Fender Stratı olan?

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sınavdan sonraki ilk işim beyaz bi fender strat almak tonlarına hayranım gittim çaldım mağazalarda dükkanlarda :) amerikan işi biliyo ıhlamur ağaç klavyen varsa müthiş dist te alıyorsun erotik clean de alıyorsun gitarın tonundan ha bide tabiki bu işin para tarafıda var :) :) en az 2.5 - 3 milyar vermek gerekiyor bu kalite için :) :) Fender gitarı olanları yada muhabbetine doyum edemeyenleri bekliyorum buraya :D

Scudo

apeironur

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Onur
Bisiklet
Cube
@Ozan Duran

Off offf offff... Benden de bir Amerikan Tele çalışır o halde :)

@Sabih Bağcı

Gitarla haşır neşirsen ya fenderci ya gibsoncı olmak gerekiyor gibi bir yazısız bir kanun var ama adı sanı bilinmeyen müthiş gitarlar var butik ellerden çıkan. Pazar payının da etkisiyle gözümüze sokuluyor fender ve gibson. Custom shopları hariç tutaraktan; nerede o eski fenderler, gibsonlar denip duruyor nitekim ama denenip de alınmış içe sinmiş bir amerikan strat yakışır, tadından da yenmez :)

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tele kullanıcısıyım ve yaklaşık 5 senedir müzikten uzağım. Gitarım odanın köşesinde üzeri tozlu şekilde uykuya daldı :(

• Beğen
Tepkiler: Sabih Bağcı

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@apeironur

Fender benim tutkum özellikle geniş ton yelpazesine hayranım :) para hazır sınavlar bitsin sabah bisiklet öğlen futbol akşam RockNRoll :) büyük ihtimal road worn 60s strat alacağım :) ilk fender çalışımı hatırlıyorum 7. Sınıftaydım hayran kalmıştım şimdi lise sonum o kadar gitar aldım sattım ama içimde hep bi fender aşkı kalmıştır :) :)

@Arsen Aygün

Bi foto atabilir misin? :)

@Ozan Duran

Fender Jazz Bass tonuna hayranım birde precisionların sert ve çatlak olan o ton çok hoşuma gidiyor :) fender yani sonuçta :)

emrah sökmenberk

Daimi Üye
Tepki
191
İsim
emrah
Bisiklet
Mosso
forumda müzikle ugrasanlari gormek ne güzel benfe bateri caliyorum konuyla alakasiz ama sonucta isin icinde muzik var [emoji12]

• Beğen

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Arsen Aygün

Vaaaaayy iyiymiş üstat hemde bakımlı duruyor güzel :)

@r.ezk

Strat usa in tam modelini alabilir miyim acaba :) gerçi usa ise kalite kokuyordur ama merak ettim :)

@emrah sökmenberk

:) acaba bi sistem kurup düz yolda bisikletle giderken bateri çalınabilir mi? Tekerleklerine küçük çocuklarınki gibi dengeler takalım ve ön tarafını sabitleyelim daha sonra gidon kısmına gerçek boyutta olmasada mini boy bir davul seti koyalım :) :) sonra video çeker yutup a koyarsın burda paylaşırsın fenomen olursun :) :)

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
10 Yıl kadar önce bir bir strat kopyası almıştım, evde tonları hiç hoşuma gitmeyince değiştirmek için mağazaya geri gittim, eleman kontrol edip alalım dedi, 50W bir marshall'a bağlayınca gitar bambaşka bir şeye dönüşünce değiştirmekten vazgeçmiştim, sonraki yıllarda değiştirdim ama sözün özü iyi gitar tek başına belli olmuyor iyi bir ampli ile gerçek karakteri ortaya çıkıyor.

• Beğen

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alierkanimrek

Amfi ve pedallar çok etkiler tabiki 300 tl lik bi gitara bağlanılan pedal kaliteli bi ton yakalattırabilir :)

@Emre Yönlüer

Bence fender kadar bir mazisi olmasada gayet iyi tonları olan gitarlar :) pek çalmadım ama ilk çalışımda klavye ve sap kısmı biraz sertti ve yormuştu beni :) yeni nesil heavy metal de sıkça gördüm kullanıldığını :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben garibanım hacu, elde bunnar var.

http://2.bp.blogspot.com/-0vcV8n5P7SE/VHbt4H-GbwI/AAAAAAAABk0/WFhahWLybH8/s1600/IMG_3798.JPG

Tepki
3
Bisiklet
Specialized
İyi bir gitar ve lambalı bir amfi :) pedallar falan yalan oluyor yanında

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
H@Arsen Aygün
heheheheh :) lambalı amfi :) iyi gitar yanına bi karma pedal çok iyi olur :)

@SerinUcer
Heheheh :) bizim bu konudaki pedaldan kastımız ton değiştiren veya sesi güzelleştiren elektronik devrelerdir :) çalışması için dışında bulunan düğmelere ayağımızla basarız çünkü ayakta çalıyoruz ve ellerimiz bu iş için uygun değil o nedenle pedal denir :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bir ara analog setup kurmaya çalışmıştım. Sonradan baktım olacak gibi değil Boss GT-10B aldım kurtuldum. Hem processor hem ses kartı. Oooh miss..

• Beğen

SerinUcer

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Scott
@Sabih Bağcı

"Ne pedalı?" derken orada ton için pedalın lafı bile olmaz manasında söyledim :p Analog setup iyidir :)

• Beğen