Fixed gear ile işe gidenler

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
2020 yılı uzun tur rotalarım arasında Merzifon Samsun rotası var. Oradan geçerken görüşmek isterim tabii ki. Siz de Çorum'a gelince haber edin, görüşelim mutlaka. 😊

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Scudo

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.802
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tamam inşallah :harika:

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Benden hızlı sürüyor : D
İzletinin son bölümlerinde boş yolda park halindeki araçların dibinden sürüyor. Biri kapı açarsa duvara toslar gibi çarpabilir. Kurallara da uymuyor. Çok sıkıntı yaşar.

*Baldırlar neredeyse belim kadar olmuş. Çok güçlü olduğu ivmelenmesinden belli. Ben single sürüyorum. Bir fixie gibi olamaz ama bacaklar 1 ayda kalınlaştı sanki biraz galiba gibi. :)

Ali Kılıç 35.5

Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Dükkânı bugün açmış bulunduk vesselam.
Yine en kısa yoldan ise gidip gelmeleri devam...
Tek yol fixie!

Check out my activity on Strava: (link)

• Beğen

Ali Kılıç 35.5

Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Geçenlerde yine bir gün fixed gear bir bisikletle tırmanması az olan en kısa yolu kullanarak işten eve dönüyorum.
😂😂😂😂😂😂😂😂
Turun 20 km kadar kısmı toprak zeminde yapıldı.
Tam bir "Fixieravel" sürüşü oldu.
O değil de, o kadar toprak çakıllı yolda patlamayan lastiğim, şehre girdiğimde yolun orta yerinde kırılmış bir soda şişesi yüzünden patladı veee bingo!!! Yarım kaldı çember.

Yok yok fixie ile hiç tırmanılmaz. Fixie var ya fixie dümdüz yolda kullanilir. Araziye maraziye de hiç girilmez fixie ile...

Screenshot_2020-10-16-17-14-07-809_com.strava.jpg

Savgat83

Üye
Tepki
64
İsim
Mert
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Selamlar arkadaşlar. Uzun zamandır fixie bisiklet almayı düşünüyordum ve sonunda aldım. Bulmasi biraz zor oldu ama buna değdi. Kendim toplama gibi bir zamanım olsa kendim toplamak isterdim ama nasip diyelim. Bir dahaki fixie ye artık. Bu arada benim sorum olacak size ben fixie de fren sikamiyorum. Bisiklet beni neredeyse üzerinden atıyor. Bunun için bir öneriniz var mı? Şu anda ön ve arka fren takılı. Eğer fixie olarak fren sikabilirsem frenleri sökecegim

Ali Kılıç 35.5

Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Selamlar arkadaşlar. Uzun zamandır fixie bisiklet almayı düşünüyordum ve sonunda aldım. Bulmasi biraz zor oldu ama buna değdi. Kendim toplama gibi bir zamanım olsa kendim toplamak isterdim ama nasip diyelim. Bir dahaki fixie ye artık. Bu arada benim sorum olacak size ben fixie de fren sikamiyorum. Bisiklet beni neredeyse üzerinden atıyor. Bunun için bir öneriniz var mı? Şu anda ön ve arka fren takılı. Eğer fixie olarak fren sikabilirsem frenleri sökecegim
Öncelikle strap ya da kalpiye satın almalısınız. Bunlar olmadan fixieyi durdurmak imkânsızdır. Kim durduruyorum diyorsa yalandır inanma.

Onları makineye taktıktan sonra "back pressure, skip stop, skid, track stand" denemeleri yaparak işe başlamalısınız. İlk aşama track stand. Ondan sonra back pressure ondan sonra skip stop. En son aşamaya gelince skid denenecek.

Frenleri üzerindeyken en az 5 bin km yapmadan frenleri sökmek yok. Şunun şurasında yılda birkaç kişiyi fixieye başlatabiliyoruz, onu da frensizlik yüzünden öldürüp kaybetmeyelim.

İkinci paragrafta yazdıklarımı netten araştırırsan mevzuya hâkim olursun. Kafana başka bir şey takılırsa yaz. Müsait olunca mutlaka yanıt veririm. Şu sıralar çok yoğunum ama başım gözüm üstüne.

Savgat83

Üye
Tepki
64
İsim
Mert
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Ali Kılıç 35.5 teşekkürler tavsiyeler için. Strap sipariş verdim geldikten sonra fixie yapayım ozaman bisikleti. Şimdilik singlespeed devam.

• Beğen
Tepki
25
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Yol bisikleti
konu açamadığım için buraya sormak istiyorum, şimdiden konu sahibinden özür diliyorum. hurdacıda sanırım montana marka sanırım 24 veyahut 26 jant fixie bisiklet buldum. nerden fixie olduğunu düşündüm frenleri yok, pedalı geri sürünce fren yapıyor. montana marka, 200 tl istedi. sizce alıp tamir etmeli miyim?

• Beğen

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
konu açamadığım için buraya sormak istiyorum, şimdiden konu sahibinden özür diliyorum. hurdacıda sanırım montana marka sanırım 24 veyahut 26 jant fixie bisiklet buldum. nerden fixie olduğunu düşündüm frenleri yok, pedalı geri sürünce fren yapıyor. montana marka, 200 tl istedi. sizce alıp tamir etmeli miyim?
Pedal çevirmeyi kestiğinde arka teker dönmeyi bırakmıyorsa a fiksi değildir. Kontra olma ihtimali yüksek bence o bisikletin.

Tepki
25
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mad Buddha hocam hiç ona dikkat etmedim. tekrar gittiğimde bakarım. peki fixie’ye çevirmeye uğraşılır mı sence? boyu biraz küçük bi de o yüzden tereddüt ettim. ayrıca bana öm atabilir misin? fotoğrafını çektiğim vakit atayım sana.

• Beğen

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mad Buddha hocam hiç ona dikkat etmedim. tekrar gittiğimde bakarım. peki fixie’ye çevirmeye uğraşılır mı sence? boyu biraz küçük bi de o yüzden tereddüt ettim. ayrıca bana öm atabilir misin? fotoğrafını çektiğim vakit atayım sana.
Ali'ye sor ben anlamam o kadarını.

• Beğen

Ali Kılıç 35.5

Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@demircanguler

Müsait bir vakitte makinenin fotosunu çekip atın. Bir bakayım.

Özellikle arka göbek ile jantın kadroya takıldığı bölüm (drop out) fotosu lâzım. Ayrıca komple bir foto da çekip atınız. Görmeden yorum yapamam.

Tepki
25
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ali Kılıç 35.5 ben yeni olduğumdan mütevellit öm atamıyorum, size zahmet bana öm atar mısınız?

Mansouki

Aktif Üye
Tepki
152
İsim
Mansur Soran
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
kontra pedal bu bisiklet, 200 lira sizin için çok degilse alın temizleyip bakım yapıp binersiniz.

daha detaylı baktım fotoğraflara sağ pedal, sele yok lastiklerde kötü durumdadır diye tahmin ediyorum
orada başka bisikletlerden yada var olan parçalardan bu bisiklete uygun olanlarla birlikte 200 liraya alırsanız çok güzel olur

not: jantlar 24'' ve nerede bu hurdacı ?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: demircanguler

Ali Kılıç 35.5

Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Mansouki tamamdır öyle yapayım :srnsml:
bisiklet bu
Makine kontra. Jant seti ve lastikler çöp. Fixie olarak toplamak istiyorsanız, bir adet fixed gear jant seti ve yeni lastiklerle oldukça az bir bütçe ile fixed gear dönüşümü yapılabilir. Bu kadroya 28 jant sığar diye düşünüyorum. Sadece jant seti ve lastik masrafı ile fixieye dönüştürülür.

Makineyi mevcut hâliyle kullanmayı düşünüyorsanız çok emek harcamak gerekecek. Jant akortları yapılacak. Kontra göbek temizlenecek. Yeni lastik alınacak. Vs. Kontra göbek velostell marka ise ve çalışır durumdaysa atmayın, kullanın. Eski bisikletçiler buna Çek göbek diyorlar. Evladiyelik bir parçadır. Türkiye'de sadece birkaç yedek parçacıda kaldı. Bulunmuyor. Kontra göbek Çin malı ise çalışıyor olsa dahi çöptür. Kullanmayın, güven olmaz.

Bu makineye 200 lira çok. En fazla 150 verilir. O da kadro maşa fiyatı niyetine... Zaten hurdacı bunu bisiklet olarak değil hurda olarak almıştır. Taş çatlasa 50 lira vermiştir aldığı adama. Demirin kilosu ne kadar? O kadar para vermiştir. Benzer kadroları bulmak için Çorum'da hurdacı hurdacı geziyorum. Hiçbirinde yok. Bu kadroları 11 kilonun altında fixie olarak toplamak mümkündür. Masrafı da 700 lirayı geçmez. Mahalle bisikletçilerindeki yedek parçalar ile 9.8 olarak toplayıp sattığım fixieler bile oldu. İnşallah fixie olarak toplamaya karar verirsiniz. Biz de camiaya bir fixieci daha kazanmış oluruz.

Son düzenleme:
Tepki
25
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Makine kontra. Jant seti ve lastikler çöp. Fixie olarak toplamak istiyorsanız, bir adet fixed gear jant seti ve yeni lastiklerle oldukça az bir bütçe ile fixed gear dönüşümü yapılabilir. Bu kadroya 28 jant sığar diye düşünüyorum. Sadece jant seti ve lastik masrafı ile fixieye dönüştürülür.

Makineyi mevcut hâliyle kullanmayı düşünüyorsanız çok emek harcamak gerekecek. Jant akortları yapılacak. Kontra göbek temizlenecek. Yeni lastik alınacak. Vs. Kontra göbek velostell marka ise ve çalışır durumdaysa atmayın, kullanın. Eski bisikletçiler buna Çek göbek diyorlar. Evladiyelik bir parçadır. Türkiye'de sadece birkaç yedek parçacıda kaldı. Bulunmuyor. Kontra göbek Çin malı ise çalışıyor olsa dahi çöptür. Kullanmayın, güven olmaz.

Bu makineye 200 lira çok. En fazla 150 verilir. O da kadro maşa fiyatı niyetine... Zaten hurdacı bunu bisiklet olarak değil hurda olarak almıştır. Taş çatlasa 50 lira vermiştir aldığı adama. Demirin kilosu ne kadar? O kadar para vermiştir. Benzer kadroları bulmak için Çorum'da hurdacı hurdacı geziyorum. Hiçbirinde yok. Bu kadroları 11 kilonun altında fixie olarak toplamak mümkündür. Masrafı da 700 lirayı geçmez. Mahalle bisikletçilerindeki yedek parçalar ile 9.8 olarak toplayıp sattığım fixieler bile oldu. İnşallah fixie olarak toplamaya karar verirsiniz. Biz de camiaya bir fixieci daha kazanmış oluruz.
çok güzel ve motive edici bir yazı olmuş, teşekkür ederim. 100 en fazla 150’ye verirse alıyorum o halde bisikleti. bana özel mesaj atmanız mümkün mü çünkü bu süreçte bolca soru sormam gerekecek size.
kontra pedal bu bisiklet, 200 lira sizin için çok degilse alın temizleyip bakım yapıp binersiniz.

daha detaylı baktım fotoğraflara sağ pedal, sele yok lastiklerde kötü durumdadır diye tahmin ediyorum
orada başka bisikletlerden yada var olan parçalardan bu bisiklete uygun olanlarla birlikte 200 liraya alırsanız çok güzel olur

not: jantlar 24'' ve nerede bu hurdacı ?
üsküdar’da hocam peki daha büyük bir jant takabilir miyim buna

Ali Kılıç 35.5

Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@demircanguler
150'ye verirse alın. Bu kadroya 28 jant sığar. Garanti olsun diye QR mandallı bir yol bisikleti olan arkadaşınızla birlikte gidin. Lastiği söküp bu kadroya takın. Oluyorsa sorun yok.

Buradan istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Müsait olunca mutlaka yanıt veririm. Rahat olunuz.

• Beğen