Forumdaki teknik hatalar

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@AykutÇ.

+1
Benim izlediğim yöntemin aynısıdır.

Scudo

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Görüyorum ki kullanıcılar böyle kullanmaya alışmış ve farklı yöntemler bulmuş.
Böyle devam o zaman. Konuyu kapatalım lütfen.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Uğur S.

Uğur Bey ben bu mesajınızı anlamadım. Herkes irili ufaklı sorunlar yaşıyor, bunları kendi çapında çözmeye çalışıyor. Tekil olarak düşünüldüğünde kimse bu hataları kökten çözemez. Bu hataları yöneticilere bildirmek adına açtığınız bu konu bence olumlu sonuçlar alacakken (herkes yaşadığı hatalardan bahsediyor çünkü) o herkes çözüm bulmuş, tamam böyle devam gibisinden bir mesaj atmanıza gerçekten anlam vermedim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her dakika olan bir durum değil bana 10 mesajda belki 1-2 kere oluyor abartılacak bir problem değil hoş görmek lazım böylesine yoğun bir sitede.

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
@Emre Tekinarslan

Yardımcı olayım.

Bildirilen ve istenilen: Problemlerin çözülmesi.
Beklenen: Yöneticinin duruma el atması.
Kullanıcıların yaptığı: Evet öyle bir problem var ama ben şöyle bir çözüm buldum. Böyle de kullanılabiliyor.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet F.ELBİR

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Uğur S.

Tavrınızı ve anlatmak istediğinizi yeterince açıkladınız.
Şöyle sorayım o zaman size, kullanıcılar tekil olarak bu hataların kaynağını bulup çözebilir mi?
Kullanıcıların böyle bir yaklaşım içinde olması niye bu kadar büyük bir problem olsun? Onlar, bende dahil bu sorunla çözülene kadar, basit bir kaç ipucu paylaştıysa burada bu hataların çözülene kadar kullanıcıların birden fazla mesaj göndermemesi vb. durumlar için (geçici olarak), bu bir problem midir? Buna neden bu kadar sert çıkıyorsunuz?
Siz ben ve bu hatalarla karşılaşan diğer üyeler, bu hataların bu basit ipuçlarıyla "atlatılabiliniyor" olmasını tamamen kabullenip, bu hataların düzelmemesi, böyle kalması yönünde bir yorum mu belirttiler?
Eminim ki bu hatalarla karşılaşan herkes, bu hataların çözülmesini istiyor, böyle böyle bir yöntem var, böyle yaparsanız biraz daha rahat kullanırsınız bu hataya rağmen denmesi bence bu hataların çözülmesini istememek değildir.
İnsanlara, anladığı mesajları "gerizekalı" muamelesi yaparak anlatmanız da cabası olmuş.
Sizi biraz daha olaylara sakin yaklaşmaya, mesajları bir defa okuyup böyle algılıyorsanız birkaç defa okumanızı, o mesajda asıl olarak ne anlatılmak istendiğini-istenebileceğini anlamaya davet ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: AykutÇ.

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Aynısı bende de oluyor. Bu asayfadan ayrılmak istiyormusunuz diyor sonra bir bakıyorum iki kere aynı mesaj göndermişim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
3 mesaj geldi kopyası olarak aynısından 3 tane daha geldi peş peşe kasıyor forum herhalde bilmiyorum dün ve bugun bu sorunla karşılaşıyorum.

Ahmet F.ELBİR

Forum Demirbaşı
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
Bu tarz durumların geçiçi çözümler tarafımızdan bulunacağına , yönetim tarafından olaya el atılıp 1 kerede çözülmesi gerekir

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.903
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bir sorun varsa cozulmesi gerektigi konusunu destekliyorum. Kisisel kullanici cozumleri her zaman olabilir ama bu sorunun giderilmemesini gerektirmez!
Bir ornek verirsek zinciriniz 2 bakla uzun ve her cukura girip sektiginizde atiyor. Inip takiyor devam ediyorsunuz. Hem surus keyfiniz kalmaz hem de parcalariniz zarar gorur, boyaniz cizilir. Alirsiniz zincir acmayi / gidersiniz servise, kisaltirsiniz zincirinizi olmasi gereken olcuye, basiniz agrimadan zirt pirt durmadan devam edersiniz...
Umarim mesajim anlasilmistir :)

• Beğen
Tepkiler: Uğur S.

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
b'Twin
Benim başıma da geldi birkaç kez. Sadece bende oluyor herhalde diye düşünüyordum :)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
bide genel olarak sitede bi yavaşlık var sanki.

D

Domestik

Misafir
Şahsen tecrübemi ve fikrimi belirtmek isterim. Öncelikle, Uğur Bey'in bahsettiği çift mesaj olayı son zamanlarda benim de başıma birkaç defa geldi. Ayrıca, forumdaki genel yavaşlık meselesi de forumda geçirdiğim zamanın %70-80'inde gözlemlediğim bir olay ve uzun zamandır da düzelmeyen bir durum. Bu rahatsızlığın paylaşılmasında bir yanlışlık görmüyorum. Aksine, bunu gören forum yöneticileri ellerinden bir şey geliyorsa eminim ki yapacaklardır bu gibi sorunları gidermek için.

Bir de ben ilave yapayım; gönderilen mesajların zamanları hep 7 dakika ileride görünüyor. Mesela ben bu mesajı normalde 17:34'te gönderiyorsam, forumda 17:41'de gönderilmiş olarak görünüyor. Sizlerde de aynısı oluyor mu, veya bunu düzeltmek için bir ayar var mı acaba?

• Beğen
Tepkiler: suat akman

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.903
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ahmet.KOÇ

Zaman farki bende de var ve anlasildigi kadari ile cogu kiside oluyor...

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
forumda bisiklet şekline tıklayınca beyaz sayfada bu yazı çıkıyor.

Fatal error: Out of memory (allocated 524288) (tried to allocate 393216 bytes) in D:\WWW\bisikletforum.com\www\index.php on line 487

sizde de oluyormu

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@c. kırmızı

Bu sorunu sık sık bende yaşıyorum. İnternette baya bir araştırdım. Söylenen tüm çözüm yollarını denedim. Ama sonuç bulamadım. En çok söylenen şey de bu olayın kaynağının sitenin çalıştığı hosting firmasının siteye verdiği bir şey sınırları olduğu yönündeydi. Edip Bey le görüştüm. Gerekli düzenlemelerin yapılması için ilgili yöneticilere bilgi vermiş elinden geldiğince yardımcı olmuştu kendisi. Kesin çözüm ne bende bilmiyorum.

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Tarayıcı olarak ne kullanıyorsunuz. ben chrome kullanıyorum o hatayla hiç karşılaşmadım.

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Siteyi barındıran sunucunun rami üst limiti doldurduğu zaman bu hata ile karşılaşırsınız. Sitede anlık online sayısı ve sorgu sayısı arttıkça ram şişer buda bu tarz hatalara sebeb olur.

Kullanıcılarla ilgisi yoktur servis sağlayıcı ile bağlantılıdır.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN