabi ki tercih meselesi.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@MakRo aslında ben de biraz o farklı yipi yüzünden begendim anyroad u. Normal yol bisikletleri cok düz geliyor bana. Endurance kadrolardaki gibi hafif egimliler daha cok hoşuma gidiyordu. Birde aşırı narin görünümleri beni biraz tedirgin ediyordu. Anyroad o yüzden görünüm itibariyle çok hoş geldi bana. Tabi dediğiniz gibi tercih meselesi kimisi daha narin zarif bir görüntüden hoşlanır kimisi de o heybetli görüntüsü yüzünden MTB tercih eder. Önemli olan hoşuna giden bisikletin işine de yaramasıdır ;)

• Beğen
Tepkiler: MakRo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
177427 dosyayı görüntüle
Bisiklete Brooks B17 taktım. Bu şekilde hafiflikten biraz ödün vermiş olduk ama üzerindeki yol selesiyle pedli tayt olmadan kullanmak rahatsızdı. Seleyi merak edenler için tavsiye ediyorum. Kısa süreli kullanımda bile konfor kendini hissettiriyor, 300-500 km kullandıktan sonra çok daha rahat olacak gibi duruyor.

Fake Guru

Üye
Tepki
190
İsim
Mahir Ç.
Bisiklet
Atala
@mhtozel
şu incelemeyi bizle paylaştığınız için teşekkür ederim :)
"tiagrada olabilir ama yazmıyo" :)

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
81AC0E4A-A02E-4320-93F8-139807EE80DA.jpeg @Fake Guru
Ben de eylül ayı gibi anyroad almış bulunmaktayım. Uzun süredir şehir dışında olduğum için yapamadım ama ilk fırsatta bir video çekerek daha düzgün bilgiler paylaşmayı planlıyorum. :harika:

Aerocycle

Eski sporcu, Yeni performanscı
Tepki
127
İsim
Murat
Bisiklet
Corratec
Buda benim anyroad bisikletim maşa çıkartıp 28 inç kilitli 1600 gr lık bir maşa taktık. Bisiklet gidonu 3 4 cm dah yüksekte oldu ama harika bişey oldu hem arazi hemde yolda çok kullanışlı. Özellikle toprak yolda yokuş aşağı inerken çok güvenli iniliyor186563186564186565186566186567186568186569186570186571

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
cyclocross ile downhill karisimi bisey olmus farkli bir gravel goruntusu var asli cyclecross hayirli olsun iyi gunlerde kullanin kazasiz belasiz ?

• Beğen

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Aerocycle
Hocam naptin ya mtb ye cevirtmisin aleti ama memnunsan sorun degil tabi :D Gule gule kullanasin ama duz maşa candir diyim sana

• Beğen
Tepkiler: BarkinD

Aerocycle

Tepki
127
İsim
Murat
Bisiklet
Corratec
Mtb maşası değil o hibrid bisiklet maşası amartisör kolları daha dar mtb ye göre çalışma arallğıda 60 mm gidon biraz 3 cm yükseldi tam gravel oldu ?? aslında uzun zamandır düşündüğüm bir proje idi. Hatta bir kaç yurt dışı firmaya da mail atmıştım cyclecross yada gravelları amartisörlü üretilmedi için onlar cevap vermeyince ben yaptım oldu

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
Cuk oturmuş hatta orjinali böyle olmalıydı bence. Sabit maşa yanlısı biri olarak bu bisikletin sabit maşalı hali hep bi garip geliyordu gözüme zaten. Güle güle kullanın.

• Beğen

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.986
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlısı olsun DA 105 sete duz pedal..... Kilitli pedal ile hakkını ver bence :)

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.600
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@Burak B.
Neden ki? Bu bisikletle yarışmayacak ve düz pedal daha rahat/kolay.

Aerocycle

Tepki
127
İsim
Murat
Bisiklet
Corratec
@Burak B.
Bisikleti 2. El aldım temiz kullanılmış sıfır gibiydi nerdeyse satan arkadaş üzerine pedalın bi tarafı düz bi tarafı kilitli pedal takmış

• Beğen

Aerocycle

Tepki
127
İsim
Murat
Bisiklet
Corratec
@ahlaksız
Tabi benim attığım adım küçük bir adım olsada dünyadaki bisiklet dünyası için büyük bir adımdır??

• Beğen

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Aerocycle
Bence de zaten bu anyroadin kadrosu gordugum en garip tasarimlardan biri valla neye benzedigini hala çozemedim sanki peygamber devesinden esinlenmisler gibi ehehe

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve karanbatu