G Pedal yol bilgisayarı uygulaması

fatikngage

Aktif Üye
Başlık
3
Tepki
742
İsim
Fatih elitaş
Bisiklet
Sedona
Yaklaşık 3 aydır üzerinde çalıştığım uygulamamı sizlerin geri bildirimi sayesinde eksiklerini ve hatalarını bulup geliştirmem gereken yerlerini yeniden derleyip GooglePlay de artık yayına koyup paylaşıyorum. Eklenmesi gereken noktaları var.
kadans ve nabız desteği gibi. zaman içerisinde onlarıda halledeceğim.

Bu uygulamayı yapmaktaki amacım pahalı cihazlara para verilmeden , mevcut telefonlarımıza yükleyerek bisiklet kullanımını daha zevkli hale getirmek ve Yerli yazılımlarla bu işi başarmaktı.Bu konuda bana desteklerini esirgemeyen ve yorumları ile bana ilham veren tüm arkadaşlarıma teşekkürler.

Geliştirmemde bana ekstra destekte bulunan @MAERKEK ve @Çetin ŞAHİNÖZ'e Ayrıca Teşekkürler.

Uygulamanın ücretsiz sürümüne buradan ulaşabilirsiniz:
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Uygulamayı yükleyerek bana destek olmak isterseniz eğer, buradan tam sürümüne ulaşabilirsiniz:

186843 dosyayı görüntüle

---------------------------------------------------

S.a beyler. 10 gündür android telefonlar için gps tabanlı hız,mesafe ,yükseklik g kuvveti ,pusula ve gidilen yol haritası çizimi gibi özelliklere sahip program tasarladım. Henüz daha tam olarak bitmedi.sizin de deneyip görüşlerinizi almak istiyorum. Sadece bisiklette değil arabada, motosiklette de kullanabileceğiniz telemetry bilgilerine sahip bir program. Umarım beğenirsiniz :)

176862

Dosyalar

En beğenilen 5 mesaj

fatikngage

Aktif Üye
    20
    186843

Yaklaşık 3 aydır üzerinde çalıştığım uygulamamı sizlerin geri bildirimi sayesinde eksiklerini ve hatalarını bulup geliştirmem gereken yerlerini yeniden derleyip GooglePlay de artık yayına koyup paylaşıyorum. Eklenmesi gereken noktaları var.
    kadans ve nabız desteği gibi. zaman içerisinde onlarıda halledeceğim.

Bu uygulamayı yapmaktaki amacım pahalı cihazlara para verilmeden , mevcut telefonlarımıza yükleyerek bisiklet kullanımını daha zevkli hale getirmek ve Yerli yazılımlarla bu işi başarmaktı.Bu konuda bana desteklerini esirgemeyen ve yorumları ile bana ilham veren tüm arkadaşlarıma Teşekkürler.

Geliştirmemde bana ekstra destekte bulunan

@MAERKEK ve
    @Çetin ŞAHİNÖZ e

Ayrıca Teşekkürler.

Uygulamanın ücretsiz sürümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı yükleyerek bana destek olmak isterseniz eğer , buradan tam sürümüne ulaşabilirsiniz.

fatikngage

Aktif Üye
    15
    Sağtaraftaki sürelere tıklandığında diğer istediğiniz süreleri gösteriyor.
    Eğim ise araçlarla rolling yapılırken yarış sonrası ekranda gösteriyor. Ama bisikletle kullanırken rolling yapılamiyacağı için :) onu da ana ekrana yerleştirebilirim.
    Rota çizimi arka plana haritada yerleştirilebilir evet. Bunun için bikaç saat daha çalışmam lazım.
    Ayrıca soldaki menülerden de kamera kaydı yaparken tüm bu verileride video kaydının üzerine ekleyebiliyor.

Screenshot.png

fatikngage

Aktif Üye
    15
    @mariokaldato teşekkürler.
    @Afyon35 beğenmenize sevindim.

Dün akşam hava durumu bölümüne nem oranını da ekledim.
    Ayrıca ana ekranda alt tarafta eğimi gösteren bir bölümde ekledim.
    Eğim her 25m de bir ölçülüyor .Değeri yüzde şeklinde ve mutlak değerde yazıyor.Daha sonra bu değeri yüzde veya açı biçiminde gösterecek şekilde ayarlar kısmına da eklerim
    Şimdi upload ediyorum.

Screenshot_2018-10-19-08-35-43.png

İlk mesajı düzenleyemedim cepten giriyorum nerde düzenle kısmı :)

Uygulama adı değiştiği için telefondan eski uygulamayı kaldırmanız gerek.

Bu günkü mesajları düzenleyebiliyorum ancak dünkü mesajlar düzenlenmiyor. Sadece şikayet et kısmı var. Sizde de aynı mı

Bir mesajın sürekli düzenlenememesi kötü bir durum. Konuyu açalı 24 saat geçti diye üzerinde düzenleme yapılamıyor..

fatikngage

Aktif Üye
    13
    Screenshot_2018-12-13-00-40-33.png

İyi akşamlar arkadaşlar.
    Birkaç ekleme yaptım.Bu güncelleme ile ;

Kamera menüsüne ekran görüntüsü almak için tuş ekledim.
    Maksimum hız ve Ortalama hız bilgi ekranı ekledim.
    Toplam kalori ve enerji ile ilgi çalışıyorum. Bitince onlarda aktif olucak.

Screenshot_2018-12-16-19-56-22.png Screenshot_2018-12-16-19-56-38.png

Arkadaşlar kalori ve enerji güncellemesi ile;

Toplam kalori joul cinsinden ve enerji watt cinsinden bilgi ekranı aktif.
    Ayarlar menüsüne kullanıcı bilgi girişi eklendi.
    Kullanıcı bilgilerine ağırlık ve yaşınızı girin.
    Bu bilgiler doğrultusunda her 25 metrede bir eğim ölçümü ile enerji ölçümü yapıyor.

Enerji ölçümü eğim ile ilişkili.Eğim ise yükselti farkı ile ilişkili.Bu yüzden kapalı havalarda gps sinyallerini doğru almazsa telefonunuz ,yüksekliğiniz yanlış ölçülürse, veriler yanıltıcı olabilir. Eğer sinyaller doğru ise teoride sonuç doğruluğu yüksek olucaktır. Sonuçta fizik formülleri ile çalışıyoruz :)

Screenshot_2018-12-18-14-33-38.png

Arkadaşlar birkaç ekleme ve geliştirme yaptım.
    Bu güncelleme ile;

Bilgi ekranına maksimum yükseklik ile,
    minimum yükseklik bilgisi ekledim.
    Ayrıca kalori ölçümünde bir hata düzelttim.

Uygulama içinden güncelleyebilirsiniz. Yada linkten indirebilirsiniz.

184864

184868

İyi akşamlar arkadaşlar.
    Malum havalar soğudu.Yağışlar başladı.Her geliştirmeyi test etmek zorundayım.fakat hava koşullarından dolayı ancak işe gidiş gelişte test edebiliyorum.Bu yüzden güncellemeler biraz gecikiyor.

Bu güncelleme ile ;

Genel ayarlar kısmına rota basitleştirme adı altında , rota kayıt sıklığı ile ilgili menü koydum.
    Bu menüdeki Düşük seçeneği ;
    Uydulardan gelen her 3 sinyalden birini kaydediyor.Böylece düşük hızlı cihazlardaki kasılmaların önüne geçilmiş oluyor.
    Orta seçeneği ;
    Uydulardan gelen her 2 sinyalden birini kaydediyor.Optimum ayar.
    Yüksek seçeneği ;
    Uydulardan gelen her sinyali kaydediyor.İşlem hızı yüksek cihazlar için tavsiye ediyorum.Bu seçenekte her sinyalde çizim yaptırdığı için internet tüketimi biraz artar.

Ayrıca Rota yüklemesi yaptığınızda
    Medya tuşları altında bir bar gözükecek.
    Barın sağ tarafındaki rakam , yüklenen rotadaki toplam konum sayısını gösterir.
    Sol tarafındaki rakam ise seçili konumun sıra sayısını gösterir.
    Barı sağa ve sola hareket ettirdiğinizde rotadaki konumlar arasında geçiş yaparsınız.
    Geçiş esnasında ise haritada konumunuzu gösterirken aynı zamanda üstünde bir popup açar.
    Açılan popup ta seçili konumun hız , yükseklik ve başlangıç ile seçili konuma kadar olan mesafeyi gösterir.

Özcan

Forum Bağımlısı
Başlık
12
Tepki
4.775
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Elinize sağlık. Aşağıdaki fonksiyonlar da programa eklenebilir belki:

Şu an düzde miyim, tırmanış veya inişte miyim? Eğimli bir yerdeysem kaç derece eğimdeyim? Hava sıcaklığı kaç derece?
Start verdiğim andan itibaren ne kadar süre geçmiş? Sürenin ne kadarı hareket halinde geçmiş?

Bisiklet ve araba yol bilgisayarlarında bulunan diğer fonksiyonlardan uygun bulduklarınızı da ekleyebilirsiniz.
Bir de çizdirdiğiniz rotanın arka planına gerçek harita yerleştirebilirseniz süper olur.

fatikngage

Aktif Üye
Başlık
3
Tepki
742
İsim
Fatih elitaş
Bisiklet
Sedona
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
Sağtaraftaki sürelere tıklandığında diğer istediğiniz süreleri gösteriyor.
Eğim ise araçlarla rolling yapılırken yarış sonrası ekranda gösteriyor. Ama bisikletle kullanırken rolling yapılamiyacağı için :) onu da ana ekrana yerleştirebilirim.
Rota çizimi arka plana haritada yerleştirilebilir evet. Bunun için bikaç saat daha çalışmam lazım.
Ayrıca soldaki menülerden de kamera kaydı yaparken tüm bu verileride video kaydının üzerine ekleyebiliyor.

Screenshot.png

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Başlık
58
Tepki
4.610
Bisiklet
Salcano
Hız göstergesinin ortasındaki kırmızı ok yönünüzü mü gösteriyor? Öyleyse rüzgarın hangi yönden ne kuvvette estiğini belirten bir rüzgar gülü simgesi de eklemek faydalı olabilir. Bunun yanı sıra önümüzdeki bir kaç saatlik (seçimle ayarlanır) yağış ihtimali bilgisi de eklenebilir :) Stravadaki segment verisini kullanmak mümkün olmaz sanırım. Segmentleri de gösterse 10 numara olur.

a.gul29

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
514
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Elinize sağlık. Şu an kullanılan uygulamalara alternatif olarak ne özellikler getiriyor?

fatikngage

Aktif Üye
Başlık
3
Tepki
742
İsim
Fatih elitaş
Bisiklet
Sedona
Ok yönü gösteriyor evet.hava durumu bilgisi aklımda .bu bahsettiğiniz strava segment verisi nedir tam olarak. Daha önce hiç kullanmadığım için anlayamadım

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Başlık
58
Tepki
4.610
Bisiklet
Salcano
@fatikngage o halde şuradan detaylı okuyabilirsiniz:

Segment kısaca Strava programı kullanan ve belirli iki nokta arasından geçen bisikletçilerin hız başarılarına göre sıralanması diyeyim. Ama sanırım bu verinin kullanımı Strava tarafından paylaşılmıyordur. Bir hava durumu verisine erişmek gibi kolay değildir.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

fatikngage

Aktif Üye
Başlık
3
Tepki
742
İsim
Fatih elitaş
Bisiklet
Sedona
hem kadans hem nabız vs .farklı cihazlardan gelen veriler olduğundan, aynı anda tek bir cihaz telefona bluetooth ile bağlanabildiği için mümkün gözükmüyor..

Ama şu olabilir arduino ya tüm bu verileri toplatır ve arduino üzerinden bluetooth ile telefona aktarılırsa hepsi bir arada olur

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Başlık
39
Tepki
2.254
Bisiklet
Sedona
@fatikngage Tebrikler gayet güzel olmuş, en güzeli de senin kendi emeğinle uğraşarak böyle bir şey tasarlamış olman. Sakın durma, gelecek senin gibi zekasını kullanmayı bilen ve paylaşımcı insanlar tarafından şekillendirilecek.

Eroseros

Forum Demirbaşı
Başlık
4
Tepki
1.249
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Uygulamaya şu an ulaşabiliyor muyuz ?Kullanıp eleştirmek ya da geliştirmek için yönlendirmek daha sağlıklı olur.

Mhmm@

Kalbinize İnterval
Başlık
5
Tepki
4.472
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
  • Beğen
Tepkiler: mektupla

Cenk Akbulut

Daimi Üye
Başlık
18
Tepki
268
Bisiklet
b'Twin
@fatikngage Aynı anda birden fazla cihaza bağlanabiliyorsunuz bluetooth'la.

Şahsen hem nabız bandıma hem akıllı bilekliğime bağlanıp öyle bisiklet sürüyorum ben.

Ama tabi nabız bandı veya kadans sensöründen veri toplamak, onu programa entegre etmek o kadar da kolay olmayabilir o noktada bir şey söyleyemeyeceğim. Uygulama fikri çok güzel, emeğinize sağlık :)

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Başlık
3
Tepki
6.350
İsim
mümtaz öztürk
Başlangıç
1967—68
Bisiklet
Colnago