Garaj ve dizaynı...

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.208
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Cömez Herhangi bir hobiye sahip olmayan insanlar sabah ne giysem diye gardrobuna bakar durur, bir karara zor varır. Eminim siz de "Dur bi bisiklet süreyim" diye aklınızdan geçirip "Mağaza"nıza gidip karar verinceye kadar akşam oluyordur zira bisikletlere öylece bakıp saatlerce bisikletlerin karşısında hareketsiz durmamak, öylece bisikletleri incelemek ve seyretmemek elde değil.

Sizin mağazanıza gelirsek çok hoşuma gitti. Gerçekten emek verilmiş olduğu belli. Söylediğiniz gibi istek olduktan sonra para önemli değil konusu şuanki Türkiye şartlarında pek mümkün değil ne yazık ki. Hakkını veriyorsunuz bu işin mehtiyeler dizmeye gerek yok takdir edildiğinizi bilin :)

• Beğen
Tepkiler: TafLan
Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Başlığın ilk mesajına veya Murat Abinin topladığı bisikletlere emin olun her parçanın hakkını vererek kullandığını göreceksiniz. Bisiklet toplarken gidon kelebeğinin nasıl takacağımı bulamayınca sağ olsun video ile yardımcı olmuştu.

@Murat Cömez abi maşallah çok güzel set dizmişsin. Her erkeğin (en azından benim çevremdeki) aklında bir alet tezgahı vardır diye düşünüyorum, mekanik, cnc, elektronik illa ki bir şey istiyordur. Görselini eklediğim yerdeki 1 ve 2 numaralı alet tam olarak nedir ?
Alperen 1 numarali alet @Berkgmsy Berk beyin de dedgi gibi Disk düzeltme aleti 2 numarali alet ise U-Fren V-Fren vs. Telle calisan makanizmalrin ayar yaparken tellerini gerdimek icin.
Su video da izleye bilirsin.

Bu da kelebegi cakma aleti. Kirmizi daire icine aldim.
20201023_173351.jpg

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bir bisiklet forumunda, bisiklet takimlari icin gereksiz yorumu da geldi ya ben hemen pilotlara soyliyim kanat takmasinlar uçaklara. Ne gerek var canım

Bisiklet şoförü

Yoğurdun tikveşli si bisikletin 105 lisi
Tepki
380
İsim
Berk G.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir bisiklet forumunda, bisiklet takimlari icin gereksiz yorumu da geldi ya ben hemen pilotlara soyliyim kanat takmasinlar uçaklara. Ne gerek var canım
Valla haklısınız doğrusu bana bitane alet yetiyor ya fakirim yada o bey efendi kadar fanatik değilim sanırım 😔😔

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Su güzel yorumun beni inan cok sevindirdi, bunu yapmak icin inan para önemli degil istek önemli ve istersen her seyi basarirsin. Mesela istedin ve parasini düsünmeden pinarelloyu cektin altina. Allah güle güle kullanmak ve benim garajdan daha güzelini sana nasip etsin insallah.
Abim güzel dileklerin için teşekkür ederim
Garaj konusunda şu varki burda apartman dairesinde oturuyoruz balkonu garaj niyetine kullanıyorum 😐
Allahtan ümit kesilmez Emekliliğe artık. Emekli ikramiyesini bisiklet hobisine gömmemiz gerekecek 😉🤓

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Cömez selamlar, çok özenle, güzel hazırlanmış bir koleksiyon. Gönül verdiginiz ve severek yaptığınız her karede hissediliyor. Eminim, her bisikletin sizde bir anısı, sizin onlarda daha fazlası emeğiniz vardır. Resimler bu hissi bile veriyor doğrusu. Elinize sağlık...

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Maşallah 🧿 Kayseri’deki tamircilerden birinde bu kadar aletin yarısının yarısının yarısı olsa havasından dükkanına giremezsin :D

Ben bu takım arabaları, çalışma tezgahları vs. Üretimi yapıyorum, bir kaçına dedim dükkana al bunlardan diye adamın biri bana “çırak ne güne duruyor arasın bulsun getirsin” diyince ben bıraktım bisikletçilere laf anlatmaya çalışmaktan :D

yugioh

Üye
Tepki
29
İsim
Turgay
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Katlanır
Bisikletler artinca özel aletlerinde olmasi gerektigini düsünerek tüm aletleri Park Tool dan Tamalamaya basladim. Nerdeyse %70 Park Tool aletleri tamamlandi. (Park Tool da bulunmayan bazi özel aletleri Cyclus Tools dan tamamliyorum).
Gidon kelebegini cakmadan tüm orta göebeklerin ayri ayri modellerine ait özel anahtarlardan tutun, klasik bisikletten yeni nesil bisikletin tüm özel anahtarlari bulunmakta. Böylece hic bir sey icin artik servise vs gitmeye gerek duymuyorum, kendin pisir kendin ye hesabi. :koptum: :koptum:

244903 dosyayı görüntüle244904 dosyayı görüntüle244905 dosyayı görüntüle244906 dosyayı görüntüle244907 dosyayı görüntüle244908 dosyayı görüntüle244909 dosyayı görüntüle

Cok yakinda garajin ici daha büyük ve güzel olmasi icin komple insa edilecek.
Kaç yıldır tornacıyım böyle bir tezgahım hiç olmadı. Maşallah 🤣

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Murat Cömez selamlar, çok özenle, güzel hazırlanmış bir koleksiyon. Gönül verdiginiz ve severek yaptığınız her karede hissediliyor. Eminim, her bisikletin sizde bir anısı, sizin onlarda daha fazlası emeğiniz vardır. Resimler bu hissi bile veriyor doğrusu. Elinize sağlık...
Güzel yorumunuz icin tesekkürler, evet hepsine aylarca emek sarf etigim icin bende anilari cok. Simdiden zamani gelince onlardan nasil ayrilacagim düsünmeye basladim. :agla:

Maşallah 🧿 Kayseri’deki tamircilerden birinde bu kadar aletin yarısının yarısının yarısı olsa havasından dükkanına giremezsin :D

Ben bu takım arabaları, çalışma tezgahları vs. Üretimi yapıyorum, bir kaçına dedim dükkana al bunlardan diye adamın biri bana “çırak ne güne duruyor arasın bulsun getirsin” diyince ben bıraktım bisikletçilere laf anlatmaya çalışmaktan :D
Ozaman ben kayseriye bi dükkanmi acsam ne yapsam? :kötü: Saka bir yana, ciragi köle olarak gören ama kendi daha insan olamiskisilerin dükkanina gitmeyi birak sokakta görsem suratina bile tükürmem.

Kaç yıldır tornacıyım böyle bir tezgahım hiç olmadı. Maşallah 🤣
Insallah Allah size daha iyilerini nasip eder.

@Murat Cömez
Konuyu sulandırmak gibi olmasın ama videodaki dayımız aynı Cevat Kelle (Sinan Bengier) değil mi yaw :)

245056 dosyayı görüntüle
Bunun konuyla ne alaksi var diye soracam ama diyorum bir espirimi yaptiniz yada benimle dalga gectinizde beni anlamadim?

Valla haklısınız doğrusu bana bitane alet yetiyor ya fakirim yada o bey efendi kadar fanatik değilim sanırım 😔😔
Bu isin inanin fanatiklilikle yada alakasi yok, sadece hobisine gönül veren ve cok seven birisi olmasi yeterli, gerisi fakirlik degil istek ile alakali bir sey. Söyle toplum arasinda ben fakirim ben zenginim cümlesinide hic sevmem, burada kimse ne fakir nede zengin.

Evet bi kameraman bulursa Murat abi yutube efsanelerinden olur
@Murat Cömez Muhteşem gerçekten. Ben bu atölyede çok kaliteli bir youtube kanalı geleceği görüyorum.
Tesekkürler, ben bugüne kadar Youtube isine hic kafa yormadim ve kamera cekimi isinden vs. de hic anlamam. Yani kisaca benim yapacagim bir sey degil ama gelip cekmek isteyen olursa seve seve yardimci olurum.

Gel buraya dükkan aç tamir bakımı sana yaptıralım.
Vallaha Mehmet cok iyi olur ama nerdeyse imkansiz.

GNC in atölyesinden güzel 😀
Yok muhammet GNC kadarda degil ama yakinda olabilir, onlarin tezgahindaki aletlerin tamamlanmasina cok az kaldi insallah.

Son düzenleme:

everhard

Forum Demirbaşı
Tepki
1.513
İsim
Tolga A.
Bisiklet
Carraro
Bunun konuyla ne alaksi var diye soracam ama diyorum bir espirimi yaptiniz yada benimle dalga gectinizde beni anlamadim?
Estağfurullah hocam. Ne dalga geçmesi.
Levent Kırca'nın 90'larda ki efsanesi Olacak O Kadar programında, Sinan Bengier'in hayat verdiği Cevat Kelle diye bir karakter vardı. Tam donanımlı kameraman arkadaş...
Sizin paylaştığınız videoda Park Tool'un ürün tanıtımını yapan abimizi bu karaktere çok benzettim de. Öyle bir tebessüm olur hatırlayanlarda diye yazmıştım. Belli ki yanlış anlaşılmışım, kusura bakmayın.

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Estağfurullah hocam. Ne dalga geçmesi.
Levent Kırca'nın 90'larda ki efsanesi Olacak O Kadar programında, Sinan Bengier'in hayat verdiği Cevat Kelle diye bir karakter vardı. Tam donanımlı kameraman arkadaş...
Sizin paylaştığınız videoda Park Tool'un ürün tanıtımını yapan abimizi bu karaktere çok benzettim de. Öyle bir tebessüm olur hatırlayanlarda diye yazmıştım. Belli ki yanlış anlaşılmışım, kusura bakmayın.
Tabiki Sinan Bengier'in Cevat Kelle karakterini biliyorum ve fotografida görünce tanidim. Ama simasini o videodaki sunucuya baglamnizi anlayamamisim. Ben özür dilerim yanlis anlasma icin.

Bende zaten 3 secenek sunmustum, :)
1. "Ne alaka"
2, "Espirimi yaptiniz"
2. "Dalgami gectiniz"

Demekki Espiri secenegi dogruymus. :koptum:

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Cömez Abi keşke komşu olsaymışız ya :koptum:

Hobisine, yaptığı işe senin kadar saygı ve özen gösteren kimseyi görmedim gerçekten. Allah keyfini bozmasın.