Flat Bar Yol Bisikleti

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.112
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
sportive 350 aldım 2 ay dayanamadım sattım. sram rival vites ayar tutmuyor, heryerinden ses geliyor, akıcılık az . 12500 TL aldım 10000 TL ye kurtuldum. kesinlikle uzak durun. btwin riverside 920 hem daha ucuz hem de çok daha iyi bisiklet veya tariban rc 500 efsane.
Kesinlik ile katılıyorum, geçen ay bisiklet alır iken sportive 350 vs Trek FX2 arasında gidip geliyordum, bisikletçide sportive 350 deneme fırsatım oldu sizin ki gibi seslere pek dikkkat etmedim lakin beni rahatsız etti bisiklet ve sonuç olarak Trek FX2 satın aldım.

Scudo

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Carraro, Sportive 350'yi "şehir bisikleti" kategorisine koymuş, trekking donanımları ve 35mm lastikle satmış, park ayağı takmış v.b: (link)
Yol bisikletleriyle kıyaslamak yanlış olur.
Flat bar yol bisikleti olması için tamamen yol bisikleti özelliklerine sahip olup sadece gidon ve fren-vites kollarının değişmesi lazım.

• Beğen
Tepkiler: ozic

ExKyotoo

Detaycı
Tepki
285
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Carraro, Sportive 350'yi "şehir bisikleti" kategorisine koymuş, trekking donanımları ve 35mm lastikle satmış, park ayağı takmış v.b: (link)
Flat bar yol bisikleti olması için tamamen yol bisikleti özelliklerine sahip olup sadece gidon ve fren-vites kollarının değişmesi lazım.
Katılıyorum, bunun en net ve hoşuma giden örneği de;
(link)

• Beğen
Tepkiler: Spartiat

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Katılıyorum, bunun en net ve hoşuma giden örneği de;
(link)
Her ne kadar Corelli'ye pek sıcak bakmasam da onlarda da bir örneği var: (link)
Kardeşleri (link) ve (link) da var ama onların donanımları sınıfta kalıyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Triban540 fb bisikletim vardı. Çok güzel bir tasarımdı. Grupset de iyiydi. Şehirde gezmek için kullanırım diyordum. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Oturuş açısından ötürü öne çok eğildinizden bileklere fazla yük biniyordu, ayrıca flatbar olduğundan dropbardaki gibi doğal açıda tutamadığım için, bileği dışa çevirerek tutmak ekstra yük yaratıyordu. Üstelik tek tutuş pozisyonu buydu. Dropbar gibi tutuşu değiştiremiyordum.
Uzun süreli sürüşlerdeki acıya dayanamayıp dropbara çevirmiştim. Zaten aynısının dropbarını satıyordu decathlon. O akıcı ancak rahatsız bisiklet gitmiş, birden çok rahat bir yol bisikleti haline gelmişti.
Sözün özü flatbar yol bisikleti herkes için uygun bir seçim olmayabilir.

not: bunu başlıkta daha önce anlattığımı sanıyordum ama şimdi göremedim. Tekrar olduysa affola.

ozic

Aktif Üye
Tepki
108
Arkadaşlar bu tarz bisikletler için şu an örnek varmı acaba, Hort gibi oldu affedin

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar bu tarz bisikletler için şu an örnek varmı acaba, Hort gibi oldu affedin
Diğer konuda yazdıklarım var, görmüştünüz onları: (link)

• Beğen
Tepkiler: ozic ve MakRo

Şenol U.

Aktif Üye
Tepki
591
İsim
Şenol Ustabaş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,17 yaşındaki yiğenime düz gidon Bisan RX91000 modelini almak istiyorum.Teyit amaçlı olarak; kullanıcı deneyimi olanlardan, katkı yapabilecek bisiklet severler var ise memnun olurum.Kolay gelsin

Son düzenleme:
Tepki
183
İsim
HAYDAR
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,17 yaşındaki yiğenime düz gidon Bisan RX91000 modelini almak istiyorum.Teyit amaçlı olarak; kullanıcı deneyimi olanlardan, katkı yapabilecek bisiklet severler var ise memnun olurum.Kolay gelsin
Kadro boyu önemli. O yaşta kardeş için boy uzaması hesap edilmeli. Yani boy uzadığında mağdur olmaması için uygun kadro alınırsa daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Selametle...

• Beğen
Tepkiler: ozic ve Şenol U.

M.Hamza.Afacan

ikcu.bisiklet
Tepki
1.170
İsim
Hamza Afacan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sanırım bu modelde sadece iki boy kadro ölçüsü var . imkan varsa deneyip almak her zaman daha iyi
modele gelirsek en büyük artısı hidrolik fren olması . 2020 ve 21 modellerde hd fren mt 200 dü. ama 2023 de frenler ne oldu bilmiyorum . bayilerde elde kalmış 21 model varsa avantaj . çekinmeden alin . çünkü yeni modellerde üreticiler genelde parçalarda kalitesi düşük ürünler kullanabiliyor maliyet açısından. claris ise giriş için gayet güzel bir set .
bütçe yetiyorsa yerli markalarda bunun en güzel örneği carraro sportive x
ne kadar üzerinde yol komponenti olmasa da uygun fiyatlı alternatif olsun diye atıyorum.
bu bisiklete 700.28 lastikler takarsanız yol bisikleti hissiyatı alabilirsiniz (link)

• Beğen
Tepkiler: ozic ve Şenol U.