Fazla kiloluyum bisiklete binebilir miyim?

roncul33

Üye
Tepki
70
İsim
Riza ONCUL
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kudret Kurtcebe
188 boyum.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@roncul33

Boya göre 130 kilo fazla olmakta ,ketojenik beslenme ile zayıflamak mümkün

(link)

Arda 26

Üye
Tepki
162
İsim
Arda Sarıkaya
Bisiklet
b'Twin
Herkese merhabalar arkadaşlar foruma yeni katıldım size bir kaç soru sormak istiyorum önümüzdeki hafta btwın rr 560 alıcam yaklaşık 130 kiloyum ve amacım ağustos ayına kadar düzenli antreman yapıp ağustos ayının sonunda yaklaşık 15 günlük 900 kmlik bir uzun yola çıkmak rotam nerede konaklıyacığım hepsi belli peki bu yol bu bisikletle yapılır mı?

• Beğen
Tepkiler: Emir haberal

WWL

Üye
Tepki
4
İsim
Berkcan
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar hepinize iyi ve sıkıntısız sürüşler dilerim.Yarın Rockrider 540 alamaya gideceğim sanırım ama kilomdan korkuyorum ben 140 kiloyum bu bisikletin beni taşıyıp taşıyamayacağından şüpheliyim.
Sormak istediğim bir şey daha var.
Bu bisiklete sahip olan arkadaşların deyimlerini merak ediyorum iyi ve kötü yanları nelerdir, garanti servis durumu nasıldır ?

Tepki
33
İsim
Berkay
Bisiklet
b'Twin
@WWL

Bende 520 s aldım teknik servis cok iyi geçen cumartesi gittim bedavaya vites ayarlarini yaptırdım hizmet iyi ve hizli 15 dk kada yaptilar

• Beğen
Tepkiler: WWL

e2a4

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Sedona
@CeHeNNeT

Merhaba, Sedona 310 gayet yeterli bisiklet olacaktır ancak özellikle kadro ve sele seçiminizi iyi yapmanızı öneririm.

Forumda ve internette doğru sele seçimi ile ilgili konuları araştırabilirsiniz.

WWL

Üye
Tepki
4
İsim
Berkcan
Bisiklet
b'Twin
@Berkaytopaktass

Aldım bende bisikleti 15km kadar sürdüm şuan tek sıkıntım sele baya acı veriyor ne yapsam diye düşünüyorum.

Tepki
33
İsim
Berkay
Bisiklet
b'Twin
@WWL

Aldım bende bisikleti 15km kadar sürdüm şuan tek sıkıntım sele baya acı veriyor ne yapsam diye düşünüyorum.

Bende de aynı sorun var 2 saat sürdükten sonra oturamıyorum

• Beğen
Tepkiler: WWL

WWL

Üye
Tepki
4
İsim
Berkcan
Bisiklet
b'Twin
@Berkaytopaktass az önce yine aynı istikamette sürdüm bu sefer baya az acı oldu sanırım biraz alışması lazım :D

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@Arda 26 Dağ bisikleti ile 900 km fazla yorabilir insanı ama yapılamayacak diye birşey yok bence rotanızı bilmiyorum ama 2.600 gibi bir rakamı gözden çıkardıysanız bence yol bisikletine bakmanız da fayda var çünkü daha az eforla daha fazla yol alıyorsunuz ve bu sizi mutlu edebilir sürme isteğiniz artar bence

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe

Arda 26

Üye
Tepki
162
İsim
Arda Sarıkaya
Bisiklet
b'Twin
@Afyon35 yorumunuz için teşekkür ederim 2 hafta önce btwın rockrıder 540 aldım günlük ortalama 40-50 km civarına kadar çıktım hafta içi 5 gün sabahları çıkıyorum beylikdüzünde oturduğum için doğa yeşil alan sahil kenara bolca var 2 gün önce silivri yakınlarına kadar hittim yorgunluk vs çok oldu tabi ama şöyle düşünüyorum decathlonda çalışan arkadaşımda bunu söyledi evet bisiklet dağ bisikleti tura çıkmadan 1 ay önce gel 27.5 inç uzun yol lastiği takarız yolu daha rahat gidersin dedi bakalım yakın zamanda almayı düşünüyorum lastiği bide öyle bakmak lazım

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@Arda 26 Öncelikle hayırlı olsun
teker evet önemli ama ağırlık olarak da daha hafif oldukları için falan da tercih ediliyor yol bisikletleri ama şöyle bir durum daha var daha fazla efor harcayarak daha hızlı kilo verebilirsiniz :)
Emniyetli sürüşler dilerim

• Beğen
Tepkiler: WWL ve Arda 26

samedal

Üye
Tepki
7
İsim
Samet B.
Arkadaşlar merhaba boy 1 82 kilo 103 yol bisikleti surmem sorun teskil edermiş?
Birde umraniye tarafindaki arkadaslar varsa onlara katılabilirim çok acemi oldugum için ogrenmem gereken çok şey var.

• Beğen
Tepkiler: kadirelci07
Tepki
9
İsim
Kadir
Bisiklet
b'Twin
merhaba arkadaşlar katlanır bisiklet almak istiyorum. 115 kiloyum bazı arkadaşlar taşımaz seni büyk teker al diyorlar. ağırlığımdan dolayı katlanırda sıkıntı çıkarmı. daha önce deneme şansım oldu rahat ve keyifli sürüştü. teşekkürler şimdiden...

• Beğen
Tepkiler: samedal

sonyaz

Daimi Üye
Tepki
408
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kadirelci07 ben o kilolarda başladım, sınır diyorlar ama sıkıntı olmaz, yoğun binersen kilo da verirsin.

Tepki
8
Forumda yeniyim. Danışmak istediğim bir kaç konu var. Yardımlarınız için peşinen teşekkürler.

Kilom 110. Evime yakın bir yerde göreve başlamam sebebiyle işe bisikletle gidip biraz kilo yakmak istiyorum. Eski evimin bodrumunda en az 10 yıldır elimi sürmediğim, zamanında bir zincir marketten sırf ucuz diye aldığım bir dağ bisikleti beklemekte. Yine marketlerde 380-450 gibi fiyatlara 21 vites dağ bisikletleri mevcut. Sizin fikrinize başvurmak istediğim konu şu: Eski bisiklet aşırı neme filan maruz kalmadığı için tek parça durumda. :) Kullandığım dönemlerde alımdan sonra ayarları yapılmadığı için vitesin rahat geçmediğini/geçirdiğim viteste durmadığını hatırlıyorum. Lastiklerin de lastiklikten çıktığını tahmin edersiniz. Maymun iştahlı biri olarak hevesimden kısa zamanda vazgeçmem de hayli olası. Benim derdim en azından idare ettiği süre içinde bisikleti kullanmak, sonraki duruma göre -ihtiyaç dahilinde- fazla uçuk kaçmamak kaydıyla yeni bir bisiklete terfi etmek. Sizce 1- bu bisiklet en azından bir süre beni taşır mı? (kilom son bindiğimden bu yana hayli arttı. 80-90 bandından bu noktaya geldim.) 2- bu bisikleti tekrar binilebilir duruma getirmek için harcayacağım para yukarıda bahsettiğim gibi yeni bir bisiklet için istenene yakın/onun üzerinde tutar mı? yani hiç uğraşmadan doğrudan o sınıf yeni bir bisiklet mi almalıyım? 3- yeni bile olsa bu sınıf bir bisiklet beni üç gün içinde yarı yolda bırakır mı? yani "parana yazık, git 300-500 daha fazla ver, yoksa demirlerden biri bir tarafını hayli acıtabilir" mi diyorsunuz? (araç arkası kit aldım. aklımda ara sıra dağ bayır gezmelerine çıkmak da var. hafta sonu tatili vb. gibi fırsatlardan istifade gidebilecek bir hayli yerim var.) 4- Ankara Eryaman/Etimesgut/Sincan bölgelerinde bakım için başvurabileceğim uygun bir usta tavsiyeniz var mı?

Tekrar teşekkür ederim, saygılar.

Tepki
769
Bisiklet
Cube
Herşey sende başlar sende biter kendini kilolu sayan arkadaşlarım. Bu yüzden istersen yaparsın. Yakın zaman önce 135 kilonun üzerine çıktım ama istek ve disiplinli çalışma ile 50 kilo verdim, beklenenin aksine vücudumun hiçbir yerinde deri sarkması olmadı. Hala kilomu korumaktayım. Faydası olacağını düşündüğüm 2017 yılı yazımı paylaşıyorum, okumanızı tavsiye ediyorum.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Deutscher