Flibber sökmek için anahtar?

B

BF Okuru

Misafir
http://i.stack.imgur.com/h5lyP.jpg

bu anahtarı nerde bulabilirim bilen var mı? doğa bisiklette görüyor fakat stokta yok. çanakkale de elinde olan varsa kullanabilirsin derse oda hoşuma gider hani :)

Scudo

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.902
İsim
Hakan Engin
Hocam, bu basit ama zor buluncak bir parça bence. Çoğu bisiklet tamircisinde bile olduğunu sanmıyorum, çünkü kolay kolay flibber denilen zavazingoyu açacaklarını tahmin etmiyorum, genelde değiştirme yoluna giderler. Siz açıp bakım yapmak için istiyorsunuz sanırım?!

B

BF Okuru

Misafir
@ratm
aynen bakım yapıcam onun için istiyorum. erdoğanlar satmıyor ama bakımını yaparız diyorlar. nette bir video izledim adamın biri kendisi yapmış o anahtarı 28.5mm kadar çapı olsa çalışıyor diyor. sanayide sordurmayı düşünüyorum en olmadı.

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/32230305352/-font-b-Park-b-font-font-b-Tool-b-font-FR-1-font-b-bike.jpg

hangisi olduğundan emin misin
belki fr-5 tir seninki?

(link)

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN
B

BF Okuru

Misafir
@halil halil
O kaseti sokmek icin ben flibberin icini acip tirnak yaylarini ayarmalmak istiyorum

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@Sinan A.

kullanmıyor alyanla hallediyor

uzun lokmayı kesip kendisi yapmış

ama tavsiye etmem sökmeni elinde kalır

ayrıca greslersen de yumuşar sessiz olur ama

gresi hiç tavsiye etmiyorlar bozulur diye ben ce hiç sökme

sürtünme için düşünüyorsan yanlış yoldasın

http://www.teksa.com.tr/images/upload/1394812240_dis-segman-pensesi-egri-uclu.jpg

segman pensesiyle çıkarırsın

B

BF Okuru

Misafir
@halil halil usta işi öğretici video için teşekkürler. anladığım kadarıyla freehub'ı söküp-toplamak için biraz tecrübe gerekiyor. ilk denemede freehub'a zarar verip mahvetme riski çok yüksek.

B

BF Okuru

Misafir
@halil halil
Bu penseyi bimilyoncularda ya da tekzende bulabilirmiyim acaba ya da sanayide mi arasam?
aksine suan benim flibberin ici vicik vick ben tamamen temizleyip tirnaklarin yaylarini ayarlycam

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@Sinan A.

bu pensenin küçüğü var büyüğü var

sen sanayiye git orada tornacı söker pensesi vardır onun . istersen sana lokmadan sökme aparatı da yapar uygun fiyata

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.535
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sinan A. O pensenin adı segman pensesi, hırdavatçılarda bulabilirsin.

B

BF Okuru

Misafir
cevaplar için teşekkür ederim pense tekzende yok pazartesi arayıp bulurum artık

B

BF Okuru

Misafir
@Barış TURAN
bunu gördüm. yaptırmaya uğraşmak istemiyorum ama sanırım segman pensesinden daha kolay açar bu. neyse penseyle denerim pazartesi olmadı artık yaptırıcaz böyle bişey.

B

BF Okuru

Misafir
Segman pensesi 35tl :eek: ayrica uclari incecik kesinlikle açamaz gibi geldi bana. kargaburun alip denedim açılmadı. bu videoda ki anahtar olmadan hayatta açılmayacak gibi. ben son çare bi kaba yağ çözücü döküp flibberi içinde beklettim hiç gelmeye çır çır sesi tekrar gelmeye başladı.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.095
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hort! Arkadaşlar kendim ilk kez orta göbeği(Bottom Bracket) temizleyeceğim ve gresleyeceğim.Ancak sökme anahtarı tam olarak hangisi bilmiyorum.Bana arka rubleyi ve orta göbeği sökecek anahtar lazım.CRC'den alacağım.İsimlerini verebilir misiniz o anahtarların? Ya da bana direkt alyan seti dışında sizin de önemli gördüğünüz, herkeste olmalı dediğiniz anahtarları söyleseniz?

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.095
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru Fırat abi her zaman olduğu gibi teknik konuda hemen yetiştin çok teşekkür ederim abi :hhhhhh: Bunları ben şimdi wiggle.co.uk'de buldum Park Tool markasıyla ancak fiyatları pek de uygun değil açıkçası :(

A.Samed.Y

Aktif Üye
Tepki
100
İsim
Abdussamed
Bisiklet
Salcano
zannedersem 15 mm alyan sökebiliyor idi flibberi