Fransa'dan Çin'e Bisikletle Gidiyorlar

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.861
  Beğeniler:
  4.851
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:


  Fransa'dan Çin'e bisikletleriyle gitmek için yaklaşık 2 ay önce yola çıkan 2 Fransız turist, Kastamonu'nun Hanönü ilçesine ulaştı.

  İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk, Bulgaristan ve Yunanistan gibi ülkelere uğrayan 2 Fransız, daha sonra Türkiye'ye geldi. İstanbul'da 12 gün konaklayan, buranın yanı sıra Efes, Selçuk, Kapadokya ve Pamukkale gibi turistik mekanları da gezen 2 arkadaş, Karadeniz sahilyolu üzerinden devam edecekleri gezileri kapsamında Hanönü ilçesindeki öğretmenevinde bir gece konakladı.
  William Grolean, AA muhabirine, batıdan doğuya doğru bisikletle 15 bin kilometre yol katetmeyi planladıklarını söyledi. Ağustos ayı içerisinde Pekin'e ulaşmayı hedeflediklerini dile getiren Grolean, Avrupa ülkelerini gezdikten sonra Türkiye'ye ulaştıklarını bildirdi. İstanbul'da 12 gün kaldıklarını belirten Grolean, bu sırada eşinin İstanbul'a geldiğini ve kenti birlikte gezdiklerini ifade etti. Grolean, Efes, Selçuk, Kapadokya ve Pamukkale'yi gezdiklerini, Göreme'de balonla tur yaptıklarını anlattı. Grolean, İstanbul'da boğaz köprüsünden polis eskortu ile geçtiklerini aktardı. Thierry Carlac ise gezi için kişi başı 6 bin Avro para ayırıp yola çıktıklarını, yollarda çadır kurup dinlendiklerini, bazen lokantalarda, bazen de yaptık yemekleri yediklerini açıkladı. Türk yemeklerini çok beğendiklerini vurgulayan Carlac, gezi boyunca yemelerine ve uykularına çok dikkat ettiklerini bildirdi.

  Bir vatandaşın yemek ısmarladığı 2 Fransız turist, daha sonra ilçeden ayrıldı.

  6 Nisan 2012