Fotoğraflarla 04-05/Kasım 06 Gökova (Akyaka) Bodrum Turumuz

Kayıt
27 Ekim 2006
Mesaj
34
Tepki
49
Şehir
Fethiye
Selam arkadaşlar,

Memleketin genelinin erken bastıran soğuk nedeniyle evlerinde büzüştüğü anlarda bizde muhteşem doğasıyla dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Gökova Körfezi ‘ ni bisikletle gezdik.

http://img86.imageshack.us/img86/6250/aykut1lh9.jpg

04 Kasım sabahı Akyaka ‘ da 3 arkadaş buluştuk. Fırat, Tony ve ben (Aykut). Muğla ‘ dan gelecek olan 5 arkadaşımız malesef muhtelif gerekçelerden katılamayacaklarını 1 gün öncesinden bildirmişlerdi. Bence çok şey kaçırdılar:D

İlk durağımız Akbük – 25. km.

http://img329.imageshack.us/img329/4411/aykut2wq5.jpg

http://img86.imageshack.us/img86/9690/aykut5xb0.jpg

http://img329.imageshack.us/img329/9733/aykut14xt3.jpg


Hava biraz soğuk ve de rüzgarlıydı. Ama böyle olacağını ‘Havayı koklayan adam’ Tony (kendisi kaptandır) sayesinde önceden bildiğimiz için rüzgar durdurucu kışlık malzemelerimiz sayesinde çok etkilenmedik.

2. durağımız Ören – 44. km.

http://img86.imageshack.us/img86/9127/aykut12yu2.jpg

http://img246.imageshack.us/img246/6728/aykut16vq5.jpg

http://img300.imageshack.us/img300/4447/aykut20ir8.jpg

Kısa molalarımızda ağırlıkta hafif , kaloride ağır yiyeceklerimiz ( kuru üzüm, müsli bar vb.) bizi kendimize getiriyordu. Buna rağmen Ören de kuzu şişlerimizi lüpletmekten kendimizi alamadık. İştahımızın nasıl açıldığına kendimiz bile inanamadık, habire birşeyler yemek –içmek ihtiyacında oluyorsun. Yemeğin verdiği ağırlığı kısa sürede attık ve yolumuza devam ettik. Gökova Termik Santrali nin yanından ‘ böyle bir doğal güzelliğe nasıl kıydılar’ diye söylene söylene geçtik. Üstelik kömür Yatağan’ dan geliyormuş . Bu durumda bu santralin kömür çıkmayan bir yere neden kuruldğunu hiç anlayamadık.

http://img216.imageshack.us/img216/4701/aykut13zi1.jpg

Hava iyiden iyiye soğuğunu hissettirmeye başlamış, Çökertme’ den ( Çökertme’ ye girmeden sağa dönüyorsun, 3+3 km lik ekstra yol yapma gibi kötü bir tecrübe ile tespit olunmuştur) sonra yaklaşık 6 km lik dik bir yokuş çıktık. Yolda Bodrum kaç km diye sorduğumuz her er kişi farklı cevaplar veriyordu:) 30 km ile 60 km arasında değişiyordu cevaplar. Havanın kararmasına az kalmış, rüzgarda iyice artırmıştı şiddetini.

Mazıköy’ de geceyi geçirmeye karar verdik ve 7 km aşağı Mazıköy sahiline indik. Süper bir inişti, bol virajlı. Ama Fırat ve Tony çok üşümüşler inerken. Ben inişin cazibesine kaptırmış soğugu hissetmemiştim. İnişi tamamladığımda km saatime göre 60km/saat maksimum hıza ulaştığımı gösteriyordu. Biraz abartmışım:D

Mazıköy sahili 78 km.


Şansımıza tam kapatıp köyüne gitmek üzere olan bir pansiyon işletmecisini son anda yakaladık. Geceyi bu pansiyonda geçirdik. Birde açık salaş bir balık restaurantı vardı ki hemen pansiyonun yanında, açlıktanmıdır nedir hayatımın en lezzetli barbun balıklarını lüplettik, yanında da az şarap, bol muhabbet , ohhhh. Var mı bundan ötesi :eek:

Kaldığımız pansiyonun balkonu, yola çıkmaya hazırlanıyoruz. Hepizimin aklında dün indiğimiz 7 km lik yokuşu çıkacak olmanın tatlı endişesi var. Güzel bir kahvaltı yapıp çıktık yola.

http://img300.imageshack.us/img300/7113/aykut6sj6.jpg

Hava biraz yumuşamıştı, yokuşu 1 saatte çıktık. Çok zorlanmadık. Ama geçtiğimiz yaz yanmış hektarlarca ormanı gördükçe içimiz yandı.

2. gün ilk durağımız Mutlular beldesi - 90.km Mutlular da sıcak bir çorba içmeye niyet ediyoruz. Oranın da pazarıymış. Bir restaruranta girdik, gözler pek alışıdık olmayan kıyafetler giymiş bizlere döndü haliyle. Bende bu havayı kırmak için yüksek sesle bir selamun aleykum çektim. Hava hemen ısındı. Gelsin sıcak sıcak tavuk suyu çorbalar. Pazardan aldığım taze 1 kg mandalini de yutarcasına tükettikten sonra tekrar yola koyulduk.

Artık Bodrum' a kaç km kaldığını netleştirmiştik:D 50 km yolumuz kalmıştı. Bu km yi güle oynaya geçeceğimizi bildiğimizden hafif bir gevşeme yaşadık:cheer:

Sıkı bir yokuşun ardından ki köylülerin soylemesine gore Mutlular dan sonra yol düzdü Bodrum a kadar:) , Çiftlikköy’e geldik.

http://img300.imageshack.us/img300/4928/aykut4dx4.jpg

Çiftlikköy de düğün vardı. Düğün evinin yanından geçerken çalan oyun havasına bisikletimle bereber kıvrak hareketlerle eşlik edince ahaliden gelin beraber oynayalım diyenler olsa da, teşekkür edip devam ettik.

Sonraki durağımız Yalı- 120.km. Bodrum dan önceki son durağımız. Birer sıcak salep içtik ve yolumuza devam ettik.

Biraz rüzgarlı ama düz bir 20 km nin ardından Bodrum’ a girdik – 140. km.

http://img246.imageshack.us/img246/5237/aykut3ul6.jpg

Hepimizde turu tamamlamış olmanın gururlu sevinci vardı. Çocuklar gibi şendik. Dönüş biletlerimizi alıp dooğru hamama gittik. Hamam tüm yorgunluğumuzu aldı. Kurt gibi acıkmıştık. Asla doymayacakmış gibi götürdüğümüz iki dürüm dönerin üstüne, Tony ‘nin bir tane daha götürür müyüz davetini zevkle kabul ettik. Bu arada nabız saatimin verdiği bilgiye göre ilk gün 4500kcal 2. gün 3500 kcal olmak üzere toplam 8000kcal gibi kayda değer bir enerji sarfetmişim. Tony nin kcal değerleri ortalama nabzı daha düşük olduğu için daha azdı.
Bu yakılan enerjiyi dönerlerle yerine koymuş olduk. Coşkumuz çok güzeldi.

Turun tadı damağımızda kaldı, bir sonraki turu nerde yaparız kritikleri ile evlere döndük.

http://img300.imageshack.us/img300/4620/aykut11vt0.jpg
 
Scudo

felis911

Forum Bağımlısı
Kayıt
17 Temmuz 2006
Mesaj
1.352
Tepki
859
Şehir
ce
sanırım tırt kaptanın da yayınladığı gezi bu olsun ama farklı ağızlardan dinlemenin de ayrı bir zevki var ayaklarınıza sağlık güzel gezi olmuş
(link)
 
T

Tuğrul

Misafir
Resimler tarafımdan düzenlenmiştir.Resimleri eklerken ,link ekle değil,görüntü ekle tuşuna basınız.
 

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Kayıt
5 Haziran 2006
Mesaj
2.405
Tepki
3.922
Şehir
Antalya
Merhaba

Güzel tur, güzel bir etkinlik, güzel arkadaşlık, güzel ama küçük resimler.

Sağolsun, herhalde resimlerde yokmuş ama Tuğrul beyciğim halletmiş, anladığım kadarıyla.
Ege ve akdenizde yaşamanın farkları. Halen havalar güzel ve güneşli gidiyor.Bizlerde bahar ve yaz ayları kadar sık olmasada gene gezilerimize devam ediyoruz. Hava soğukta olsa , yağmurlu olmadıktan sonra, gene pedallara devam.

Emeğinize ve bizle de paylaştığınıza teşekkür ederim.
Hoşçakalın.
 
Kayıt
27 Ekim 2006
Mesaj
34
Tepki
49
Şehir
Fethiye
Resimleri düzenlediğin için teşekkür ederim Tuğrul, bilgisayar konusunda biraz özürlüyümdür de..
 

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Kayıt
25 Temmuz 2006
Mesaj
1.232
Tepki
950
Şehir
Muğla
Aykut bey merhaba,
Cuma günü yaptığımız futbol maçında dizimden sakatlandım ve hala tam olarak iyileşemedim.Zira bu geziye mutlaka katılmak istiyordum çok şey kaçırdığımın farkındayım.Biz Muğla gurubu olarak geziyi 1 hafta önce düzenleyecektik.Fıray Tony'nin işlerinden dolayı gelemeyeceğini bildirince Fırat'ın ricasını kıramadık ve 1 hafta sonraya erteledik.Ne yapalım nasip değilmiş inşallah birdahaki sefere.

Aykut bey benim gönlümde yatan Akyaka'dan başlayarak sahilden Bodrum feribotla Datça'ya geçerek ,Marmaris ve tekrar akyakaya dönerek tam bir körfez turu.Umarım seneye zamanlamayı iyi düşünerek katılımı fazla güzel bir tur yaparız.
Bu arada bence sizede Delta Bisiklet Fethiye şubesi olarak ta çok iş düşüyor.Muğla'ya geldiğinizde uğramanızı bir çayımı içmenizi isterim.
Tanışmak ve pedallamak dileği ile iyi günler dilerim...
 
Kayıt
27 Ekim 2006
Mesaj
34
Tepki
49
Şehir
Fethiye
Can Hocam merhaba,

Aslında feribot seferi olsaydı başta hep beraber sizin dediğiniz gibi tam tur yapmayı istiyorduk. İnşallah daha çok turlar yapacağız hep birlikte. Bu arada sizede geçmiş olsun. En kısa zamanda buluşmak dileğiyle.
 
  • Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

hasret

Üye
Kayıt
14 Kasım 2006
Mesaj
1
Tepki
0
Şehir
Antalya
Yahu çalışsan bir dert ( turu kaçırıyorsun ), çalışmasan bir dert (aç kalıyorsun)..:) Aykuttan en kısa zamanda bir organizasyon daha bekliyoruz.. ağzımın suyu aktı walla..
 

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Kayıt
30 Temmuz 2006
Mesaj
589
Tepki
640
Şehir
Marmaris/Gökova
Sevgili Aykut eline sağlık, benim depresif anlatımımdan sonra senin anlatımın daha iyi olmuş. Bu arada Tony ve Aykut'a havlamayıp bana neredeyse saldıracak olan gıcık köpeğe sevgilerimi yollamayı unutmuşum. Çok zevkliydi bu gezi, umarım bir gün tekrar gerçekleştiririz.
 
Kayıt
27 Ekim 2006
Mesaj
34
Tepki
49
Şehir
Fethiye
senin anlatımın da detay heyecanları içermesi bakımından değişik bir tat vermiş Fırat.. bi de Tony anlatsa super olacak (Gaffur hesabı:)
 
  • Beğen
Tepkiler: ahmetksoku

ahmetksoku

Üye
Kayıt
17 Kasım 2006
Mesaj
3
Tepki
0
Şehir
Muğla
:River-102 arkadaşlar merhaba ben ahmet Küçüksoku kemerden katılıyorum sizlerle tanışmak istiyorum. bende gezilerinize katılmak istiyorum ama üniversiteye hazırlanıyorum.tatillere de koyarsanız sevinirim
 

ahmetksoku

Üye
Kayıt
17 Kasım 2006
Mesaj
3
Tepki
0
Şehir
Muğla
@LITLLE_PRINCE

teşekkür ederim.sizlerle olmakta mutluluk veriyor.aykut abi gil ile birkaç gezimiz oldu ama 3 kişi gidip geldik 15 tatilde hep birlikte bir gezi yapsak 2,3 günlüğüne fena olmaz diye düşünüyorum eğer sizde müsaitseniz.(Benim motion gitmek için can atıyor):)
 

Kemal Tecimen

Daimi Üye
Kayıt
3 Aralık 2005
Mesaj
326
Tepki
305
Şehir
istanbul
merhabayın arkadaşlar güzel bir körfez gezisi ayaklarınıza sağlık paylaştığınız için teşekkürler
 

sevinur

Üye
Kayıt
10 Kasım 2006
Mesaj
26
Tepki
27
Şehir
germany
Merhaba Aykut,
Geziniz güzel olmuş. Böyle şeylere insan, ancak özenir. sizleri izledikçe çok şey öğreniyorum. Açıklamaların , Kalolori- enerji - yeme- içmenin bisikletçi için hayati önemi olduğunu gösteriyor. "yediğin içtiğin senin olsun anlat bakalım" derler ya. bisikletçiler yediklerini içtiklerini de zevkle anlatıyorlar. İyi de yapmışsın. damak tadı da yaşamanın en büyük zevklerinden biridir. Bisikletçi için böyle büyük turlarda bu yeme içmenin, alınan verilen kolorinin çok önemli olduğu en önemlisi acıkınca iştahla yemenin zevkide ortada da merak ettiğim; Bu aşırı kolori alımı ve kaybının uzun vadede insan metabolizmasını nasıl etkilediğine, tıp ne diyor aceba?
 

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Kayıt
13 Eylül 2004
Mesaj
675
Tepki
206
Şehir
Tuzla - İstanbul
Can arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum.

Gezi anlatımı ve resimleri için teşekkürler, bu güzel geziyi gerçekleştirdiğiniz için de hepinizi tebrik ederim. ;)
 
  • Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Kayıt
25 Temmuz 2006
Mesaj
1.232
Tepki
950
Şehir
Muğla
@Ergün (Divinity)

Sevgili Ergün merhaba.

Geçmiş olsun dileklerin için teşekkür ederim.Şimdi gayet iyiyim ve hafta sonları gezilerine devam edebiliyorum.5 günde 3 maç dizime biraz fazla geldi...
 

bedo

Forum Bağımlısı
Kayıt
11 Ekim 2006
Mesaj
1.225
Tepki
332
Şehir
istanbul-yeşilköy alan: trial ve street
güzel bir gezi olmuş keşke böyle gezilere katılabilsem ama malum okul var ne yapalım bizde sizlerle zaten o geziye katılmış gibi oluyoruz resimler için teşekkürler bizle paylaştığınız için böyle güzel gezilerin devamı dileğiyle