Giant AnyRoad

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@ekranci anyroad zaten disk fren değil mi yanlış anlamadıysam hidroliğe çevrilmesine yönelik soruları var arkadaşların

Scudo

Emre T

Üye
Tepki
4
İsim
Emre
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Cyclocross
@mhtozel
evet mekanik disk onu hidrolıge cevırmekten bahsetmıstım. pek anladığımı söyleyemem ama mekanık dısk fren ıcın olan yerer hıdrolıge de uyar dıye tahmın yuruttum ben. vitesi 105 5800 e çevirsem aynı zamada fren kollarıda var onlar hıdrolıge de uyumludur dıye tahmın edıyorum?

ekranci

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
@Emre T

Montaj konusunu bilmiyorum (internette hızlıca baktım uymaz diye bir şey göremedim öte yandan) ama 105'in hidrolik kol opsiyonu var evet. Alırken o şekilde almanız lazım.

• Beğen
Tepkiler: Emre T

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
Anyroad indirim ve kampanyalarının kovalama çabalarım halen devam etmektedir. Yalnız şöyle bir durum söz konusu oldu. Boyum 180 iç bacak ölçüm de 81 cm. Normal de ML size almam gerekiyor. Ama ellerinde yokmuş. Bana göre sanki M daha uygun gibi geldi tablodan. Ama satıcının yorumu elinde M olmasına rağmen abi L daha iyi olur çünkü anyroad kadroları biraz daha küçük gibi bir açıklama geldi. Kullanan arkadaşlardan bu şekilde bir şey hisseden var mı? Ya da aldım büyük/küçük geldi diyen var mı hiç?

gael

Üye
Tepki
67
İsim
Engin
Bisiklet
Giant
@mhtozel Öncelikle bu fiyat konusunda sanırım Giant fiyatları yükseltmiş; Anyroad-2 4350₺ civarı falandı diye hatırlıyorum 3 4 ay önce şimdi 4750₺ sitede.
Boyunuz Giantın sitesindeki limitlere göre M kadroya daha uygun gibi. Benim boy 1.87 bacak boyumu bilmiyorum ama müsait olunca ölçerim kadro küçük değil ancak eğik olduğu için o etkiyi yaratıyor sanırım.
Kadro boyunun da çok keskin sınırlar ile ayrıldığını zannetmiyorum açıkçası M kadro ideal bence. Ayrıca ML kadro fastroad bisikletlerde vardı ama anyroad'da yokmuş

• Beğen
Tepkiler: mhtozel

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@gael

Evet, bircok firma model adlarinda SL, SLR gibi tanimlar kullaniyor. Bunlar "Super Light" ve "Super Light Race" anlamina geliyor yanilmiyorsam o_O

• Beğen
Tepkiler: ysnakblt ve gael

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@gael 2016 ve öncesinde ML kadro var yenilerinde yokmuş. Ben 2016 modeline anyroad 1 için 4500 civarı anyroad 2 için 3750 civarı fiyatlar aldım. 2016 nın da anyroad 2 rengi hiç hoşuma gitmedi açıkcası. Anyroad 2 nin 2015 yeşil gri olanıyla 2017 gri beyazını beğendim. Ama 2016 anyroad 1 çok hoş geldi. Lacivert sarı beyaz olan. :rolleyes:

Sizce fiyatlar mantıklı mı artık beklemeye bir son verip koşarak gidip anyroad alınmalı mı?:komik:

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
@mhtozel bende hep anyroad bakiyordum ( 1 sene surdu bakmam ) almak icin cok bekledim ama alamadim cunku L kadro yoktu bulamadim turkiyede ve yurtdisinda yoktu L kadro daha sonra gianta mail attim 1 ay sonrasinda geri donduler uretilmiyormus L kadro oyle bi yazi geldi M/L urstimi varmis geometrisi ve tasarimi beni hasta etmisti ama daha sonra anladim ki gravel degilde yol bisikleti endurance kadro daha mantikli geldi sonrasinda arastirmalarima devam ettim bi arkadasimin vasitasiyla orbea avant m30 aldim cokta memnunum tavsiyede ederim
arastirmalarinizi biraz daha detayli yapin derim
baksaniza cok tatli değilmi :rolleyes::rolleyes:

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Emre T

Üye
Tepki
4
İsim
Emre
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Cyclocross
Benimde boyum 1.80 bacak boyumu bilmiyorum kadrom M ve hicbir sorun yasamadım

gael

Üye
Tepki
67
İsim
Engin
Bisiklet
Giant
@mhtozel bence çok iyi fiyat vermiş satıcı size, ben de liste fiyatının altında 4000₺ gibi bir fiyattan almıştım. İndirim olarak eski yıllardaki modellerde belki denk gelebilir iyi bir fiyat, üzerindeki donanımların serisi eski kalıyor ya hani oradan belki fiyar düşebilir diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: mhtozel

Hakan1511

Üye
Tepki
35
İsim
Hakan
Bisiklet
Giant
@Tolga Günsezer Bende 2016 model anyroad 2 kullanıcısıyım yariş bisikletlerindeki surekli eğilme ve uzun yollardaki rahatsızlıklarından dolayı bunu sectim jantaları mavic ve tekerleride swalbe marathon gerengrard 700x28 olarak değişitirdim ve şu an için kafamda soradan yüzbeşe geçmelimiyim onu düşünüyorum acaba ne yapmalıyım birde yaklaşık maliyeti nekadar olur.Frenler benide acıkcası cok tatmin etmiyor acaba daha iyi bi mekanik fern takılabilirmi takılırsa nerden buluruz.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hakan1511
Mekanik fren aaaa dedirtecek şaşırtacak kayda değer değişiklik olmaz ama ileride hidroliğe geçerseniz ki 105 set alacaksanız maliyet yüksek ama biraz daha bütçe ayırıp hidrolik sti kollara geçebilirsiniz. Hidrolik kaliperlerde çift pistonlu olur çakı gibi frenler olur. Ben fastroad drop bar değildi dolayısıyla sti kollar yoktu maliyete girmedim kollar için direk mekanik seti sökü Shimano slx hidrolik sete geçtim müthiş fark etti

Ama bu kadar masrafa girmeyin bence. İleride belki endurance kadrolu bi yol bisikletine geçersiniz. Endurance kadrolarda çok eğilmiyorsun

Hakan1511

Üye
Tepki
35
İsim
Hakan
Bisiklet
Giant
@mhtozel Benimde boyum 1.80 ve bacak icim 81 cm ve ML kadro aldım.M kadro kesinlikle size olmaz ML kadro bana cok az ufak geldi ancak bu tarz bisikletlerdede bi tık ufak almak kontrol ve hakimiyet acısından daha iyi.

@soneryen Soyledinize katiliyorum ancak andrace kadro yolbisikleti de denemis birisi olarak soyluyorum bu rahatligi ariyorsunuz kesinlikle bu konfor yok.

Buda canavarin son hali [ TTACH=full]134063[/ATTACH]

Dosyalar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben de bu modelin hayalini kuranlardanım. Şehir/hafif arazi/tur gibi karma kullanacağım. Kadro açılarına bakınca Anyroad'un cyclecross'dan ziyade hibrit kategorisine yakın olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sahibi olduğum Mosso Lagerda 1727 ile kadro açıları olarak çok benzer.
Anyroad sahibi olana kadar bisikletime dropbar takıp hem benzer deneyim yaşamayı hem de kendii avutmayı planlıyorum :)

Şimdi tartışma yaratabilecek bir soru sorayım, Anyroad'a amortisörlü maşa taksak bu güzelim bisikletşn içine etmiş mi oluruz e dersiniz?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar arkadaşım için giant anyroad 3 düşünüyoruz, konforu nasıldır acaba? Şimdi konforlu diyip daha sonra çocuğa mahcup olmayalım.

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@Hakan1511 abi sana resmen cevap yazmamışım. Ben de aynı ölçülerdeyim. Geçen gün ikinci el olarak anyroad 1 aldım L kadro. Sanki kollardan tuttuğum zaman biraz fazla uzanıyormuşum hissiyatı veriyor. Ama henüz adam gibi denemedim diyebilirim. Ama kullanmak için inanılmaz heyecanlıyım.
@KitapSever dostum bu model için belki de Türkiye’de ençok araştırma yapmış adam ben olabilirim. Öncelikle anyroad 3 Tr’ye gelmemişti, yurtdışından mı getireceksiniz yoksa 2018 de getirmeye başladılar mı? Sonrasında anyroad kadro tasarımı olarak agresif olmayan rahat ve saglam bir yol bisikleti. Ama anyroad 1 de ön çatal ve sele borusu; anyroad 2 de yalnızca ön çatal karbonken, anyroad 3 full alüminyum kadro ve çatala sahip. Karbon/kompozit çatal ve sele borusunun olayı da tamamen konfor için ve titreşimi emmesi için yapılmış. Kadro yapısıyla konforlu bir bisiklet olduğu kesin. Ama ben de tecrübe açısından henüz çok yeniyim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mhtozel Hocam şuanda zaten yurtdışındayım bulmuşken alayım diyorum, 3x8 claris set. 2017 modelinde 28-38-48 shimano aynakol varken 2018 modelinde yanlış görmediysem fsa 30-39-50 aynakol var. Bu arada arkadaşım için bakarken kendime almaya karar verdim. Arkadaşım için bakmıştık ama fiyatını görünce vazgeçti, bu model bayaa hoşuma gidince hazır bulmuşken alayım diyorum.

Sadece uzun tur bisikleti için pek uygun gelmedi bana, çünkü bisiklette üstte bagaj bağlantı deliği olmadığı gibi sele kelepçeside yok bagajı oraya uydurabilmek için. Kadro olarak arka çatalın kıvrımı biraz fazla gözüktü gözüme ama bu modeli beğendim açıkçası. Açıkçası bana en az 5-6 yıl gidebilmeli bu bisiklet, senede 5-6 bin kilometre kesin yaparım diye düşünüyorum.

Yol bisikleti düşünmüştüm ilk önce ama dağ parkurlarından vazgeçmek istemedim, ayrıca giant anyroad'ın kadrosu daha dik oturmaya izin veriyor gibi geldi. Sizce alınır mı?

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@KitapSever aslında bir tur bisikletinde olması gerekn en önemli şey bana sağlamlık olarak geliyor. Eğer o maksatla alacaksanız tekrar değerlendirmek gerekenilir. Ama tam tabiriyle adventur bike/ macera bisikletidir anyroad. Yol bisikletinden biraz daha ağır ve sağlam hafif arazide hemen arıza cıkarmayacak yol tutuşunu artıracak ve hızlı gidebilmeyi sağlayacak bir bisiklet. Bence uzun süre dayanır. Fiyat nedir ki acaba? Biraz öyle değerlendirmek lazım, bu arada hangi ülkedesiniz? Ben eBay.co.uk üzerinden bir ara takip etmiştim İngiltere de inanılmaz rakamlara çok temiz ikinci el bisikletler geliyordu. 3500 tl ye 2016 anyroad comax gitti mesela, ama elden teslim istiyorlar hep.

(link)
Mesela “toughroad slr gx” benzer ama daha ağır şartlara uygun bir alternatif olabilir.