evde enerji içeceği

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
internette buldum çok beğemdim kendim yaptım kullandım gerçekten iyi kullanımı powerade gibi
malzemeler
1/4 fincan şeker
1/4 çay kaşığı tuz
1/4 fincan portakal suyu
1/4 fincan sıcak su
2 yemek kaşığı limon suyu
3.5 bardak soğuk su.

sıcak su şeker ve tuz karıştırıldıktan sonra soğuk suyla beraber diğer malzemeleri de ekleyip karıştırıyoruz.

bu içecek yaklaışık 50 kalori enerji ve 110 mg sodyum içeriyor yani powerade gibi ünlü sporcu içecekleriyle hemen hemen aynı.

benden öneri tuz miktarı 1.5 /2 kat arttırılırsa terle kaybedilen enerji daha çabuk kazanılabilir.

Scudo

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
bu gün basketbol da istasyon yaptık üşenmeazsem çizip resim koyarım.en ağır antreman buydu galiba çıkışta yarın litre içtim şimdi eski halime geri döndüm :D

bu arada öneri 2:tuz miktarı arttırılınca tadı biraz değişiyo ama tadını düzeltmek için sakın şeker koymayın.
öneri 3:yaklaşık 600 ml oluyor.
öneri 4:malzemeleri oranlı olarak arttırıp tek seferde daha fazla yapabilirsiniz.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Ben lisansını yakmış bir basketbolcuyum.Bilirim istasyonu.Resim çizmene gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: Çetin Erkan

Burak ÖZBEK

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Colnago
Bunun biraz değişiği soda ve elma suyu ile yapılan içecek vardır, o da güzeldir, tavsiye ederim..

özcan topal

Daimi Üye
Tepki
135
Beyaz Şeker Zararlı.Maden Suyu Yeterli Olabilir. Ama Gelcekten gzl Tarif.tşkkrlr.

murat uludağ

Aktif Üye
Tepki
69
İsim
Murat ULUDAĞ
yaptık bakalım koyduk dolabımıza :) tur öncesi tur sonrası kullanacagım teşekkürler.

Tepki
24
@murat uludağ

c vitaminli meyve suları vitaminlerinin çabuk bozulduğunu biliyorum tüketilme zamanına yakın hazırlanması iyi olur diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: observer

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
@özgür karataş

evet bilgi doğru kullanmadan hemen öce yapıp kapağını kaparsanız iyi olur. ayrıca bence antremandan sonra yada antremanda çok yorulunca enerjinin geri gelmesi için kullanılmalı powerade gibi bence asla antremandan önce kullanmayın işe yaramaz.

murat uludağ

Aktif Üye
Tepki
69
İsim
Murat ULUDAĞ
gerçekten etkili yanlız tam tarifinde yapınızz tuz birazdaha fazla olsun ben limonu severim bir kasık daha koyayım demeyin işe yaramıyor... teşekkürler tarif için

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
Bende bir içecek tarifi verecem yazdığım kağıdı bulabilirsem , ama biraz zahmetliydi :):) bıldırcın yumurtası falan da vardı içinde onu hatırlıyorum :):)

buldum ........

malzemeler
1 su bardağı süt ( tam yağlı - yarım yağlı - yağsız , nasıl isterseniz )
4 adet bıldırcın yumurtası
1 tatlı kaşığı zeytin yağı , dilerseniz 2
1 tatlı kaşığı harnup pekmezi , harnup'u bilirsiniz halk dilinde keçiboynuzudur ismi
1 tutam safran :) bu bitkinin 1 gramlık tozuyla altının 1 gramı aynı fiyatta :):) ona göre , bunu atlayalım bence
1 tatlı kaşığı toz badem , yada siz tüm badem atın ne farkedecekse ...
1 tatlı kaşığı toz fındık , toz olması şart değil bence :)
1 tatlı kaşığı antep fıstığı , nedense bunun için toz dememişler :):) sakın tüm atmayın , tozunu haline getirin :)

hazırlanışı :karıştırın :):)

özellikle kas gelişimi için ideal bir içecek ... tabi antrenman ağırlığına göre bıldırcın yumurtalarının sayısını artırın yada azaltın ... :)

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
@MeLiSBuRCu
bu burn-redbull gibi enerji verir antremanda önce içilir benim verdiğim powerade gibi terle kaybedilen enerjiyi geri kazandırıyor antreman sırasında ve antremandan sonra içilir...

recep mutluer

Aktif Üye
Tepki
36
Bu içeceği geçenlerde konuyu okumamışken de yapmıştım, çok işe yarıyor, birden dinçlik veriyo' yani , paylaşım için teşekkürler, konuda denildiği gibi maden suyu ile de yapılabilir aslında, terle kaybettiğimiz tek mineral sodyum değil sonuçta bu yüzden maden suyu daha iyi iş görür sanki.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Emircan gerek yok bunlara.Karaciğer ve böbreklerini gereksiz yere zorlamaktan başka birşey yapmıyorsun!