Gezi sırasında yolda bulduğumuz enterasan nesneler

Scudo
Tepki
12
Bisiklet
Giant
Dağ doğa turnda samsung marka telefon bulmuştuk bir çeşme başında bizdeki iyniyetle adamda arama hakkı felan yoktur diye kendi telefonumuzla rehberden birisini aradık geçmiş gün hatırlamıyorum oglumuydu kardesimiydi aramizda gecen ilginc bir diyolog. Tesadüf telefon sahibi de orada idi.
-Biz şu mevki de bir telefon bulduk adresim şurası gelip alın telefonu.
-Adam ise ben oraya gelemem yav şuraya getirin bilmen ne bakkal var oraya bırakın.
Bizim dedigimiz yerle adamın dediği yer ise tam tersi istikamet.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Ben de içinde silah ruhsatı olan bir cüzdan bulmuştum, bolca da para vardı, sahibinin telefon bilgisi vardı cüzdanda neyse ki. Ama korka korka aramıştım, silah ruhsatı burada ise silah da adamdadır yani:krktm:
bir yere bıraksam da oradan alsa mı diye düşündüm ama sonra korkumu yendim ve çok da iyi bir insan çıktı. Tabii 5 dk da görebildiğim kadarı ile.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.346
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Çetin ŞAHİNÖZRuhsat gördüyseniz olağan şartlarda silahtan korkmanıza gerek yoktur [emoji4]

Cemal Ç.

bisiklethobimiz

Cemsiz 7 Yıl
Tepki
1.563
İsim
Coskun ortacakiroglu
Bisiklet
Bisan
Bozcaada cüzdan buldum. Karakola götürdüm. Belediye ye götür dedi. Belediye görevlisi anons yaparız gelirlerse veririz dediler.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@CmlCLK dostum korkum şakaydı ama. Silah ruhsatı kullananı garanti etmiyor maalesef aynen ehliyet gibi.
onu kullanmak için bazı makamların sana belge vermiş olması senin onu nasıl kullanacağını garanti etmiyor.
silah silahtır ve ben anlarım az buçuk silahlardan. silahsızsan ve silah karşı savunma yapman gerekirse karşındakine ciddi zarar vermek durumundasın.
ben bundan daha çok korkarım.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.346
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Çetin ŞAHİNÖZZaten en iyiyi düşünüp olağan şartlarda dedim efendim. Yoksa biraz [emoji848] yok yok baya başımız ağrıyabilir [emoji16]

Cemal Ç.

• Beğen

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende iki sene önce tur yaparken Ankara Bağlıca yolunda otların kenarinda afedersiniz davar çanı buldum hala anı olarak saklarım bu ilginç nesneyi..185360

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Bisikletle sahilde gezerken üstünde çoğu parçası olmayan , ağaca yaslı bisiklet kadrosu görmüşlüğüm var. Kadronun üstünde gidon, aynakol, fren ve vites manetleri vardı hatırladığım kadarıyla. Bir de kadro dandirik ötesi bir işçilikle sonradan siyaha boyanmıştı (fırçayla yalap şap boyanmış gibiydi). Çizik yerlerin altından turkuaz gibi bir renk görünüyordu. Bianchi mavisi gibi görünüyordu.

Bir keresinde de ben 8. sınıftayken arkadaşımla basketbol oynamaya giderken yolda ekranı, kasası dağılmış, darmadağın bir Samsung Galaxy S3 bulmuştuk. O zaman için fena telefon sayılmazdı, bir üst modeli Galaxy S4 çıkalı sadece 1 ay olmuştu. Benim o zamanki Java işletim sistemli Nokia C3-00 telefonumun yanında ise NASA roket fırlatma bilgisayarı gibi duran bir telefondu. Eve döndüğümüzde benim C3'ün bataryayı bi şekilde S3'ün anakartına(telefonun kasası falan yoktu) oturtup anakartı USB ile bilgisayara bağladığımızda bilgisayar telefonu görmüştü. Yani yolda bulduğumuz telefon çalışıyordu! Ama babam polisin IMEI ile telefonu bizim evde bulabilme ve başımızı belaya sokabilme ihtimaline karşı telefonu belediye çöp kutusuna attırmıştı.

• Beğen
Tepkiler: notforheaven

emeritus

Aktif Üye
Tepki
165
Bisiklet
Carraro
En ilginci buydu benim için:
185393

yolda 100 lira bulmuştum, hemen etrafa baktım yolun karşısındaki evin bahçesinde bir çocuk dolaşıyordu, çağırdım, 100 lira buldum deyince endişeli bir şekilde ben düşürdüm dedi, artık doğru mu yalan mı söyledi bilmiyorum verdim parayı ona

bulup kendime sakladıklarım ise bir ingiliz anahtarı ve eski bir çoban çakısı

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
7-8 tane taze Mısır, bir kaç tane kuru soğan, bir demet çiçek.

• Beğen