Fuji Absolute 1.5 - Btwin Fit 5

Osman Atasoy

Aktif Üye
Tepki
67
İsim
Osman Atasoy
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

Forumda Fuji ile ilgili pek bilgi bulamadım.
Şu an iki bisiklet arasında kaldım.
Fuji Absolute 1.5 ve Btwin Fit 5. Fuji pahalı ama aktarıcıları daha kaliteli. Btwin de fiyat avantajı var.
Aradığım özellik öncelikle lastikler ince geldiğinde bunları daha kalın bir lastik ile değiştirebilmek.
Btwin de max 700x28 takabilirim, üzerinde 700x23 var.
Fuji de 700x28 var 700x32 veya 700x35 takabilirim gibi duruyor kadro. Bu konuda bilgisi olan varmı ?
Bu bisikletler için ne yorum yapabilirsiniz ?

Fuji:
(link)

Btwin:
(link)

Scudo

Osman Atasoy

Aktif Üye
Tepki
67
İsim
Osman Atasoy
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fuji bisiklet İzmir -Kemalpaşa'da yapılıyor. Sanırım montajı burada...

Fuji, genel olarak pahalı. Bu konuda yok mu yorumu olan ?

Bu konuda şaşırdığımı belirtmem lazım. Kimsenin FUJI hakkında bir yorumu olmaması gariip. Bu bisikletin f/p iyi değil sanırım.
Neyse biraz daha bekleyeyim. Mutlaka Fuji'si olan bir kaç arkadaş yorumda bulunur...

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
Osman Atasoy

Öncelikle bisiklet tercihinizi bir belirleyin bu 2'si bisiklet farklı tip bisikletler.Sonuç olarak melez'de olsalar birisi yol türüne daha yakınken diğer tur bisikleti t Fuji güzel markadır forumda'da kullanıcısı çoktur ama bu modeli tercih eden belki çok kişi bulamayabilirsiniz . Fuji ile Btwin'deki aktarıcılar neredeyse eş değer öncelikle onu belirteyim Btwin yol grubundan aktarıcılar tercih etmiş fuji şehir bisikleti grubundan tercihte bulunmuş o açıdan aralarında kalite olarak pek bir fark yok.

Bulabilirseniz Tavsiyem budur (link)

Osman Atasoy

Aktif Üye
Tepki
67
İsim
Osman Atasoy
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba Cenk Bey,

bilgi için teşekkür ederim. Evet farkındayım iki bisiklet birbirinden farklı ama FUJI'nin melez bisiklet olması ve 700x35 gibi lastikleride ileride takılabileceği düşünülürse, daha uygun gibi geliyor. Eğer Btwin alıp bunu tur için kullanırsam uygun olmayacağını düşünüyorum. Ama pek emin olamadım. FUJI arkadaşımda var kullandım ama Btwin'i kullanmadım bilmiyorum...

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
Osman Atasoy
Osman Bey;

Her bisiklet türü ile tura çıkabilirsiniz ama sizin bir tur'dan beklentiniz yada ne amaçlı bir yolculuğa çıkacağınız önemli. Bir yerden bir yere ulaşmak mı ? yoksa belirlediğiniz rotaya giderken karşınıza çıkabilecek her gezi noktasında duraklamak mı ?Tercihinizi belirledikten sonra alacağınız bisiklet size daha çok fayda sağlayacaktır.Melsa'dan 35c takılabilir teyidini aldınız mı açıkçası maksimum 32c takılabileceğini düşünmekteyim

Osman Atasoy

Aktif Üye
Tepki
67
İsim
Osman Atasoy
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cenk Bey,

örnek İzmir'li olduğunuz için iyi bilirsiniz. Sasalı yolundan örneğin Foça'ya gidip gelmek. Veya Narlıdere üzerinden Urla'ya gidi gelmek. İki veya üç mola yaparak bu işi ortalama 20-25km arası bir performans ile gidip gelmek...

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
Osman Atasoy

Sasalı-Foça arası sıkıntılı bir yol kuş cenneti üzerinden gitmek isteseniz'de köy yollarını'da kullansanız ince lastikler ve maşa'sız bisiklet ile bu parkur eziyete döner . Narlıdere-urla arası fazla mazgalı çukuru olmayan bir parkur 30 ortalama ile rahat rahat gidilebilir .

Osman Atasoy

Aktif Üye
Tepki
67
İsim
Osman Atasoy
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence dağ yolu, çamur, çakıllı patika olmadığı sürece ön amortisörlü bisiklete gerek yok. Sonuçta btwin de fuji de karbon maşalı. Hem hafif hem darbeleri emme özelliği var. Bu tip yollar için iki bisiklet de uygun.

• Beğen
Tepkiler: UPCycling

Uras Cumhuriyet

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Fuji
Fuji absolute 2.1 kullanicisi olarak yorum yapayim. Oncelikle fujilerin genel olarak pahali oldugu dusuncesini nerden aldiniz bilmiyorum fakat umarim karsilastirirken btwin degilde buyuk markalari kisas almissinizdir. Yurt disi fiyatlarini kiyasladiginizda Fujinin uygun oldugunu gorebilirsiniz. F/P olarak bakarsak karbon masasi tasarimi hafifligi kadro kalitesi ve yeterli ekipmanlariyla kendi bisikletimden daha f/p bisikleti oldugunu dusunuyorum. 1.5kullanmadim ama seri ile ilgili genel sorulariniz olursa seve seve cevaplarim, genel olarak fuji kullanicilari pek gozukmuyor forumda haklisiniz. Birde lastik konusu 28c olarak gelen karbon masali bu modelde 32 den yukarisinin olmayacagini dusunuyorum. İzmirli olmadigim icin bilmiyorum fakat yollar gercektende 35i gerektirmez bence. Saygilar

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
@Cenk Yiğit

1 ay kadar önce maşasız bisikletimle ve 700x32 lastiklerimle gittim, kuş cenneti içinden değil, günerli seyrek maltepe üzerinden...
Yağmur sonrası olmadığı sürece sıkıntı yok, toprak yol az

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
@r.ezk

Yol bisikletimle sadece kuş cennetine kadar gidiyorum. Daha sonrası köy yollarındaki asfalt durumu berbat öyle bir sırt yapmış'ki 10 cm aşağıdan takip ediyorsunuz sanki , yer yer çökmeler bozukluklar köy içinde girişlerde ve çıkışlarda sanki tuzak gibi karşınıza çıkıyor. Bakımsızlık çöken arnavut kaldırımı tipi caddeleri söylemeye bile gerek yok . Düşük hızlarda ve dikkat edildiği sürece bir sıkıntı elbette olmayacaktır

Osman Atasoy

Aktif Üye
Tepki
67
İsim
Osman Atasoy
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Btwin fit500 hakkinda yerli yabancı hep olumlu yorumlar okudum Fuji Absolute 1.5 da ise pek yorum yok.