Garmin forerunner 310xt hakkında sorularım var

mekolac

Aktif Üye
Tepki
103
Merhaba arkadaşlar @Edip Dinçer abinin yönlendirmesiyle 310xt saati çok uygun fiyata aldım fakat bazı problemler yaşıyorum.
1-Gps sinyalini bulması çok uzun sürüyor. 5kmlik koşuda sinyali bulması 1.5km sürdü.
2-Ant çubuğu takıp verileri aktar diyorum uzun süre geçtikten sonra bağlantı kopuyor elde hiç veri yok.

aktarım büyük sorun şuan için yardım edebilecek arkadaş varsa cevap versin lütfen

Scudo

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
güncellemeleri falan kontrol ettiniz mi? Çünkü güzel bir üründür kendisi

kivancs

Üye
Tepki
0
İsim
Kıvanç Soydan
Bende kullanıyorum. Gps ilk kez kullandığınızda bu sorunu yaşadıysanız, gps kapatıldığı konumdan uzak bir konumda açıldığı zaman bulması biraz zaman alıyor. Söylendiği gibi güncellemeleri kontrol etmenizide öneririm.

mekolac

Aktif Üye
Tepki
103
@kivancs konumdan uzak bir noktada açıldığı derken neyi kast ediyorsunuz. Ant ile pcye bağladım versiyom 4.5 benimki

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.377
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
GPS en son kapandığı noktadan uzak bir konumdayken açıldığında ilk algılama uzun sürer. Hatta muhtemelen bir yerden sonra size "Cihazın en son kapandığı yerden yüzlerce km uzakta mısınız?" diye soracaktır. İlk GPS yakalama işleminde yerinizde sabit durun, biraz uzun sürer (ki siz bunu yaşamışsınız, artık muhtemelen 30sn-1dk arasında yakalayacaktır), yakalama işleminden sonra aktivitenize başlayın.

ANT+ çubuğu ile sıkıntısını bilemiyorum, belki bir yerden USB2 versiyon ANT+ çubuk bulursanız onunla deneyebilirsiniz.