Fixed Gear icin günlük pedal !? Tavsiye & Yardim

Tepki
20
Bisiklet
Colnago
Malumunuz oldugu üzere fixed lerde fren olayi ayakla yapildigi ve ayaklara cok güc bindigi icin pedal büyük önem tasiyor onun icin kullandigim Fixed gear tarzi bisiklet icin bir tane kaliteli bi pedal almayi düsünüyorum, (normal ayakkabi ile günlük kullanim icin) ve baya bi kararsiz kaldim.

Su anda bisiklette takili olan su pedal, idareten takmistim:

http://cache-cdn.kalaydo.de/mmo/9/404/755/29_-1094328200.jpg

almayi düsündügüm pedal: White Industries PEdals ( bana malolcak fiyati yaklasik 100€ oda indirimli fiyat, üzerindeki straps ve kanca haric )

http://blog.treefortbikes.com/wp-content/gallery/white-ind-pedals/wi_urbanpedal_3.jpg

yüksek fiyattan dolayi degermi diye kararsizim ve birde genelde fixed ciler assagidaki tarz pedallardan kullaniyor ( platform pedali + straps): kullanis bakimindan cift tarafli kullanilabildigi icin kafami karistiriyor, cünkü diger kancali pedalde belki performans daha iyi ama tek tarafli kullanildigi icin ve ayagi her zaman icine yerlestirmek gerektigi icin bazen zor olabiliyor, pedaldan pedala degisebilir birde alismaya bagli.

http://cdn.shopify.com/s/files/1/0196/3094/products/straps-127_large.jpg%3F4505

siz ne tavsiye edersiniz? farkli pedal cesitleri deneyenlerden özellikle tavsiyeleri almak isterim. mümkünse kullandiklari pedal resimleriyle... tesekkürler

Scudo

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.143
Bisiklet
Diğer

Peki bisikletinizin tarzı nedir? Bu pedallar birisi daha klasik retro çizgileri taşıyan bisiklete göre iken bir diğeri moden bisikletlere göre de.

Tepki
20
Bisiklet
Colnago
@Dogukanaksu

bisiklet su :

(link)

görüntüden öte, kullanim kolayligi ve performans ariyorum aslinda...

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.143
Bisiklet
Diğer
@abdullah polat

Görüntüden öte kullanım kolaylığı arıyorum demişsiniz ama diğer konunda da insanların fikrini almak istemişsiniz. :) Benim fikrim bu durumda görüntüye de önem veren birisin ve hangimiz değiliz ki? O sebepten platform bir pedal daha iyi olacaktır diye düşünüyorum en azından kadrodan bir rengi baz alacak bir pedal ve kombinasyonda olmalı gibi. En nihayetinde kullanım kolaylığı ve performansı bu tarzda bulman daha kolay ve ulaşılabilir olacaktır.

Tepki
20
Bisiklet
Colnago
@Dogukanaksu

:) tesekkürler tavsiye icin öncelikle! kullanim kolayligi arayisinda olmam farkli konularda fikir talep etmeme niye celiski arz etsin tam anlayamadim ama farketmez :) acikcasi ben ikinci pedali aksiyonda (ebay) yazdigim fiyata kazandim (white industries pedals), ama o parayi versemmi? degermi? kullanim bakimindan platform pedali daha mi iyi olur? kararsiz kaldim... görüntü kötü olmasa bisiklete uysa iyi olur illa ki :)

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.143
Bisiklet
Diğer
@abdullah polat

Şöyle ters hani buradan pek görüntüsüne önem vermekten öte işlevselliğine değinmişsin ya ben de dedim madem bu kadar parayı gözden çıkardın hem uyumlu hem de beklentini karşılar cinsten olsun. :)
White Industries'e gelince Paul, Phillwood mantığında çalışan ve kaliteli ara komponentler üreten fakat herkesin bilmediği bir markadır. İyidir, güzeldir kesinlikle memnuniyetsizlik olmaz *kalitesinden yana. Fakat görsellikte istersen şahsen ben bisikletin için daha dolgun ve platform bir pedal arayışına gir derim.

• Beğen
Tepkiler: abdullah polat

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
(link)

herhangi bir pedala söyle bişe düşünebilirsiniz banggood güvenilir ve sürekli alısveirş yaptıgım bir sitedir ayrıca ücretsiz kargo.

(link)

buda yeni bisiklet ürünlerinin sıralanısı daha farklı işinize yarıcak seylerde bulabilirsiniz diye düşünüyorum umarım işinize yarar.

Fakat bisikletinizin üzerindeki pedallar bütünlük kurmus durumda ve güzel duruor.