Fazla kiloluyum bisiklete binebilir miyim?

Scudo
Tepki
8
Tekrar merhaba. Bodrumdan çıkardığım bisikleti tamirden aldıktan sonra dün akşam ufak bir gezintiye çıktım. Yüksek kadans gibi üstünkörü göz attığım bir kaç konuya istinaden mümkün olduğunca düşük viteste seri şekilde pedal çevirerek bir süre gezdim ve ilk rampayla karşılaşmamda foyam ortaya çıktı. Aşırı kilo ve yılların hareketsizliği üstüne sigaranın ortaklaşa yarattığı hamlık, form düşüklüğü had safhada. Tamam, bisiklet çok alt seviyede ve ağır. Ancak yıllar önce bindiğim dönemlerde bu kadar zorlandığımı hiç hatırlamıyorum.

Behemehal kilo vermeme paralel olarak fiziksel kondisyonumu da geliştirmek istiyorum. Buna yönelik somut önerileriniz için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

• Beğen
Tepkiler: muratokan

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@nickim_ne_ki Maddi imkanın var denilecek durumdaysa vücut geliştirmeye git o 6-7-8-9 vites bisikletler ağır olduğundan zaten bisikleti hızlı sürmeye başladıkça kilon düşecektir. 1 ayda bile inanılmaz değişiklikler olacaktır sende kilon zaten her bisiklet için en yüksek tutar 2 arada 1 deredesin kısacası

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@nickim_ne_kiBenimki 6 vites şehir bisikleti. Evet sadece 6 vitesli.

Tepki
8
@JusTiMe

@Şeffaf
Yok, benimki 21 vites dağ bisikleti. Sadece düşük profilli bir bisiklet.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@nickim_ne_ki Olabilecek en ağır bisikletlerdir. Tartıp kendinde görebilirsin...

Tepki
8
@JusTiMe farkındayım. Zaten bu yaşta ve fiziksel durumda çok yüksek beklentilerim yok. Amaç biraz şekle girip biraz da eğlenmek. Kondisyon kazanmaya çalışırken zamanı ve enerjiyi verimli kullanıp bir sakatlığa mahal vermemem gerekiyor.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@nickim_ne_ki o yüzden vücut geliştirmeye gitmen çok isabetli olur. Kaybedeceğin 1 şey var mı oraya giderek

muratokan

Aktif Üye
Tepki
239
İsim
Murat Okan
Bisiklet
Specialized
@Criticalwave kilonuz 175 dediniz dogru mu? Suan kac kilosunuz? Bisiklet ile ne kadar kilo verdiniz?

@Decsan abi idolumsun :) su karatay diyetini deneyecegim bende

Kingebu

Üye
Tepki
19
İsim
ebubekir
Bisiklet
Carraro
Bende bu konudan müzdaripim 1.67 boy 83 kiloyum yeni evlendiğim için daha da kilo aldım spor salonları ile pek aram yoktur.O yüzden çocukluk sevgim olan bisiklet alıp spor yapmaya ve kilo vermeye karar verdim.Carraro 227 aldım fakat yaşadığım yer çok tepelik ve asfalt(izmit bağçeşme) durumda başlangıç olarak kondisyon kazanmak için ne kadar efor sarfetmeliyim? Kendimi çok kasmam gerekir mi ? Günde başlangıç için kaç km yada kaç saat ideal olur ?

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
En son çare olarak bisan roadstar bakabilirsin 180e kadar yolu var ama fixie bir bisiklet

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Egemen A.

Üye
Tepki
0
İsim
Egemen
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaşlar konunun tam olarak nereye açıldığını bilmiyorum 1.80 boyunda ve 115 kiloyum bisiklete binince arka lastiğin havası iniyor bisikletten ınince eski haline geliyor ondan bir sorun olur mu ve ya lastiğin havasına mı bağlı

ceng

Üye
Tepki
21
İsim
Cengiz
Bisiklet
Mosso
ben iki sene evvel yegenime yol bisikletimi hediye etmistim geçen iftardan sonra aldim bi tur attim nasilda özlemişim lakin kilom 96 boy 187 nasil birakmisim dedm ve ptesi gunu hemen bi bisiklet aldim. kilo lu olmak onemli degil kilo verdikce daha rahatladigini anliyo insan pedallamaya devam

• Beğen
Tepkiler: RedFoX

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Egemen A.
Hocam lastiğin havası azdır, eğer dağ bisikleti ise lastiğin desteklediği son psi veya 5-6 psi daha azı kadar basabilirsin havayı.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Kilolu olup bisiklete binmeyi düşünenler,eğer paranız varsa,alabileceğiniz en hafif yol bisikletini alın..Mtb veya şehir bisikleti alıp,kendinizi yormayın..Üst düzey fitness tarzı bisikletlere de bakabilirsiniz..Bu bisikletler de hafiftir ama ben yine de ''direk yol alın'' derim..

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Egemen A.
Size bir bilgi vereyim; bisiklette ağırlığımız arkaya daha fazla bindiği için arka tekerin havasını daha fazla basmalıyız :)