Focus ve Bike Republic Hakkında

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@samettanoglu

Çoook teşekkürler. [emoji106][emoji106][emoji106][emoji122][emoji122][emoji122]

• Beğen
Tepkiler: samettanoglu
Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
KTM'de avusturya'da üretilseydi fiyatlar kim bilir neler olurdu.Eski Caad10lar Cannondale'nin sitesinde 3000 dolarlar'da.2009 öncesi olanlar yani.Şimdi? Diğer taraftan; üretime takılmayın artık C60 bile tayvan'da üretiliyor.S-Works kadrolar, Supersix Evo Hi-MOD kadrolar da Tayvan'da üretiliyor.Trek'in sadece TrekSegafredo için kullandığı ve sattığı Trek Madone Race Shop Limited Wisconsin'de üretiliyor.Bunları sadece bilgi olsun diye söylüyorum yanlış anlaşılma olmasın.

• Beğen
Tepkiler: Gixxer

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan k. Bizde ki fazlası ile marka takıntısı. Para olsa neredeyse herkes Pinarello alacak, Cippolini alacak vs.

fahrettin akansu

Daimi Üye
Tepki
596
Bisiklet
Focus
Patron Hasan abi nerd bir bisiklet kullanıcısıdır ve en dip detayları bile sorup tartışabilirsin,
bisikleti aldıktan sonra başka yerden aldığım tüm ekipmanlar konusunda da destek verdiler şimdiye kadar.

Zafer zaten sayılı mekanikerlerden bir tanesi,
aktif bisiklet kullanan, yarışan ve günlük 50km commute atan bir adam olduğu için sorununu kullanım tecrübesiyle birleştirip hızlı çözüme ulaşır.
kendilerinden şimdiye kadar 29er hard trail mtb ve CulebroSL aluminyum yol bisikleti aldım,
aynı zamanda arkadaşlarıma da 7-8 makina için vesile oldum.

Makina ayrımına geldiğimizde ise belirli bir seviyeye kadar çok takılma derim,

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@Hasan Saylık

Evet maalesef marka takıntım var ancak oldum olası bende olan bir şey bu. Gerçi şu an arasında kaldığım 2 markadan birini alırsam da hiç arkama sönüp pişman olacağımı zannetmiyorum.

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@fahrettin akansu

Teşekkür ederim. Satıcıya karşı güvenimi arttıran bir yorum daha görmek güzel. [emoji106]

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@I am the Uptown C.

C60, Colnago'nun İtalya'daki fabrikasında üretiliyor. V1-r ile karıştırıyorsunuz sanırım.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B. V1-R'nin Tayvan'da üretildiğini biliyorum.C60'ın İtalya'da üretim vidyosunu da gördüm.Ancak birden fazla kez artık C60'ın bile Tayvan'da üretildiğini okudum.Yanılıyor olabilirim elbette.

Edit: Evet C60 İtalya'da üretiliyormuş.Yanlışmışım.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

efirat

Üye
Tepki
1
İsim
Erhan
Bisiklet
Focus
2013 den beri cayo kullanıyorum ve oldukça memnunum. bir de kadroda kabak gibi "made in germany" yazıyor. belki ozamanlar öyleydi, sonradan uzakdoğu'ya kaydı. bilemiyorum.
Saygılar.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Baktığın bisikletlerin hepsi belli bir kalitenin üzerinde iyi bisikletler zaten bu kadar kasmana gerek yok beğendiğin modeli al geç...
Bu kadar pimpirikli olmaya gerek yok kırılır mı, çizilir mi, çatlar mı vs. boşa panik bunlar. Bende alüminyum Carraro var 4-5 kere kaza yaptım kadroda ne çizik, ne çatlak, ne kırık, ne de yamulma var... Jant akorları da sapa sağlam. Kullandığım bisiklet 2000 TL. 2000 TL'lik üründe sıkıntı yaşanmıyorsa senin baktıklarında çok ağır bir kaza olmadığı sürece hiç sıkıntı yaşanmaz.

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@efirat cayo CF'yi çok detaylı incelemedim de 2016 Cayo Al. 105'lerde "German Engineering" yani Alman Mühendisliği yazıyor

@further178 58 kadro replika renk bekliyorum ben. Delta'dan Gürkan Bey'in tel no'sunu aldım zaten ara sıra mesaj atıp stok kontrolü yapıyorum, sağolsun yardımcı olmaya çalışıyor. :)

@Berke hocam tam dediğin gibi düşünmeye başlıyorum sonra adamın teki çıkıyor yok efendim benim bacanakta karbon vardı kırıldı aman uzak durun diyor bir anda tekrardan şüpheler, kuşkular beynimi işgal ediyor. :(

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ozan Yiğit Tabaş
Ya kardeşim hepsi hikaye onların sen al beğendiğini bir an önce sporunu yapmaya başla takılma bu kadar araba almıyoruz, bisiklet alıyoruz altı üstü. Daha fazla düşünmeye devam edersen bütün yaz bisiklet alamazsın benden söylemesi.

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@Berke doğru diyorsun. Fazla takılmayacağım artık. :harika::harika::harika:

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Konuya açıklık getireyim. "German Engineered"nyazısı alman mühendisliği demek yani "made in germany" ile aynı anlama gelmiyor. Nerde üretildiği konusunda kesin ve net bir cevap için Focus'a mail yolladım ve dedikleri cevap bu: Kadrolar Tayvan'da üretiliyor montaj ve boya Almanya'da yapılıyor. Ktm ile aynı mantık aslında. :) http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160625/d1530a70c2537d7de5b6c8213066eb5e.jpg

• Beğen
Tepkiler: Groims

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@Groims

15 dakkadır öyle duruyor. Sınırları zorluyorum :D

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Ozan Yiğit Tabaş

Pfff. Elli kere söylüyorum, bisikletlerin üstündeki made in cartcurt lafına kanmayın, kadroların hemen hepsi uzakdoğuda üretiliyor, gerisi pazarlama safsatası diye, millet atar gider yaptı.. Yetmedi kaynak veriyorum, onu da takan yok.

Hafiften pis sakalım da var ama, milleti rahatsız ediyor herhalde bu gerçeği ikide bir dile getirmem, dinlememeyi tercih ediyorlar.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@Mert E.

Beni de çok ilgilendirmiyor artık ancak bilinsin yani forumda neyin ne olduğu. Elde tutulur kesin bilgi diye paylaşmak istedim. :) Herhangi başka bir niyetim yok