Fırsat reyonu (ürün inceleme ve yorum)

TalhaB.

Daimi Üye
Tepki
645
İsim
Talha Bölükbaşıoğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
aynı satıcı, xoss 2 katına satıyor neredeyse. ben de arka ile aynı olsun diye xoss 800 lümen ön far bakıyordum fakat batarya konusundan dolayı vazgeçtim. memnun musunuz? batarya süresi belirtilenden daha kısa deniyor 800 için, ayrıca ağır da deniyor. doğru mu?
Henüz hiç kullanmadım. O sebeple şarj süresi hakkında henüz bir fikrim yok. Son sürüşte mevcut fenerim kopup düşmüştü çok da kaliteli değildi o yüzden daha kaliteli ve daha şık durduğu için aldım ama ağırlığına dikkat etmemiştim, evet biraz ağır. Kasası plastik değil o sebeple muhtemelen.

Scudo

TalhaB.

Daimi Üye
Tepki
645
İsim
Talha Bölükbaşıoğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba, aşağıda iki adet ürün dikkatimi çekti XOSS marka olanı alacak gibiyim ancak merak ettiğim konu bu tarz bir ışık kullanan var mı? Fren sensörü nasıl oluyor kullanışlı mı?

XOSS: (link)
Vergi dahil 343 TL'ye geliyor bana

GIYO: (link)
Vergi dahil 373 TL'ye geliyor.
XOSS için aynı satıcı aynı ürün daha uygun fiyatlı link: (link)

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
11.142
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Performans bisiklet lastik ve iç lastiklerde yüzde 30 indirim yapmış.
Dış lastik P Zero , iç lastik Tubolite ve Pirelli...Özellikle iç lastik fiyatı delinmeye dirençli olanlar
çok iyi.Tavsiye ederim....

(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Aybek Cihan

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.121
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Performans bisiklet lastik ve iç lastiklerde yüzde 30 indirim yapmış.
Dış lastik P Zero , iç lastik Tubolite ve Pirelli...Özellikle iç lastik fiyatı delinmeye dirençli olanlar
çok iyi.Tavsiye ederim....

(link)
(link)
bi düzeltme yapayım 26mm lastikler için indirim var.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.263
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bahse konu lastikleri kullananlar var mıdır,bu lastikler katlanır lastik mi?Mevcut lastiğim 700x25mm,bunlar 26mm kullanabilirim değil mi? Lastik arayışı içerisindeyim bilgi veren olursa memnun kalırım. @TeamO2.cc siz 4mevsim lastiği kullandınız mı ,tavsiye eder misiniz?

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
11.142
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bahse konu lastikleri kullananlar var mıdır,bu lastikler katlanır lastik mi?Mevcut lastiğim 700x25mm,bunlar 26mm kullanabilirim değil mi? Lastik arayışı içerisindeyim bilgi veren olursa memnun kalırım. @TeamO2.cc siz 4mevsim lastiği kullandınız mı ,tavsiye eder misiniz?
Ben kullanmadım bu dış lastikleri.
İç lastikleri ise Almanya dan almıştım 2 senedir kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.

HexfeT

Daimi Üye
Tepki
477
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahmet1914

P Zero Race 4S 28mm olanı kullanıyorum. 6300km oldu. Ben memnunum. Dört mevsim lastik olmasına rağmen yuvarlanma direnci olarak Pirelli'nin P Zero Race yarış lastiklerine göre daha başarılı olduğunu gösteren inceleme var. Bunu Pirelli'nin fabrikasını İtalya'ya taşıması ve oradaki ilk üretimin bu lastikler olmasına bağlamışlar.

+1 tane de yedek bulundurmak için almıştım. Elimdeki üç lastikten ikisinde birkaç mm dikey sapma var. Bunun olağan bir şey olup olmadığına net bir cevap bulamadım. Forumda sormama rağmen pek görüş belirten olmadı. Dışarıda kimisi özellikle katlanır lastiklerde maalesef bunun olabildiğini, abartılı değil ise sorun olmayacağını söyledi. Ankara'da bilinen bir bisiklet mağazasında çalışan arkadaşa fikrini sorduğumda en ufak sapma olmamalı, garanti kapsamında değişim istemelisin dedi...

Not: Videoda görülen sekmenin sebebi kesinlikle jant akordu ya da lastiğin janta oturtulamamış olması değil.

Son düzenleme:

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.551
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@HexfeT

Jant sesi de ninni gibiymiş yalnız. :mzkdnlmk: İyi günlerde eskitin.

• Beğen
Tepkiler: HexfeT

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.263
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@HexfeT yanıtınız için teşekkür ederim. Mevcut indirim denk gelmişken almak isterim,teknik bilgim de sınırlı ,dediğim gibi 25 mm mevcut lastiğim. Ekonomik sebeplerden ötürü tek atımlık kurşunum var, dolayısıyla alıp bu kurşunu boşa harcamak istemem. Performans kaygım yok sahil yolu bisikletçisiyim.İyi bir lastik alıp köşeme çekilmek istiyorum :)

HexfeT

Daimi Üye
Tepki
477
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahmet1914

25mm yerine 26mm takmakta bir sorun yok. Ben geçen yıl kupon, bonus falan derken tanesini 1500TL civarına almıştım. İyi seviye lastiklerin genel fiyatı bir kaç ay öncesine kadar 1600-1800TL civarı iken birden 2600TL civarına zıpladı.

Kullandığım süre boyunca bir defa patlak vakası yaşadım. Onda da hiçbir yol lastiğinin dayanamayacağı bir cisim üzerinden geçtim ve lastiğe 5-6mm kesik attı. O kesik ile de en az 2000km'dir kullanıyorum, hiç ilerlemedi. Sırtta ya da yanaklarda çatlama, açılma vs. hiç bir sorun yok. Lastikler temizleyince hala neredeyse sıfır kondisyonda görünüyor. En az 15-20bin km ömür beklentim var diyebilirim. Artı bir yanı da bu modelin 2022 yılında üretime geçmiş olması. Yani bayat lastik gelme ihtimali sıfır.

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
785
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
arkadaşlar merhaba.
sizinki geldi mi?

benimki geldi ve beklediğimden daha küçük, aydınlatmasının bir tık daha güçlü olmasını beklerdim. gece denemedim henüz, o yüzden yorum yapmak istemiyorum pek fakat ilk anda pek etkilemedi beni.

en güçlü modda böyle görünüyor.

IMG_20231031_130905.jpg

görünümü bu şekilde;

IMG_20231031_130343.jpg

IMG_20231031_130459.jpg

kutudan da bunlar çıkıyor;

IMG_20231031_130257.jpg

TalhaB.

Daimi Üye
Tepki
645
İsim
Talha Bölükbaşıoğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sizinki geldi mi?

benimki geldi ve beklediğimden daha küçük, aydınlatmasının bir tık daha güçlü olmasını beklerdim. gece denemedim henüz, o yüzden yorum yapmak istemiyorum pek fakat ilk anda pek etkilemedi beni.

en güçlü modda böyle görünüyor.

311007 dosyayı görüntüle

görünümü bu şekilde;

311008 dosyayı görüntüle

311010 dosyayı görüntüle

kutudan da bunlar çıkıyor;

311009 dosyayı görüntüle
Benimki henüz gelmedi. Ortam aydınlık ortam olduğu için ışığı düşük gelmiş olabilir size. Dediğiniz gibi karanlıkta denemek lazım

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
785
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Benimki henüz gelmedi. Ortam aydınlık ortam olduğu için ışığı düşük gelmiş olabilir size. Dediğiniz gibi karanlıkta denemek lazım
zaten gündüz kullanım amaçlı ediniyorum bu tarz arka ışıkları, elimde başka modeller de var. benim amacım görünür olmak, akşam çok nadir sürüyorum. görünüm vs olarak oldukça iyi, yanlış görmediysem aerodinamik sele borusuna da takılabiliyor. denedikten sonra mesajımı tekrar güncellemeyi düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: TalhaB.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.209
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
zaten gündüz kullanım amaçlı ediniyorum bu tarz arka ışıkları, elimde başka modeller de var. benim amacım görünür olmak, akşam çok nadir sürüyorum. görünüm vs olarak oldukça iyi, yanlış görmediysem aerodinamik sele borusuna da takılabiliyor. denedikten sonra mesajımı tekrar güncellemeyi düşünüyorum.
Gündüz için Bontrager flare RT tavsiye ederim. Gündüz 2 km uzaktan görülüyor. Ant+ ve Bluetooth ile bisiklet bilgisayarına bağlanarak kontrol etme imkanı mevcut. Tek eksisi biraz pahalı olması.

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
785
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
gündüz 2 km uzaktan görülüyor
daha önce denk gelmiştim, ön tarafta ionrt ile iyi bir seçenek. elimde twooc un superlte modeli var. o olmasa xoss un yerine farklı bir çözüme gitmeyi düşünürdüm.

bilmiyorum, radar a geçmeyi planladığım için ucuz modellerle geçiştiriyorum.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.936
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Akıllı ışıkların çoğunda ışık sensörü olduğundan gündüz görünürlüğü için kullanmak verimli değil. Sürekli açık moda alsanız bile yeterince görünürlük sağlamıyor, çünkü yavaşlama sensörlü arka ışıkların normal yanma ışığı maksimum gücünden düşük tutuluyor ki frenleme anında kuvvetlenme görünümü belirgin olsun. Bu nedenlerle gündüz görünürlüğü için her zaman yüksek ışık veren modellere yönelmekte fayda var. Kullandığım Enfitnix Xlite'lar gündüz aydınlığında yanmıyor ama frenlemede gün ışığında görünüyor. Gece görünürlüğü iyi, gece frenlemesinde parlaklığı çok iyi. Bir tane de Meroca var, o ışık açısından biraz daha, pil açısından epey daha, otomatik özellikleri açısından oldukça zayıf.

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
785
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Akıllı ışıkların çoğunda ışık sensörü olduğundan gündüz görünürlüğü için kullanmak verimli değil. Sürekli açık moda alsanız bile yeterince görünürlük sağlamıyor, çünkü yavaşlama sensörlü arka ışıkların normal yanma ışığı maksimum gücünden düşük tutuluyor ki frenleme anında kuvvetlenme görünümü belirgin olsun. Bu nedenlerle gündüz görünürlüğü için her zaman yüksek ışık veren modellere yönelmekte fayda var. Kullandığım Enfitnix Xlite'lar gündüz aydınlığında yanmıyor ama frenlemede gün ışığında görünüyor. Gece görünürlüğü iyi, gece frenlemesinde parlaklığı çok iyi. Bir tane de Meroca var, o ışık açısından biraz daha, pil açısından epey daha, otomatik özellikleri açısından oldukça zayıf.
elinizdeki meroca nın resmini göstermeniz mümkün mü? bendeki twooc ile aynı mı diye merak ettim.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.209
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Akıllı ışık derken hangisini ima ettiniz bilemedim ama benim önerdiğim Bontrager zaten gündüz kullanımı için tasarlanmış.

• Nihai gündüz görünürlüğü için özel olarak tasarlanmış odak, flaş ve aralık

• Keskin flaş paterni, nihai gündüz görünebilirliği için 90 Lümen'e kadar üretir

• Entegre ışık sensörü, ortamınıza parlaklığı otomatik olarak ayarlar

• Her zaman açık, pil durumu ve kontrol için Garmin® ve Bontrager ANT + cihazlarıyla bağlantı kurun

• Flaş modları: 90LM-6hrs, 45LM-12hrs, 5LM-15hrs Sabit modlar: 25LM-4.5hrs, 5LM-13.5hrs

• Güncellenmiş bir USB portu ve IPX7 su geçirmezlik derecesi ile ıslak koşullarda güvenle gezin

• Pil tasarrufu modu, pil ömrü% 5'e ulaştığında 30 dakikalık ek çalışma süresi sağlar

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.936
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Akıllı ışık derken hangisini ima ettiniz bilemedim ama benim önerdiğim Bontrager zaten gündüz kullanımı için tasarlanmış.

• Nihai gündüz görünürlüğü için özel olarak tasarlanmış odak, flaş ve aralık

• Keskin flaş paterni, nihai gündüz görünebilirliği için 90 Lümen'e kadar üretir

• Entegre ışık sensörü, ortamınıza parlaklığı otomatik olarak ayarlar

• Her zaman açık, pil durumu ve kontrol için Garmin® ve Bontrager ANT + cihazlarıyla bağlantı kurun

• Flaş modları: 90LM-6hrs, 45LM-12hrs, 5LM-15hrs Sabit modlar: 25LM-4.5hrs, 5LM-13.5hrs

• Güncellenmiş bir USB portu ve IPX7 su geçirmezlik derecesi ile ıslak koşullarda güvenle gezin

• Pil tasarrufu modu, pil ömrü% 5'e ulaştığında 30 dakikalık ek çalışma süresi sağlar
Son mesajlarda bahsedilern ışık sensörü+yavaşlama sensörü içeren ışıkların gündüz görünürlüğü için kullanımda yeterli olamayabileceğine dair genel görüş bildirdim, özellikle yoğun olarak bahsi geçen Xoss için. Bontrager'in özelliklerine baktığımda yavaşlama sensörü yani fren lambası özelliği yok, dolayısıyla bahsettiğim "yavaşlama sensörlü arka ışıkların normal yanma ışığı maksimum gücünden düşük tutuluyor ki frenleme anında kuvvetlenme görünümü belirgin olsun" konusuyla ilgili bir ürün değil.