Giant Anthem X ve yeni fotolar...

Scudo

emin uçar

özgür pedal
Tepki
40
İsim
emin
Bisiklet
Giant
çok güzel bisiklet, gıant anthem ler hep kafamı kurcalıyo ,toplayacam heralde bende,,,, :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: kazasız güzel günlerde kullan,hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Güney Tuncer

Mansur KHASSANOV

Daimi Üye
Tepki
111
@Güney Tuncer

teşekkür ederim. Böyle bir yıllık aradan sonra bu konuyu güncelledik. Güncel fotoğraflar istiyoruz :)
keyifli sürüşler..

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Recep TOPAL

öncelikle iyi dileklerin çok teşekkür ederim. Bisiklet sayısı 3 ten fazla :) Single Speed yapmayı planladığım bir city bike ve cro-mo mtb var ayrıca. Ah bu bisiklet sevdası yok mu :rolleyes:

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@emin uçar

eğer hızlı bir full-suspension istiyorsan Anthem özellikle fiyat/performans ta bir numara. Son derece keyifli ve bir o kadar performanslı.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Mansur KHASSANOV

Evet öyle oldu, bisiklet yine bir anda piyasaya çıktı :) Ama şu aralar güncel foto biraz zor. Bisiklet çamur içinde ve temizlemeye ne vaktim ne de enerjim var :)
Ama güncel ne oldu dersen; XTR lar diğer bisikletime transfer oldu, XT ve SLX kombinasyonu var üzerinde ayrıca Crank Brothers Joplin marka yükseklik ayarlı hidrolik bir sele borusu geldi.

Mansur KHASSANOV

Daimi Üye
Tepki
111
Joplin'leri AM'de (all mountain) kullanıyorlar. Küçük iniş için bile seleyi gidondan 1 saniyede indiriyorlar. Iniş bitince hop geri alıyorlar, yine bisikletten inmeden. 2010 Giant Reign'lerde stock halinde geliyorlar. Kullanlar AM için son yılların en iyi icadı diyorlar!
Ama bildiğim kadarıyla Anthem bir XC tipindeki muhteşem 4" çalışan "maestro" adlı süspansiyonlu bisiklet. Joplin'i niye taktınız? Arazi inişleri seviyorsunuz galiba :)
Frenler Formula olamadı mı? Hayesler fena mi?
Arazi inişleri sevenler SRAM aktarıciları tercih ediyor, neden?
Neyse.. Çok soru sordum galiba.. Uyuyamıyorum. Manyaklaştım galiba :)
son soru: Türkiyede Giant Trance X var mi? varsa nerden alabiliriz? Iyi forumlar. Belki çok yazdım af ede...

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Mansur KHASSANOV

Yükseklik ayarlı sele borusu için illaki full suspension bisiklet olmasına gerek yok bence. Forumlarda hardtail ile de kullananı var. Bu tip sele boruları ekstrem kullanım haricinde özellikle çok dik inişlerde ve ayrıca fazla dik olmayan ama hızlı ve teknik parkurlarda da işe yarıyor. Tabi bu ihtiyaç meselesi kişiden kişiye ve de kullanım şeklinde göre değişken.
Bana gelince ekstradan taşıdığım 250 gr. a rağmen kendimi fazla riske atmadan hızlı inebilmek fikri kulağa hoş geliyor.

Frenlerden fazlasıyla mennunum, öneririm. Ağır değiller, sorunsuzlar ve en önemlisi oldukça hesaplılar.
FS'de Sram'ın tercih edilmesinin ana nedeni arka aktacının kendi ekseni üzerinde sabit olması, Shimano lar gibi yaylanmıyor neticesinde sert inişlerde gürültü yapmıyorlar. Ayrıca biraz daha keskin geçişler sunuyorlar. Ama bunlar benim için olmazsa olmaz değil. Shimano'yu her zaman Sram'a tercih ederim. Trance X'i burada kullanan birini gördüm ama satılmıyor galiba. Bulabilseydim muhtemelen Anthem'in yerine tercih ederdim. Alternatif olarak Trek Fuel X ve Scott Genius bulabilmek mümkün.

• Beğen
Tepkiler: Mansur KHASSANOV

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@CEM HELİMOĞLU

Sağolasın. Bakıyorum da konuları yeniden canlandırmışsın :)
Görüşmek üzere