Gezi sırasında yolda bulduğumuz enterasan nesneler

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Konular
29
Bisiklet
Trek
yollarda sürekli 25kuruş 50kuruş gibi bozuk paralar görüyorum ama durmuyorum..
birkaç defa farklı günlerde 1 liraya da denk geldim ama yine durmadım..

kağıt para görürsem belki durabilirim, başka türlüsü güç :D
ya bir euro ise o gördüklerin :eek::eek:

Konular
1
Bisiklet
Giant
Dağ doğa turnda samsung marka telefon bulmuştuk bir çeşme başında bizdeki iyniyetle adamda arama hakkı felan yoktur diye kendi telefonumuzla rehberden birisini aradık geçmiş gün hatırlamıyorum oglumuydu kardesimiydi aramizda gecen ilginc bir diyolog. Tesadüf telefon sahibi de orada idi.
-Biz şu mevki de bir telefon bulduk adresim şurası gelip alın telefonu.
-Adam ise ben oraya gelemem yav şuraya getirin bilmen ne bakkal var oraya bırakın.
Bizim dedigimiz yerle adamın dediği yer ise tam tersi istikamet.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Konular
36
Bisiklet
Sedona
Ben de içinde silah ruhsatı olan bir cüzdan bulmuştum, bolca da para vardı, sahibinin telefon bilgisi vardı cüzdanda neyse ki. Ama korka korka aramıştım, silah ruhsatı burada ise silah da adamdadır yani:krktm:
bir yere bıraksam da oradan alsa mı diye düşündüm ama sonra korkumu yendim ve çok da iyi bir insan çıktı. Tabii 5 dk da görebildiğim kadarı ile.

CmlCLK

Tanri Türkü Korusun
Konular
4
Adı
Cemal ÇELİK
Bisiklet
b'Twin
Ben de içinde silah ruhsatı olan bir cüzdan bulmuştum, bolca da para vardı, sahibinin telefon bilgisi vardı cüzdanda neyse ki. Ama korka korka aramıştım, silah ruhsatı burada ise silah da adamdadır yani:krktm:
bir yere bıraksam da oradan alsa mı diye düşündüm ama sonra korkumu yendim ve çok da iyi bir insan çıktı. Tabii 5 dk da görebildiğim kadarı ile.
Ruhsat gördüyseniz olağan şartlarda silahtan korkmanıza gerek yoktur [emoji4]

Cemal Ç.

bisiklethobimiz

Cemsiz 7 Yıl
Konular
19
Adı
Coskun ortacakiroglu
Bisiklet
Bisan
Bozcaada cüzdan buldum. Karakola götürdüm. Belediye ye götür dedi. Belediye görevlisi anons yaparız gelirlerse veririz dediler.

Tepkiler: trainspotting35

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Konular
36
Bisiklet
Sedona
@CmlCLK dostum korkum şakaydı ama. Silah ruhsatı kullananı garanti etmiyor maalesef aynen ehliyet gibi.
onu kullanmak için bazı makamların sana belge vermiş olması senin onu nasıl kullanacağını garanti etmiyor.
silah silahtır ve ben anlarım az buçuk silahlardan. silahsızsan ve silah karşı savunma yapman gerekirse karşındakine ciddi zarar vermek durumundasın.
ben bundan daha çok korkarım.

CmlCLK

Tanri Türkü Korusun
Konular
4
Adı
Cemal ÇELİK
Bisiklet
b'Twin
@CmlCLK dostum korkum şakaydı ama. Silah ruhsatı kullananı garanti etmiyor maalesef aynen ehliyet gibi.
onu kullanmak için bazı makamların sana belge vermiş olması senin onu nasıl kullanacağını garanti etmiyor.
silah silahtır ve ben anlarım az buçuk silahlardan. silahsızsan ve silah karşı savunma yapman gerekirse karşındakine ciddi zarar vermek durumundasın.
ben bundan daha çok korkarım.
Zaten en iyiyi düşünüp olağan şartlarda dedim efendim. Yoksa biraz [emoji848] yok yok baya başımız ağrıyabilir [emoji16]

Cemal Ç.

Flicker

Üye
Konular
1
Bir defa köy yolunun ortasında iPhone 6 (ya da 6s ) bulmuştuk. Yakında tarla ile uğraşan adamlar vardı ama biz onların değildir diye düşünüp telefonu alıp yola devam etmiştik. Plan ilçe emniyete bırakmaktı ama çok geçmeden telefonun sahibinin yanındaki arayıp "Bisikletle geçen siz miydiniz? Telefon bizim de düşmüş..." gibi şeyler söylemişti. E tabi biz de sahibine vermiştik.
Kesin yaşanmıştır bu

Knight Rider

Kara atlı prens
Konular
23
Adı
Orkun
Bisiklet
Kron
Bisikletle sahilde gezerken üstünde çoğu parçası olmayan , ağaca yaslı bisiklet kadrosu görmüşlüğüm var. Kadronun üstünde gidon, aynakol, fren ve vites manetleri vardı hatırladığım kadarıyla. Bir de kadro dandirik ötesi bir işçilikle sonradan siyaha boyanmıştı (fırçayla yalap şap boyanmış gibiydi). Çizik yerlerin altından turkuaz gibi bir renk görünüyordu. Bianchi mavisi gibi görünüyordu.

Bir keresinde de ben 8. sınıftayken arkadaşımla basketbol oynamaya giderken yolda ekranı, kasası dağılmış, darmadağın bir Samsung Galaxy S3 bulmuştuk. O zaman için fena telefon sayılmazdı, bir üst modeli Galaxy S4 çıkalı sadece 1 ay olmuştu. Benim o zamanki Java işletim sistemli Nokia C3-00 telefonumun yanında ise NASA roket fırlatma bilgisayarı gibi duran bir telefondu. Eve döndüğümüzde benim C3'ün bataryayı bi şekilde S3'ün anakartına(telefonun kasası falan yoktu) oturtup anakartı USB ile bilgisayara bağladığımızda bilgisayar telefonu görmüştü. Yani yolda bulduğumuz telefon çalışıyordu! Ama babam polisin IMEI ile telefonu bizim evde bulabilme ve başımızı belaya sokabilme ihtimaline karşı telefonu belediye çöp kutusuna attırmıştı.

Tepkiler: notforheaven

emeritus

Aktif Üye
Konular
2
Bisiklet
Carraro
En ilginci buydu benim için:
185393

yolda 100 lira bulmuştum, hemen etrafa baktım yolun karşısındaki evin bahçesinde bir çocuk dolaşıyordu, çağırdım, 100 lira buldum deyince endişeli bir şekilde ben düşürdüm dedi, artık doğru mu yalan mı söyledi bilmiyorum verdim parayı ona

bulup kendime sakladıklarım ise bir ingiliz anahtarı ve eski bir çoban çakısı

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Konular
14
Adı
Burak
Bisiklet
Carraro
7-8 tane taze Mısır, bir kaç tane kuru soğan, bir demet çiçek.

Yukarı Alt