Giant AnyRoad

Konu, 'Cyclocross' kısmında Aydın Musaballı tarafından paylaşıldı.

1. Aydın Musaballı

Aydın Musaballı Yeni Üye

Adı:
    Aydın Musaballı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selamlar, AnyRoad ile başlayan bisiklet serüvenim yol bisikleti ile devam ettikten sonra iki yıl sonra yine bir AnyRoad ile devam ediyor. Açıkçası günlük kullanım için bence keyifli bir makine... Özellikle tur planlarken sadece asfalt yola bağımlı kalmamak daha özgür kılıyor insanı. Belki zamanla bunun donanımı upgrage edebilirim. 105 5800 serisine...[​IMG][​IMG]

"Nosce Te Ipsum"

2. trabzonlu ozan

trabzonlu ozan https://speeder2xx.wordpress.com/

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bu bisiklet türünün bir adı var mı? tam endurance road bike değil sanki, cyclocross değil, hybrid şehir bisikleti değil

3. fatih acar

fatih acar Aktif Üye

Adı:
    Fatih ACAR
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aynen üstad alıyorsun bir cyclocross bakıyorsun uzun yolda keyfine. Titreşim yok çukurdan kaçma derdin yok. Keyfine göre gidiyorsun yollarda.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. isamorgil

isamorgil Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Aydın Musaballı benimde ciddi şekilde düşündüğüm bir seri anyroad serisi ancak mekanik disk fren konusunda şüphelerim var. Fren sisteminden biraz bahsede bilirmisiniz.

5. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    @trabzonlu ozan
    bu tip bisikletler genelde gravel bike (toprak yol bisikleti) veya adventure road bike (macera yol bisikleti) diye geçiyor.

Aydın Musaballı

Aydın Musaballı Yeni Üye

Adı:
    Aydın Musaballı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selamlar, ben fren sisteminde aleyhe bir durum tespit etmedim. Hidrolik disk olsa mutlaka daha iyi olur. Ama mevcut halide iyi bence.

isamorgil bunu beğendi.
  7. isamorgil

isamorgil Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Türkiye ye henüz getirilmeyen anyroad serilerinin devamında ortaya çıktığını düşündüğüm (belki de hep vardılar da ben bilmiyordum ) Giant tcx Advanced Pro 2 varmış hidrolik disk frenli lakin daha ABD ki fiyatı bile ooo dedirten cinsten.
    Keşke bir görebilsem canavarı.

8. kamer32

kamer32 Yeni Üye

Seviye:
    yarışlara katılmayı düşünür müsünüz bununla? yol bisikletleriyle yarışabilir mi sizce tekerlekleri değiştirseniz? ( anyroad 1 almayı düşündüklerim arasında bi seçenek benim de)

Aydın Musaballı

Aydın Musaballı Yeni Üye

Adı:
    Aydın Musaballı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Benim şahsen yarışmak gibi bir hedefim yok. Öyle olsa direkt yol bisikleti alırım. Amaca uygun olarak. Benimkisi yarı gezi yarı spor..

"Nosce Te Ipsum"

trabzonlu ozan bunu beğendi.
  10. KuzuBoyz

KuzuBoyz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu tür bisikletlerde fren kolu iki tutuş pozisyonunda da var. Hafif arazide avantaj sağlıyor. Daha doğrusu iki şekilde de fren yapılabiliyor. Çünkü duruş pozisyonu sık sık değişebilir. Yol bisikletine oranla. Benim de beğendiğim bir model. Şu aralar Trek 920(kendisi olmasa bile benzeri bir tip yapılabilir) tarzı da hoşuma gitmeye başladı. Sanırım köy yollarında yapılan uzun turları sevdiğimdendir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aydın Musaballı bunu beğendi.
  11. Groims

Groims Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Aydın Musaballı Bey kaça, nerden (Şehir ve bölgede söyleyebilirsiniz) aldınız acaba?

Aydın Musaballı

Aydın Musaballı Yeni Üye

Adı:
    Aydın Musaballı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İstanbul'da ikinci el az kullanılmış 3.500tl

Groims bunu beğendi.
  13. alobar

alobar Üye

Seviye:
    3000-4000 tl lık bisiklette mekanik disk fren oldugunu duyunca güzelim bisiklletten insan soğuyor.Specialized divergede de aynı durum var.

alper 76 bunu beğendi.
  14. deadlistcach

deadlistcach Felt F65x cx

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    hidrolik sti kollar cok pahali. Ve yarislarda bile cantilever veya md mevcut

15. mhtozel

mhtozel Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Abiler, üstadlar, ustalar, Canlar, kardeşler... o_O Elin ülkelerinde bisiklet inceleme videoları, tanıtımları, reviewları ne varsa var. Adamlar vites sistemini fren sistemini kadro açılarını kıyaslayıp tartışıp artısını eksisini belirlerken, Bizim YouTube a girip de Giant Anyroad İnceleme yazdığınızda da çıkan ilk video ahanda budur:

Buradan Giant Anyroad Kullanıcılarına sesleniyorum. :eek::eek::eek: Allah rızası için doğru düzgün bir inceleme ya da tanıtım videosu çekip paylaşın. YouTube da ülkemizin saygınlığını kurtarmanız için bir görevdir bu her Türk gencine! :)
    Türkçe bilen duyan birisi çıkar inceleme videomuzdan rezil oluruz alimallah :D:koptum:

fthgzl79, volkan a, kaju ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  16. alwaysace

alwaysace Aktif Üye

Adı:
    Osman
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @mhtozel bu isteğinizi bence kişiler değil de büyük bisiklet firmaları yapmalı. Çünkü ellerinde teknik açıdan karşılaştırabilecekleri bisiklet seçenekleri mevcut. Veya ellerine gelen her bisiklete ait teknik anlatımlı video hazırlayıp koymaları (3 dk. Civarı fazla bile) güzel bir proje olur. Fahrrad xxl gibi...

17. trainspotting35

trainspotting35 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Bence süper video olmuş kısa ve öz :) Yurtdışında inceleme videoları için firmalar sponsor oluyorlar. Biz de Mosso ya, Salcano ya başvursak kıyak yaparlar mı bize acaba.

18. mhtozel

mhtozel Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @alwaysace en azından biraz anlayan birilerince ben kullandım şu donanım var şuna kıyasla şöyle (mesela forumda hem anyroad 2 hem comax kullanmış bir arkadaşımız var süper bir kıyaslama olur) gibi kendi yorumlarını katsa bile çok faydalı olur. "Abi çok hafif bisiklet yaa şunu kaldırsana bi" ya da "shimano yazıyor ama başka bir şey yazmıyor" gibi anlatımlardan inanın daha iyi olurdu. Birgün bir anyroad alırsam basit bir video çekip yükleyeceğim insanlık adına :D:D

soneryen, Groims ve alwaysace bunu beğendi.
  19. gael

gael Yeni Üye

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar giant 2014 anyroad1 ve 2017 anyroad2 arasında seçim aşamasındayım.
    Kadro kalitesi olarak ikisi arasında herhangi fark bulunuyor mu acaba?
    Giant alüminyum kadrolarda sıralaması Aluxx SLR>Aluxx SL> Aluxx şeklinde sanırım.
    2014 modelin beyazında rubleye yakın kadrosunun üzerinde Aluxx SL yazıyor bu kadro kafamı karıştırdı normalde tüm özelliklerde kadro aluxx grade alüminyum olarak geçiyor. Aluxx SL yalnızca Contend SL gibi modellerde kullanılmış.
    Yani bu kadro Aluxx SL mi değil mi kafam karıştırdı açıkçası, bunun hakkında bilgisi olan varsa danışmak isterim?
    IMG_1396.PNG

mhtozel ve Groims bunu beğendi.
  20. mhtozel

mhtozel Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @gael güzel bir detay yakalanmış. Ben de 2017 ile 2016 modeller arasındaki fiyat farkını merak ediyorum. Yanlışım yoksa donanımda bir kötüleşme yok ama 2017 modelin fiyatı hem dünya hem Türkiye de 2016 ya nazaran daha ucuz. Acaba kadroda belirttiğiniz gibi bir kalite düşüşü mü oldu?