gezi&şehir kullanımı için uygun bir bisiklet arıyorum.

eyup ensar

Aktif Üye
Tepki
114
merhaba.
uzunca bir süredir aklımda bir bisiklet alma kararı var ancak bir türlü seçim yapamadım gitti. hem okula gidip gelince kullanabileceğim. hem şehir dışında geziye çıkabileceğim rahat ve düz yolda da yağ gibi kayan bir bisiklet arıyorum. evet bu ikisi biraz uç nokta gibi duruyor. konya da yaşıyorum. bundan sonra küçük şehir dışı gezilerimde bisikletle gezmek isitiyorum(bisikletle gitmek olarak anlamayın, bisikletide götürüp daha çok yer(hem zaman bakımından, hem de doğal alanlarda daha pratik gezmek için[katlanabilir aramıyorum]) gezmeyi düşünüyorum.
ama dediğim gibi konya da oturduğum için vitessiz şehir bisikletleri bana daha cazip geliyor ama bir anda dağı taşı bisikletle gezme hevesim de var. amortisörlü bir bisikletle de dümdüz yolda gitmek akıcı olur mu bana fayda mı ağırlık mı yapar kararsızım. kimi arkadaşlarda dağ bisikleti al, şehir içinde ince jant ve teker kullan şehir dışına çıkacağın zaman değiştirirsin diyorlar.
internetten alıp parçaları birleştirmek sorun olmayacağı gibi istanbul'a gidip bir bisiklet alabilirim/ ya da toplama bir bisiklet düzebilirim. (bilgisayar düzmek kadar kolay olur mu?)bütçe olarak kendimi zorlamadan 500 eğer gerçekten değerse 1000 ayırabilirim. ama iki işimi de tam olarak yerine getirdikten sonra çok fazla harcamaya da niyetli değilim.

makaleleri okudum ama hiç ön tecrübem olmadığından kafam daha da karıştı. biraz daa okuyunca xc&tour tarzı alıp şehir içinde ince teker takmak uygun geldi. sizden isteğim bana uygun bir bisikleti nereden nasıl alırım/düzerim. verdiğiniz mağazaların istanbul ankara ya da konya da olması benim için önemli değil.

herkesin istediği gibi fiyat/performans-kalite dengesini iyi kurmak istiyorum. üniversite öğrencisiyim. bütçe mağlum. bir alternatifte kimi parçaları ikinici el alıp zamanla geliştirmek. konu bilgisayar olsaydı bu benim için çok rahat olurdu. ama bisiklet almak içinde yeterince geç kaldım.
konyalı arkadaşlarla geziyede çıkabiliriz hiç fena olmaz.
teşekkürler.

Scudo
A

Adrenaturex

Misafir
kardes bende konyada oturuyorum eger daga tasa cıkmak istemiosan giant ın yol bisiklet modelleri gercekten güzel ilk yorumu ben yapmıs olayım

Tepki
7
benimde aklımda bunlar vardı bende üniversite öğrencisiyim kron XC 1000 aldım. amortisörü kitlenebiliyor şehirde kullanmak için daha ideal oluyor. o fiyattaki benzerlerine oranla hafifte bir bisiklet. alalı 1 hafta oldu lastikleri filan değiştiremedim bütçem yetmedi :D bisiklete 650 verdim ama sadece bisikletle bitmiyor unutma dostum yanında kask matara kilit alyen takımı çamurluk pompa ayak vs vs de alıyorsun onlarda iyi bişeyler almak istiyorsan toplam 200 civarında tutuyor hesapladım şimdi bende onları alacağım yavaş yavaş. ona göre kilitlenebilen amortisörlü bir model almanı öneririm bana kron cazip geldi onu aldım. ömür boyuda kadro garantin var üstündekileri değiştirirsin ileride istersen ama çok yeterli bence hatta fazla bile :D XC1000 i öneririm 750 filan diyorlar bayiler hep gittiğinde 400 dolar diyorlar ben pazarlıkla 650 ye aldım sende alırsan baya avantajlı bir fiyata iyi bir biisklet almış olursun kanımca...

herkeze iyi forumlar...

• Beğen
Tepkiler: eyup ensar

eyup ensar

Aktif Üye
Tepki
114
önce bende giant gibi düşündüm ama sonradan(memlekete gidip geldikten sonra) dağta taştada bisiklete binmeliyim dedim ve şehir bisikletinden vaz geçtim. sanırım şu sıralar xc1000 bayağı popüler. kask ve diğer ekipmanlarıda alacağım. ve bu biraz zorlayacak ama tekerler ne kadar tutar bilmiyorum. Konya da uğradığım(şehir bisikleti alma niyetiyle) bisikletçiler 28" modeller önerdiler ama dağda taşta(aslında stabilize yol desek daha doğru olur) daha rahat hakimiyet kurabilmem için 26" biraz daha mantıklı geldi.
bir de bu bisikletlerin s,m,l, modelleri arasında ne kadar fark vardır(boyut olarak) kron xc 1000 in de butür sınıflandırması var mı?
konya'lı arkadaşlar acaba pinarelli ucuz olur mu yoksa trene atlayıp gitsem istanbula daha ucuza bir bisiklet alabilir miyim? ya da ankara?

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
Tek amörtisörlü dağ bisikleti gayet yeterlidir. O kalın lastiklerle yolda yağ gibi akmaz ama dişsiz lastik takarsan istediğin gibi olur. Foruma bakarsan zaten birçok kişi dediğim modelde dağ bisikleti kullanıyor. Bu arada salcanoları tavsiye ederim. Bütçe olarak sıkıntın varsa salcano iyi seçenekler sunuyor.

Muysal

Üye
Tepki
5
nerden aldın acaba bu bisikleti? konyadan mı yoksa diğer şehirlerden mi ?