Focus Cayo evo 5.0 almak uzereyim

Kamran E

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaslar, daha once forumda cayı evo ile ilgili soru sormuştum. Yanıtlayan arkadaslara cok teşekkürler.
Cayo evo icin cuzi bir kapora yatırdım ve yarın alacağım. Dönüşte Söyle decathlonda ugramisken neredeyse 5te bir fiyatına triban 3 gordum. 60 kadro. Denedim ve microshift vitesi cok beğendim. Cayo evoyu ise deneme şansım olmadı henuz.

Nihayetinde istediğim sey yolda gunluk 40 km civarı duraksiz bisiklet sürmek. Belki bazen 100 km sehirdisi yapmayı düşünebilirim. Yani gezintiden ziyade sportif bir sürüş istiyorum. Yarışa girme gibi bir fikrim de yok. Karbon farkı benim icin cok mu önemli bir kriter olmalı?

Merak ettigim konu su ki, acaba deneyip rahat ettigim 1/5 fiyatına triban mı yoksa karbon kadrolu cayo evo mu almalıyım?

Yardımlarınız icin simdiden teşekkürler.

Not: Boy 193, kilo 87

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Focus'a bütçeniz yetiyorsa burada kimse size Triban 3 al demeyecek. :)
Cayo zaten karbon kadro kendini kanıtlamıştır Focus alın ömür boyu kullanırsınız...

Arda_7

Forum Demirbaşı
Tepki
140
Bisiklet
Cannondale
Triban 3 U çok beğendiyseniz cayoda Ne olur bilmiyorum.simdiden cayo hayırlı olsun diyorum :D

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
212
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
tabiki Focus :in:

Kamran E

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaslar , bugun cayo evo aldım. 20-25 km kadar bindim.

Ilk izlenimim titreşimleri cok az hissettiğim. Sürüş konforu olarak ilk drop gidonlu bisikletim. Kıyaslama yapabilecek düzeyde degilim.

Ultegra vites geçişleri tiagraya gore cok daha yumuşak ve sessiz.

Üzerindeki lastikler görsel acıdan ilk bakışta guzel görünse de şeritler muntazam olmadıgından hareket halindeyken zigzag algısı oluşuyor. Sanki jant egriymis gibi.

Outdoor Fenerbahçe'de düz siyah lastik kalmadigindan degistiremedim.

Boşta Hareket halindeyken arka dişlilerden gelen ses biraz yuksek gibi geldi, umarım alisirim.

Sedye cok konforlu degil. Sedona istanbulun beyaz deri sedyesi cok daha basarili.

Simdilik izlenimlerim bunlar. Umarım giderek daha cok beğenirim.

Yanıtlarınız icin teşekkürler.