Galatasaray - Beşiktaş maçıyla ilgili yorumlar

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
İlk yarıyı 2 - 1 yenik kapattı; ikinci yarıda maçı aldı: Galatasaray 3 - 2 Beşiktaş

Turkcell Süper Ligi'nin 16. haftasında Galatasaray, Ali Sami Yen Stadı'nda karşılaştığı Beşiktaş'ı 3-2 mağlup etti. İŞTE MAÇTAN NOTLAR:
(10 Aralık 2005 Cumartesi)

MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)

Turkcell Süper Ligi'nde yapılan derbi karşılaşmasının ilk yarısını Beşiktaş, Galatasaray önünde 2-1 önde kapadı.
Mücadelenin henüz 2. dakikasında yenik duruma düşmesine karşın toparlanarak Necati'nin ayağından bulduğu golle eşitliği sağlayan sarı-kırmızılılar, savunmadaki futbolcu paylaşımı hataları nedeniyle yine bir köşe vuruşunda 2. golü yemekten kurtulamadı.
Ümit Karan ve Iliç ile önemli fırsatlar yakalamasına karşın bir türlü beraberlik golünü bulamayan Galatasaray, devreyi 2-1 yenik kapatmak zorunda kaldı.
Sarı-kırmızılılarda, kart cezası nedeniyle derbi maçta forma giyemeyen Tomas'ın yokluğu da savunmadaki hatalar nedeniyle hissedildi.
Maça rakibine oranla daha etkili başlayan Beşiktaş, henüz 2. dakikada İbrahim Toraman ile skor üstünlüğünü ele geçirdi. Ancak savunmada çok hata yapan siyah-beyazlılar, 4 dakika sonra Necati'nin golüne engel olamadı.
Bu yarıda özellikle duran toplarda etkili olan ''Kara Kartallar'', ilk golde olduğu gibi yine bir köşe vuruşu organizasyonunda İbrahim Toraman ile yeniden öne geçti. Bu dakikadan sonra savunma güvenliğini ön planda tutan Beşiktaş, Galatasaray'a başka gol şansı tanımayarak devreyi 2-1 önde kapadı.

1. dakikada Kleberson'un ceza sahası dışından sert şutunda Mondragon'ın çeldiği dan seken topu Galatasaray defansı kornere gönderdi.
2. dakikada Tümer'in soldan kullandığı kornerde ceza sahası içinde İbrahim Toraman kafayla topu ağlara gönderdi. 0-1
6. dakikada Sabri'nin ceza sahası dışından vuruşunda top, defanstan döndü. Sabri, dönen topu tekrar içeri gönderdi. Beşiktaş defansından seken topu önünde bulan Necati, yerden bir vuruşla topu ağlarla buluşturdu ve beraberliği sağladı. 1-1
15. dakikada Tümer'in sağdan kullandığı kornerde, ön direkte iyi yükselen İbrahim Toraman, topu kafayla filelere gönderdi. 1-2
18. dakikada Ahmed Hassan'ın pasıyla ceza sahası sol çaprazında topla buluşan İbrahim Akın'ın sert şutunda Mondragon topu korrnere çeldi.
21. dakikada Ayhan'ın sağ kanattan ceza sahasına yaptığı ortada Necati'nin çaprazdan gelişine vuruşunda top direğin dibinden auta çıktı.
22. dakikada Tümer'in ceza sahası dışından kullandığı serbest vuruşta kaleye doğru giden topu Mondragon köşeden çıkardı.
25. dakikada Ayhan'ın pasıyla topla buluşan İliç, ceza sahasında Cordoba ile karşı karşıya kaldı. İliç'in vuruşunda Cordoba topu kontrol etti.

MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI)
54. dakikada Ümit Karan'ın pasıyla ceza sahası içinde topla buluşan İliç, düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi. 2-2
55. dakikada Ümit Karan'ın pasıyla ceza yayı üzerinde topla buluşan İliç'in vuruşunda meşin yuvarlak Cordoba'dan döndü. Dönen topu tamamlayan İliç, takımını öne geçiren golü kaydetti. 3-2
63. dakikada Tümer'in soldan kullandığı kornerde defansın uzaklaştırdığı topa, ceza sahası dışında Kleberson gelişine sert vurdu, meşin yuvarlak yandan dışarı çıktı.
77. dakikada Sergen'in ceza sahası dışı sol çaprazından kullandığı serbest vuruşta Mondragon'un yumrukladığı topa ceza sahası dışında Kleberson önünde kaldı. Brezilyalı futbolcunun gelişine sert vuruşunda top, üstten auta çıktı.
87. dakikada Necati'nin ceza sahası dışından vuruşunda top, az farkla üstten auta çıktı.
90. dakikada Veysel'in soldan ortasında arka direkte Youla, müsait pozisyonda topu kafayla dışarı attı.

STAT: Ali Sami Yen
HAKEMLER: Cüney Çakır xx, Bahattin Duran xx, Alpaslan Dedeş xx
GALATASARAY: Mondragon xx, Cihan xx, Song xx, Yalçın xx (Volkan dk. 90+3 ?), Orhan xx, Sabri xx (Uğur dk. 90+2 ?), Saidou xxx, İliç xxx, Ayhan xx, Necati xx, Ümit Karan xx (Hakan Şükür dk. 83 x)
YEDEKLER: Aykut, Heinz, Ferhat, Hasan Kabze
TEKNİK DİREKTÖR: Eric Gerets
BEŞİKTAŞ: Cordoba xx, Ali Tandoğan xx, Mustafa Doğan xx, Çağdaş x, İbrahim Toraman xxx, Adem Dursun xx, Ahmed Hassan x (Veysel dk. 74 x), Kleberson x, İbrahim Üzülmez xx, Tümer x (Sergen dk. 66 x) , İbrahim Akın x (Youla dk. 56 xx)
YEDEKLER: Murat Şahin, Pancu, Okan, Ali Güneş
TEKNİK DİREKTÖR: Jean Tigana
GOLLER: İbrahim Toraman (dk. 2 ve 15), Necati (dk. 6), İliç (dk. 54 ve 55)
SARI KARTLAR: Ümit Karan, Orhan (Galatasaray), İbrahim Üzülmez, Tümer, İbrahim Toraman, Çağdaş, Adem (Beşiktaş)

DERBİ MAÇ ÖNCESİ BIÇAKLI KAVGA

Galatasaray ile Beşiktaş arasında yapılacak derbi maç öncesinde Mecidiyeköy'de istenmeyen olaylar çıktı.
Beşiktaşlı ile Galatasaraylı taraftarlar arasında çıkan bıçaklı kavgada, siyah-beyazlı bir taraftar bacağından bıçaklandı.
Galatasaraylı taraftarların bulunduğu bölgede gezen ve elinde bıçak olduğu iddia edilen Beşiktaşlı 2 taraftara, Galatasaraylı taraftarlar saldırdı. Taraftarlardan Hasan Ergün (31), sağ baldırına aldığı darbeyle yaralandı. Yaklaşık 20 dakika yerde yatan Ergün, daha sonra ambulansla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Kavgaya müdahale eden polis, taraftarları yatıştırmak için havaya bir el ateş etti. Kavganın yatıştırılmasının ardından polis, Ergün'ü yaraladığı öne sürülen Galatasaraylı taraftar D.G.'yi (15), olayda kullandığı bıçakla birlikte yakaladı.
Güvenlik güçleri, diğer Beşiktaşlı taraftarla kavgaya karıştıkları belirlenen bazı Galatasaraylı taraftarları gözaltına aldı.

EZELİ REKABETTE 312. RANDEVU

Ezeli rakipler Galatasaray ile Beşiktaş, bugün yapacakları Turkcell Süper Ligi maçıyla birlikte 312. kez karşı karşıya gelecek.
Taksim Stadı'nda 22 Ağustos 1924 tarihinde Beşiktaş'ın 2-0 galibiyetiyle başlayan 81 yıllık rekabette, bugüne dek yapılan 311 maçın 107'sini Galatasaray, 99'unu ise Beşiktaş kazanırken, 105 karşılaşma da beraberlikle sonuçlandı.
Sarı-kırmızılıların toplam 435 golüne, siyah-beyazlılar 414 golle karşılık verdi.

Scudo

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
önder sen galatasaraylısın sanırım.. fenerbahce macından sonra, böyle bir konu acmadığına göre :D

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Murat abi bu mesajı attığına göre sen de kesin fenerlisin :D Ben gs'liyim ama türkiye ligi sarmıyor... Çok polemik oluyor. Tüm türk takımları Avrupa'da ve dünyada başarılı olsun istiyorum... Ama yok bi gs uefa ve süper kupayı aldı başka da icraat yok.. Eski gs de yok piyasada :( Çok baktık fener bu kadroyla şampiyonlar ligi grubundan bari çıkar bu sene diye ama o da olmadı :(

Neyse önder dostum sen fazla fanatik takılma bak :) Polemik olmasın... Çünkü polemiğin sonu yok

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955

hayır ben beşiktaşlıyım...ama son iki sezondur Akseki Aroma Gençlerbiliğini tutuyorum :D
(bu arada oda 3.ligde son sırada amatör'e kümeye düşecek euheehue)

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Püüü... Hiçbirini tutturamamışık :D

Dayım 6-7 sene önce dalga geçerdi hangi takımı tutuyon diye sorana "siirt köy hizmetlerini" tutuyorum diye, sonra siirt jetpa spor olup birinci lige çıkmışlardı galiba (yanılma payım mevcut) :D nasip murat abim Akseki Aroma Gençlerbirliği de çıkar inşallah birinci lige ;)

T

Tuğrul

Misafir
Bende beşiktaşı bırakıp Merzifonsporu tutuyorum kaçıncı ligde onu kılıç bilir :D

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
maç hakkında bir yorum katayım konuya tuz biber olsun

Hakan Şükür (KRAL) oynasaydı 5-2 olurdu.

Sen ne biçim konuşuyorsun öööleee hıııııııııııııııı :( Senin ağzına biber sürmek lazım.

Tuğrul

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
tuğrul abi saygılar sevgiler :)

(fanatiklik değil abi espri yapıyorum tahmin etmişsindir)

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Beşiktaşlı olarak maalesef dün berbat bir oyun oynadık galatasaray ı tebrik ederim ama son 10 maçtır şansımız acayip döndü nerdeyse her maç kritik bir oyuncumuz sakatlandı dün kulubede hamle oyuncusu yoktu son 2 maçta bir sakatlık yaşamazsak şampiyon olucaz

monder33

Daimi Üye
Tepki
826
İsim
Murat Önder Boyluoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beşiktaş'ı bu maç ta yakan başkan Ahmet Nur Çebi, Fatih Terim maç öncesi Beşiktaş kazanırsa tebrik edeceğiz alkışlayacağız diyor, BJK başkanı da tabi ki bunu yapacaklar başka ne yapacaklar şeklinde açıklaması ile bizimkileri hırslandırdı.