Fransa'dan Çin'e bisiklet yolcuğu

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
Bisikletiyle Çin'e giderken Çorum'a uğradı

(link)

Fransa'nın Başkenti Paris'te yaşayan makine mühendisi, bisiklet ile Çin'e gitmek için pedal çeviriyor. Bugün öğle saatlerinde Çorum'a gelen Fransız mühendis Bart Rover, bisikletle Çin'e gitmek üzere 46 gün önce ülkesinden ayrıldığını söyledi.

Seyahatinin başından bu yana Almanya, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan ve Türkiye'nin bazı şehirlerini bisikletle dolaştığını ve buradan da Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden Çin'e gideceğini ifade eden Rover, bugüne kadar çoğunluğu bisikletle toplam 3 bin 379 kilometre yol aldığını ve yaklaşık 7 ay sonra gezisini tamamlayıp tekrar ülkesine dönmeyi planladığını kaydetti. ''Sadece bisikletle Çin'e gitmek istiyorum, başka bir amacım yok'' diyen Bart Rover, ''Geçtiğim ülkelerin bazı şehirlerini geziyorum. Türkiye'de en çok insanlar dikkatimi çekti. Çok nazikler ve rahat davranıyorlar. Ayrıca Karadeniz tarafındaki yeşillikler de harika'' diye konuştu.

Gittiği şehirlerde yanında bulunan çadırda konakladığını belirten Rover, bu şehirlerden ailesine kartpostal gönderdiğini belirtti. Türkiye'ye ilk kez geldiğini ve Fransa'da biraz Türkçe öğrendiğini ifade eden Rover, yolculuğunu sürdürmek için bisikleti ile Çorum'dan Amasya'ya hareket etti.
Kaynak: mynethaber

Fransız mühendise kazasız belasız pedallar diliyorum yolu açık olsun

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
:) Yahu bunun neresi haber anlamıyorum aslında. Özellikle Kanada'lılar bu yolculuklara çok düşkün. Geçen yaz 3 kişi ile karşılaştım, biri İspanyol diğer ikisi Kanada'lıydı. Dünya turu yapıyordu hepsi de. Ayrı ayrı tabi bu insanlar :). Hatta birisinin adı Spencer'dı, 18 yaşında Kanada'lı bir genç...

Anıl(shopar)

Forum Demirbaşı
Tepki
228
adam demekki '' ilim çinde bile olsa gidiniz '' felsefesini düşünerek çine gidio demekki çünkü amacı sadece çine gitmekmiş :D

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
HaliliOzturk demiş ki:
:) Yahu bunun neresi haber anlamıyorum aslında. QUOTE]
Halil arkadasim
o yola cikan arkadaslarin maceralarini okursaniz nasil heyecanli bir haber oldugunu gorursunuz, turkce anlatimi biraz basit olmus. Ben bazi kisilerin web sayfalarina aboneyim, sanki onlarla beraber yoldaymis gibi hissediyorum kendimi. Isterseniz ben birkac adres vereyim hem teknik acidan hemde uzun yol acisindan faydali olur.
Selamlar