Giant AnyRoad

Tepki
84
İsim
Aydın Musaballı
Bisiklet
Giant
Selamlar, AnyRoad ile başlayan bisiklet serüvenim yol bisikleti ile devam ettikten sonra iki yıl sonra yine bir AnyRoad ile devam ediyor. Açıkçası günlük kullanım için bence keyifli bir makine... Özellikle tur planlarken sadece asfalt yola bağımlı kalmamak daha özgür kılıyor insanı. Belki zamanla bunun donanımı upgrade edebilirim. 105 5800 serisine.

"Nosce Te Ipsum"

Scudo

trabzonlu ozan

Daimi Üye
Tepki
419
Bisiklet
Carraro
bu bisiklet türünün bir adı var mı? tam endurance road bike değil sanki, cyclocross değil, hybrid şehir bisikleti değil

fatih acar

Üye
Tepki
82
İsim
Fatih ACAR
Bisiklet
Carraro
Aynen üstad alıyorsun bir cyclocross bakıyorsun uzun yolda keyfine. Titreşim yok çukurdan kaçma derdin yok. Keyfine göre gidiyorsun yollarda.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Aydın Musaballı benimde ciddi şekilde düşündüğüm bir seri anyroad serisi ancak mekanik disk fren konusunda şüphelerim var. Fren sisteminden biraz bahsede bilirmisiniz.

Tepki
84
İsim
Aydın Musaballı
Bisiklet
Giant
@isamorgil

Selamlar, ben fren sisteminde aleyhe bir durum tespit etmedim. Hidrolik disk olsa mutlaka daha iyi olur. Ama mevcut halide iyi bence.

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Türkiye ye henüz getirilmeyen anyroad serilerinin devamında ortaya çıktığını düşündüğüm (belki de hep vardılar da ben bilmiyordum ) Giant tcx Advanced Pro 2 varmış hidrolik disk frenli lakin daha ABD ki fiyatı bile ooo dedirten cinsten.
Keşke bir görebilsem canavarı.

kamer32

Üye
Tepki
10
yarışlara katılmayı düşünür müsünüz bununla? yol bisikletleriyle yarışabilir mi sizce tekerlekleri değiştirseniz? ( anyroad 1 almayı düşündüklerim arasında bi seçenek benim de)

Tepki
84
İsim
Aydın Musaballı
Bisiklet
Giant
@kamer32

Benim şahsen yarışmak gibi bir hedefim yok. Öyle olsa direkt yol bisikleti alırım. Amaca uygun olarak. Benimkisi yarı gezi yarı spor..

"Nosce Te Ipsum"

• Beğen
Tepkiler: trabzonlu ozan

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
Bu tür bisikletlerde fren kolu iki tutuş pozisyonunda da var. Hafif arazide avantaj sağlıyor. Daha doğrusu iki şekilde de fren yapılabiliyor. Çünkü duruş pozisyonu sık sık değişebilir. Yol bisikletine oranla. Benim de beğendiğim bir model. Şu aralar Trek 920(kendisi olmasa bile benzeri bir tip yapılabilir) tarzı da hoşuma gitmeye başladı. Sanırım köy yollarında yapılan uzun turları sevdiğimdendir.

• Beğen
Tepkiler: Aydın Musaballı

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Aydın Musaballı Bey kaça, nerden (Şehir ve bölgede söyleyebilirsiniz) aldınız acaba?

alobar

Üye
Tepki
6
3000-4000 tl lık bisiklette mekanik disk fren oldugunu duyunca güzelim bisiklletten insan soğuyor.Specialized divergede de aynı durum var.

• Beğen
Tepkiler: alper 76

deadlistcach

Daimi Üye
Tepki
443
Bisiklet
Felt
@alobarhidrolik sti kollar cok pahali. Ve yarislarda bile cantilever veya md mevcut

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
873
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
Abiler, üstadlar, ustalar, Canlar, kardeşler... o_O Elin ülkelerinde bisiklet inceleme videoları, tanıtımları, reviewları ne varsa var. Adamlar vites sistemini fren sistemini kadro açılarını kıyaslayıp tartışıp artısını eksisini belirlerken, Bizim YouTube a girip de Giant Anyroad İnceleme yazdığınızda da çıkan ilk video ahanda budur:
Buradan Giant Anyroad Kullanıcılarına sesleniyorum. :eek::eek::eek: Allah rızası için doğru düzgün bir inceleme ya da tanıtım videosu çekip paylaşın. YouTube da ülkemizin saygınlığını kurtarmanız için bir görevdir bu her Türk gencine! :)
Türkçe bilen duyan birisi çıkar inceleme videomuzdan rezil oluruz alimallah :D:koptum:

alwaysace

Aktif Üye
Tepki
262
İsim
Osman
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Canyon
@mhtozel bu isteğinizi bence kişiler değil de büyük bisiklet firmaları yapmalı. Çünkü ellerinde teknik açıdan karşılaştırabilecekleri bisiklet seçenekleri mevcut. Veya ellerine gelen her bisiklete ait teknik anlatımlı video hazırlayıp koymaları (3 dk. Civarı fazla bile) güzel bir proje olur. Fahrrad xxl gibi...

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence süper video olmuş kısa ve öz :) Yurtdışında inceleme videoları için firmalar sponsor oluyorlar. Biz de Mosso ya, Salcano ya başvursak kıyak yaparlar mı bize acaba.

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
873
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@alwaysace en azından biraz anlayan birilerince ben kullandım şu donanım var şuna kıyasla şöyle (mesela forumda hem anyroad 2 hem comax kullanmış bir arkadaşımız var süper bir kıyaslama olur) gibi kendi yorumlarını katsa bile çok faydalı olur. "Abi çok hafif bisiklet yaa şunu kaldırsana bi" ya da "shimano yazıyor ama başka bir şey yazmıyor" gibi anlatımlardan inanın daha iyi olurdu. Birgün bir anyroad alırsam basit bir video çekip yükleyeceğim insanlık adına :D:D

gael

Üye
Tepki
67
İsim
Engin
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar giant 2014 anyroad1 ve 2017 anyroad2 arasında seçim aşamasındayım.
Kadro kalitesi olarak ikisi arasında herhangi fark bulunuyor mu acaba?
Giant alüminyum kadrolarda sıralaması Aluxx SLR>Aluxx SL> Aluxx şeklinde sanırım.
2014 modelin beyazında rubleye yakın kadrosunun üzerinde Aluxx SL yazıyor bu kadro kafamı karıştırdı normalde tüm özelliklerde kadro aluxx grade alüminyum olarak geçiyor. Aluxx SL yalnızca Contend SL gibi modellerde kullanılmış.
Yani bu kadro Aluxx SL mi değil mi kafam karıştırdı açıkçası, bunun hakkında bilgisi olan varsa danışmak isterim?
IMG_1396.PNG

• Beğen
Tepkiler: mhtozel ve Groims

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
873
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@gael güzel bir detay yakalanmış. Ben de 2017 ile 2016 modeller arasındaki fiyat farkını merak ediyorum. Yanlışım yoksa donanımda bir kötüleşme yok ama 2017 modelin fiyatı hem dünya hem Türkiye de 2016 ya nazaran daha ucuz. Acaba kadroda belirttiğiniz gibi bir kalite düşüşü mü oldu?