Focus ve Bike Republic Hakkında

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu konuyu bilmeyen yoktur herhalde. Made in germany olunca ne olacak onuda anlamış değilim.

Scudo

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Ozan Yiğit Tabaş

Eğer bana dediysen , ben Almanya'da yapılıyor demedim zaten sen yukarıdaki mesajında bu konudaki takıntını yazmıştın ben de bunu gidermek için paylaştım. Yoksa tüm markalar Tayland'ta zaten artık.

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Ya art niyetim falan yok. Forumda Focus nerde üretiliyor diye sorduğumda veya araştırdığımda mış-miş'li cevaplar geliyordu ya da duyum alınmış gibi cevaplar geliyordu. Ondan dolayı kesin bir kaynağımız var diye paylaştım bunu. Bikeradar'da falan araştırdığımda da nerde üretildiği hakkında kesin bir bilgi yoktu.
İnsanlar için nerde üretildiği önemli olsun ya da olmasın. Burda kesin bir bilgi paylaştım sadece belki bir gün başkasının işine yarayabilir..?

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Hayda. Sana kim art niyetli dedi ki ? Neyse aradığın bisikleti umarım alırsın,kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Tasogare

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Yazdığm yazı: "Tayvan'da üretilip Almanya'da montajı yapılıyormuş. Ktm gibi."
Aldığım cevaplar: "İnsanlar için nerde üretildiğinin ne önemi var? Made in Germany olsa ne olacak vs vs"
İster istemez yanlış anlaşılmaya yol açmışım gibi hissettim, kusura bakmayın

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Serkan Mıstınoğlu
gözlüklü, az beyaz saçlı :) abiyi ben çok sevdim, biraz uğraşınca bana çok güzel de bi indirim yapmıştı, ama maalesef yine de bütçemi aşıyordu ve durumu anlatıp teşekkür edip ayrıldım, ve başka bi yerden bütçem oranında daha ucuz bi bisiklet aldım. bunun için biraz suçlu hiddesiyorum aslında :) yeni bisiklet alacağım zaman kendisini ziyaret etmek gibi bi söz verdim kendime.

soruyu soran arkadaş, gidip tanışabilirsin ve kendin değerlendirebilirsin, sana zararı dokunmayacağını garanti ediyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@Tasogare

Yaşadıklarının aynısını yaşadım ben de :) 3 kez gittim ziyarete bir dahakinde de gidip bisikleti alacağım sonunda :)

fahrettin akansu

Daimi Üye
Tepki
596
Bisiklet
Focus
Aldığım 29er Raven ve CulebroSL üzerinde Made in Germany yazıyor,
yenileri bilemem ama bu hafta gittiğimde bakar sorarım...
@fahrettin akansu

Erhan81

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Cannondale
@Ozan Yiğit Tabaş merhaba bende yaklaşık iki haftadir yok bisikleti araştırıyorum sizin gibi.. Benimde ilk yol bisikletim olacagindan karbon a soğuk bakiyorum.. aklima ilk önce aluda kendini ispatlamis cannondale firmasi geldi forumda arama yaparak cad10 nun efsanelesmis oldugunu yazildigini vizildigini gördüm. . Neyse is dönüşü delta bisiklete ugradim gitmeden önce aklimda deli sorular.. nasil saticilar kibirli insanlar mi cikacak karsima vs düşündüm iceri adimimi attim beni firay bey karşıladı tüm sorularimi kendisine ilettim anlattim bana caad8 i ve caad12 yi gösterdi caad10 boyu malesef yokmuş.. ilk önce caad8 kirmizi renk i gosterdi renk e bayildim sinrasinda ise caad12 ayri bir dunya aslinda caad12 aklimda yoktu ilk yol bisikletim icin fazlaydi bana.. caad12 tam tamina 1 saat inceledim firat bey usanmadan etmeden yardimci oldu ustune üstlük disari cikip sohbet arasinda soda ikraminda bulundu.. caad12 ye karar vermistim.. o sirada forum a girip bir arkadasin caad12 kirmizi rengini gorunce isler tamamen degisti.. suan yurt disindan bir yakinimin firmasiyla getirme ihtimalim var..
Fazla uzatmadan diyeceğim sufur ki delta gercekten bana gore guvenilir ve ilgili bir satici.. fiyat olarak da oldukca iyi bir insirim yaptilar caad12 105 set e fiyat icin pm atabilirsin..

@NKurtuldu hocam bende bisikleti yurt disindan almak istiyorum.. her ne kadar deltanin ilgisinden dolayi içim rahat etmeyecek ama caad12 ultegra kirmizi renk almak istiyorum siz o fiyati tekrar kontrol edebilirmisiniz alman yada ki yakinimi o magazaya yonlendirip nakit almak istiyorum eger dediginiz gibi 1250 euro ya disk frenli alabiliyorsak ne mutlu ?

Yurt disindan getirecek olan yakinim kendi firmasinin tirinda turkiyeye getireceği icin bana kutunun boyutlarini sordu ? Acaba kutu ölçülerini ogrene bilecegimiz bir yer kaynak vs var midir ? Deltaya gidip sormam hic etik olmaz..

Şimdiden teşekkürler

fahrettin akansu

Daimi Üye
Tepki
596
Bisiklet
Focus
@KARDUZ.ERHAN ortalama fabrika çıkış bisiklet kutusu 200 x 80 x 30 cm gibi düşünebilirsin,
en iyi cevap için Cannondale ile mail yolu ile irtibat kurman mantıklı olacaktır...

Mağazadan fiş almıyorum gibi bir sistem çok kolay değil Almanya'da, %19 vergi olması lazım bu fiyatın içinde,
kendin aldığında bunu hava limanında iade alabilirsin, başkası nasıl ile nasıl uyguna gelebiliyor bu arada hiç araştırmadım.
TR vatandaşı ise belki vergisiz tax free işlem yapabilir bisiklet satıcısında.

Markanın uluslararası garantisi varsa tadından yenmez...

• Beğen
Tepkiler: Erhan81