Garmin Edge Kullanıcıları Kulübü

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@omur_ms takarken arka kısmı islatiyorsaniz başka türlü bir öneri aklıma gelmiyor. Zaten pil bittiyse ısınıp sizi terletmez buradan da pilin bittiğini anlayabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Muad dib
Scudo

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
Saat sorunu çözüldü.

Arkadaşım uyardı: gps görmesi gerekiyor. Konum algıladıktan sonra saat otomatik değişiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Washanq

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
Merhaba. Bisikletimi sürerken atıyorum hızım 30 iken birdenbire hızın 6 15 25 gibi hızlı hızlı değiştiğini farkettim. Kaldıki durduğum anlar da bile hızda oynamalar oluyor:) Bununla alakalı yorumunuz olabilir mi?

Washanq

Üye
Tepki
38
İsim
Muharrem D.
Bisiklet
Cannondale
@omur_ms

Tahmini olarak yorumluyorum. Cihazın sensör algılamasında karışıklık olmuş olabilir. Cihazda kayıt edilecek verileriniz varsa garmin account'a upload ediniz garmin express ile. Sonrasında cihaz içinde settings de 2 türlü sıfırlama var birisi ayarları sıfırlama, diğeri cihazı tamamen sıfırlama, siz tamamen sıfırlamayı seçiniz. Açılınca sensörleri yeniden tanımlayınız düzeleceğini düşünüyorum.

Sensörleri yeniden tanımlamak için kullandığınız cihazın 520 olduğunu ve speed ile cadance ayrı ayrı olduğunu düşünerek, sensör ararken tekeri ve pedalı birkaç tur döndürmeniz lazım. Sensörler uyanınca cihaz da algılamayı sağlıyor. Kalp ritim için de ıslatma noktaları var onları ıslatarak uyandırıp tanımlama yapabilirsiniz.

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
@omur_ms Özellikle şu sıralar hava olaylarından (yoğun nem, rüzgar, yoğun bulutlu havalar) kaynaklanabilecek veya izlemekte olduğunuz yol üzerinde ağaç, bina, köprü vb. gps sinyalini engelleyebilecek etmenler de bu duruma neden olabilir. Bu durumları da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim naçizane.

• Beğen

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
Saat garmin fenix 3 :) öncelikle bunu belirtip sorayım. Aşağıdaki ekran alıntılarından görebileceğiniz gibi gidilen mesafe ve ortalama yanlış. Sizce nedendir?

Dosyalar

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
@omur_ms Muhtemelen gps sinyalinde bir bozulma olmuş, haritalardan birisinde ufak bir çıkıntı var ya orayı gidilmiş olarak görmüş ya da gitmişsiniz ama gitmemiş olarak algılamış. Ben bu şekilde yorumladım ama tabii ki başka bir çok neden de olabilir.

• Beğen

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
@Pureal yorum için teşekkürler. Peki garmin üzerinden hızı, sayaçtan ya da direkt gps ten seçme modu var mı? Bugün baska bir yerde oyle cevap aldım da, olabilir mi Filan dedim kendi kendime. Ben hiç garminde oyle manuel ayrıma denk gelmedim çünkü.

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
@omur_ms maalesef ben bilmiyorum öyle bir seçime izin veriyor mu cihaz.

• Beğen

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
@Pureal Bugun baytekin ile konuştum. Bu sorun dışında wifi'ye bağlandığımda transferring yazısı çıktığı an da 2 seferdir kitlenme oluyor. Dün de tekrarı oldu. Bu sorunu da soyleyince yollayın bize dediler. Hayırlısı olsun bakalım:)
(Bu arada baytekin içinde gayet yardım etmeye calısan kişiler olduğu gibi, garmin'in mucidi benim havasında; lakayıt konusan kişiler de var. değişik bir iş sahası. Her yerde olduğu gibi :) )

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
@omur_ms Ben de aynı şekilde düşünüyorum, maalesef birçok konuda sizin söyleminize benzer şekilde birbiriyle çelişen cevaplar aldım. Neyse umarım sorununuzun çözümüne yardımcı olurlar da tekrar tekrar iletişime geçmek zorunda kalmazsınız.

• Beğen

Ahmetkhrmn

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
Ahmet Kahraman
Bisiklet
Focus
Karar aşamasındayım da, 520 ile 810'u karşılaştırsak avantajları dezavantajları nelerdir? birinde olup diğerinde olmayan özellikler var mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmetkhrmn

Özellikler
Edge 520Edge 810
Physical dimensions49.0 x 73.0 x 21.0 Mm51.0 x 93.0 x 25.0 mm
Display size, WxH35.0 x 47.0 Mm36.0 x 55.0 mm
Display resolution, WxH200 x 265 pixels160 x 240 pixels, touchscreen
TouchscreenNoYes
Color displayYesYes
Weight60 g98.0 g
BatteryRechargeable lithium-ionrechargeable lithium-ion
Battery lifeUp to 15 hoursup to 17 hours
(link)IPX7IPX7
GPS-enabledYesYes
GLONASSYes
High-sensitivity receiverYesYes
Barometric altimeterYesYes
Unit-to-unit transfer (shares data wirelessly with similar units)
Smart notifications (displays email, text and other alerts when paired with your compatible phone)Yes
VIRB® control
Maps & Memory
BasemapYesYes
Ability to add maps Yes
Accepts data cards microSD™ card (some versions include a City Navigator microSD card)
Waypoints/favorites/locations200200
Routes0Limited by memory space available
HistoryUp to 180 hoursup to 180 hours
Cycling Features
Compatible with Vector™YesYes
Multiple bike profilesActivity profilesYes
Bike speed/cadence sensorYes (optional)Yes (optional)
Performance Features
Heart rate monitorYes (optional)Yes (optional)
Virtual Partner® (train against a digital person)YesYes
Courses (compete against previous activities)YesYes
Auto Pause® (pauses and resumes timer based on speed)YesYes
Auto Lap® (automatically starts a new lap)YesYes
Auto Scroll (cycles through data pages during workout)YesYes
Advanced workouts (create custom, goal-oriented workouts)YesYes
Time/distance alert (triggers alarm when you reach goal)YesYes
Interval training (set up exercise and rest intervals)YesYes
Heart rate-based calorie computationYesYes
Calculates calories burned
Customizable screen(s)YesYes
Power meter compatible (displays power data from compatible 3rd party ANT+™-enabled power meters)Yes (records data approx. 1 per second)Yes (records data approx. 1 per second)
Temperature (displays and records temperature while you ride)YesYes
Shock ResistantYesYes
Garmin Connect™
Garmin Connect™ compatible (online community where you analyze, categorize and share data)YesYes
Automatic sync (automatically transfers data to your computer)YesBy phone only.
Additional
Compatible with Varia™ bike radar and lights: YesOperating temp: -20°C to +55°C
Edge® remote compatibility: YesConnected features via smartphone: yes
LiveTrack: Yes
Advanced performance and power analysis, including new Time in Zone, FTP tracking, cycling-specific VO2 and recovery and cycling dynamicsCompatible with Garmin Connect™ Mobile: yes
Bike trainer profile for compatible Turbo trainer data display and controlThis USB mass storage device is compatible with Windows® XP or newer and Mac®
On-device segment compatibility for dynamic and engaging in-ride competition
Operating temperature: -20°C to +55°C
Connected features via a smartphone: Yes
Compatible with Garmin Connect™ and Garmin Connect™ Mobile: Yes
Integration with Shimano Di2 electronic shifting: YesIntegration with Shimano Di2 electronic shifting: Yes
Weather alerts: Yes
Preloaded Garmin cycling map: No
Wi-Fi® compatible: No
Round-trip routing: No
Route planner: No
Compatible with VIRB® action cameras: Yes
GLONASS: no
¹ Advanced workouts require a Garmin Connect account
[COLGROUP][COL][/COL] [COL][/COL] [COL][/COL] [/COLGROUP]

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
810'lar da varia light ve radar , VIRB ve Edge remote sistemleriyle uyumlu artık. Yazılım ile bu özellikler açıldı.
Ayrıca strava segment olayını virtual partner ile yapabiliyorsunuz, sürekli sürdüğüm rotalara çıkmadan önce ayarlamaları yapıyorum ve o segmentlere 250 metre kala uyarı vermeye başlıyor.
Şu an için bana göre 810, 520 'nin önünde. 520 de ilave olarak IQ connect ile application yükleme olayları var. Ne kadar tercih sebebi olur tartışılır.

• Beğen
Tepkiler: Ahmetkhrmn