Geotech bomber downhill

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
(link) Herkese merhabalar benim oğlan tutturdu baba bana bunu alalım kendi bisikleti artık tatmin etmiyor dedim niye böyle bir model işte türkiye yolları malum mazgalla,çukurla bozuk yollarla uğraşmak istemiyor arada dağ bayır atlar hoplar zıplarım diyor şahsen ben anlamam bu tarzdan zamanında kullandım ama!!sonra yola geçdim bir dahada dönmedim dağ bisikletlerine şimdi bilen anlayan bu tarz kullanan birilerinin yorumları iyi olur öncelikle geotech nasıl bir marka yada başka alternatif ne olabilir ? bu fiyat aralıklarında şimdiden herkese çok teşekkürler.

Scudo

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
Çelik kadro olduğu için yok yorar pişman olursunuz. Btwin rr500s e veya bu fiyatta carraro sedona gibi markalara bakmanız daha iyi olur.

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
@suleymanozgun33 O markalarda varmı çift amortisör bir ara b'twin'de vardı rockrider 500s diye bir model ama artık durdurulmuş sanıyorum carraroda ve sedonada çift amortisörlü model varmı? pek yok diye biliyorum ben.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Klasik olacak ama önce kullanım alanını seçmeniz gerekiyor.

Sahil kenarında oğlunuzla beraber kullanacaksınız böyle bir şeye gerek yok. 26"Jant,Düz maşalı,orta amortisörü bulunmayan bir model bakmalısınız. Kadro ise alüminyum olsun mutlaka.
Biraz dağ biraz yol biraz stabilize kullanım için ise gene 26"Jant,Ön Amortisörlü ( kilitli olsun ) , orta amortisörü bulunmayan bir model bakmalısınız. Gene kadro alüminyum. Vites sistemi pek önemli değil.
Tamamen dağda kullanacak olsanız bile bu bisikleti almayın. Ön amortisörü olsun,26"jant olsun ama orta amortisör bulunmasın. Alt seviye bisikletlerde yarardan çok zararı olan bir alet bu.Hepimiz bisiklete başlarken orta amortisörlü bir modelle başlamışızdır mutlaka ama oğlunuz şanslı ki sizin gibi bir babası var. Bizlere danışıp doğru bir model seçersiniz umarım. Benim görüşlerim böyle :harika:

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
@Tolga Çelebi Teşekkür ederim yorumunuz için benim oğlan benim gençliğim aynı herif aksiyon adamı :Datlayacak,hoplayacak,birde rahatına düşkün amann mazgala girmesin aman lastikleri patlamasın diyorum gel sanada yol bisikleti alayım yok diyor o bisikletler durmuyor o nasıl bir gidon öyle (dropbarı kastediyor) ee oğlum ince teker düz gidon alırız yok diyor sağlam olsun büyük lastik olsun ne yapacağım bende bilmiyorum valla:acpsnr:

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Evet o bisiklet yorabilir ama hepimiz bir şeylere heves etmedikmi zamanında? ve önerileni değilde beğendiğmizi almak istedik öyle değilmi?O yüzden onu beğendiyse hevesine gem vurmayın derim.

• Beğen
Tepkiler: valento

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
@Candan Biberci Daha iyi ve biraz daha hafif bir şey bulsak diye temenni ediyorum yoksa yapacak bir şey yok elbet istediği olacak yolda hali duman ben basıp gideceğim arkamdan yetişmek için uğraşacak en azından alüminyum ve önden amortisörlü bir model istese yorulacaksın diyorum ben gencim diyor:)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Talip bey merhaba,

öncelikle geotech market bisikleti markasi seviyesinde olan bir marka.
Gelelim bisiklete, o bisikleti kim öyle icat ettiyse bisikletden hic anlamiyor demektir, anlamadigida surdan belli oluyorki öyle bir bisikkieti downhill diye tanitmis ve downhill bisikletidir diyerek üzerine cok büyük bir sorumluluk almis bulunuyor. Downhill dedigi icin saticiyi insanlarin canina kast etmistir diye sikayet bile edebilirsiniz.
En büyük yanlisi ise arka da adi yayli bir süspansiyon olarak en fazla 100mm sahip olan bir bisikletin tüm geometrisi 140mm ön masa takilarak bozmus ve geometrisi bozuk bir bisiklet saglik yönünden hic iyi degildir.
Oglunuza ve paraniza bu bisikleti alarak yazik etmeyin derim. Eger oglunuz atlamak ve ziplamak istiyorsa onun atlayip ziplama sürüs tarzina iyi bir hardtail yeterli olacaktir.

Yanlis anlasilmasini istemem, sadece yardimci olmak niyeti ile bildiklerimi yazdim. Karar yinede sizin tabiki.

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
@Murat Cömez Biraz inceleyince zaten bende anlamadığım halde haklsınız dediklerinizde downhill denen bisikletlerin en azından bayağı sağlam fiyatları olması lazım benim oğlan biraz ufak tefek yerden atlamak derdinde işte merdivenler,ufak tümsekler ,kaldırımlar dedim bmx alalım onuda istemiyor bakalım artık bu yazılanları göstereceğim ona en çokda sizin yazdıklarınız etkiler umarım yoksa işim yaş benim murat bey:)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Bikedreams
16 yasindaki bir delikanli iyinin kötünün ne oldugunu bilmesi ve birazda laf dinlemesi gerekir diye düsünüyorum. Konusun oglunuzla, inaniyorumki sözünüzü dinleyecek ve dogru secimi yapacaktir.:harika:

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
Oğlum zaten sözümden çıkmaz beni dinler ama bu bisiklet olmasada buna benzer isteyecek yapacak birşey yok.