Erdoğanlar Bisiklet

selket

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Kenan Hiçyılmaz
Bisiklet
Diğer
Bu gün bana telefonda pasosuz oversize bir maşanın nasıl pasoluya çevrileceğini adım adım Ustalıkla anlattı ve bu hayatımda bisiklet ile ilgili çok büyük bir bilgi eksikliğini kapattı(evet halen pasolu furş kullanıyorum)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Lokman28
Bu davranış şeklinden ve tavrından dolayı seni kutlarım. Bizde hep bene dokunmayan yılan bin yaşasın ( burada esnaflık yapan erdoğanlar kast edilmemiştir, genel deyiştir ) derler ve bu kişileri bir gün bin yılan dokunur, şaftları kayar.

Bu konuda senden talep gelmesede, erdoğanlar bisiklet empati yapıp muhakkak sana bir jest yapacaktır diye tahmin ediyorum, Kötü yorum yapan müşteri 10 müşteri kaçırır, 10 müşteri 100 müşteriyi, 100 müşteri 1000 müşteriyi yani çok firma gün geldiğinde çözümleme yapmadıklarından acaba biz bu duruma nasıl geldik diye sorduklarında aslında geçmişte bu olayların kodlarını iyi analiz etmediklerini görürler ama iş işten geçmiştir, geçmişler olsun.

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bizim toplumumuzda protesto yada birlik ruhu yok. O nedenle bir kişi yada firma defalarca aynı hatayı da yapsa birileri bana ne diyecek ve alışverişe devam edecek. Aslında hata hatalarını yüzlerine vurmamak olur. Ha gidip söylersiniz yine pişkinlik yapar umursamazlarsa tamam tam anlamı ile eksi notu alırlar şimdi yarım not kırarsınız. Ben huylarını bildiğim ve zamanında Ahmetler Postanesinin oradaki yerlerinden arkadaşımla bir kaç defa gidip davranışlarına şahit olduğum için defterden sildim yıllar önce. Malzeme bakmam gerekirse bakarım bakmam değil ama almak konusunda artık en uç noktada tercihim olur. Yani arkadaş sonradan anladım demiş eski model olduğunu ve olay para değil KANDIRILMIŞ olmak, APTAL yerine konmak başka birşey değil. Müşteriye böyle davranılmamalı. Gelen müşteri bisiklet konusunda zır cahil de olsa ne demiş atalarımız " Yanlış hesap Bağdat'tan döner." yani bir gün mutlaka fark edilir yapılan hata. Müşteri de farketmiş.

Şimdi hediye konusunda da şöyle diyeyim 1500 TL ye bir bisiklet aldınız. Bunun en az %20 si kardır. Siz bu müşteriye ne bileyim 50-100 usd lik değil size gelişi 1 TL olan plastik suluklardan yada basit bir zil hediye etseniz neyiniz eksilir. Yani böyle bir ilgi görsem ben makul de fiyatları var ise aksesuar alacağım zaman ilk oraya uğrarım yada gittiniz bir çay ikram etseler.

Ben çocuk yaşlarda ilk pc mi almak için para biriktirip yeterli miktarı elde edince kardeşimle Kızılay'a gittik. Yıl 91. Sakarya da o zamanlar bir Ankara Yayınevinin çıkarttığı ve neredeyse tek kaynak olan "Bilgisayar Pazarı" adlı dergide ilanları sıkça olan bir firmaya uğradık. İçeri girdik. Bilgisayar almak istiyoruz dedik. Sekreter kız listeyi uzattı buradan bakın dedi ve başka kimse olmamasına rağmen müşteri olarak herhalde bunlardan iş çıkmaz diye düşünmüş olmalı ki arkasını dönüp başka bir bölüme geçti. Kardeşimle birbirimize baktık, yalandan listeyi inceledik ve iyi günler dileyip çıktık. 2. durağımız başka bir firma. İçeri girdik sonuçta o zamanlar bilgisayar işi ciddi iş ve biz iki çocuğuz. Sekreterler (ki öyle havalılar ki içeri girerken sosyete balosuna mu geldik dersiniz) bizi karşıladı tabi bekleyin biraz dediler. Bir-İki dakika sonra bizi firmanın sahibinin odasına davet ettiler. O adam 2 saat bize bilgisayarların işlemcilerinden anakartlarından standartlarından bahsetti, paramıza göre seçimimizin yanlış olduğunu o fiyata sonradan da (5 yıl kullandık) iyi ki sözünü dinlemişiz dediğimiz konfigürasyonu aldık. Çaylar sürekli geliyor ve kopnuşurken ikide bir sakın birşey almak zorunda hissetmeyin kendinizi bu kadar sohbet ettik diye söylerek rahatlatıyor. Biz oradan o bilgisayarı aldık. Pişman da olmadığımız gibi doktor dayımızın Amerikadan getirttiği ve saat hızı bizimkinden daha hızlı olan bilgisayarında kare kare görüntülenen programları rahat görebilmek için hızını yarıya düşürmek zorunda olduğumuz o bilgisayarın anakartı hala arşivimde aktif halde durmakta.
Sonuçta tatlı dil, iyi niyet, yıllarca sizi bir dükkanın bağımlısı yapabilirken bu aç gözlülük ve velinimeti adam yerine koymamak neden diye sormadan edemiyor insan. Ben kolay kazanmıyorumi kolay da yedirmem yani 2. el alırken de karşı tarafı öldürmeden hakkımı alır ama hakkını teslim ederim insanların. En azımdan huzurlu ve mutluyum o insanları sömürmediğim ve içinde bulunmaları olası kötü durumları kendi lehime kullanmadığım için fakat bu tip insanlarda ne vicdan var ne insanlık. Artık takdir sizin, para sizin. İstediğiniz gibi harcarsınız elbette ama ben paramın tam karşılığını almak isterim yada karşımdaki mala tam hakkını ödemek isterim ne fazla ne az.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SOZUAK
Konuyu uzun uzadıya, çok güzel kaleme almışsınız, esnaflık (küçümsemek anlamında değil) işte budur. Kişi ticaret değil, esnaflık yapmalı. ticaret yapan, para kazanma derdinde olur, esnaf insan ve müşteri kazanma derdinde olur. Benim yukarıda yazdığımız hidrolik SLX M675 fren setlerinin kutusuz ve çizik gelmeleride böyle birşey. Yani o bana geldikten sonra artık iade etmeyeceğim muhtemelen tahmin edilmiştir. Ya tutarsa diye hareket etmemek gerek. E-mail yazıyorum, birşey soruyorum cevap alamıyorum. Bir kaç kere e-maili hatırlatma gönderdim sonra cevap geliyor. Sıkıntı açıkcası.

• Beğen
Tepkiler: Lokman28 ve SOZUAK

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
Arkadaşımızın mağdur olduğunu akılda tutarak, firmanın yapacağı savunmayı beklemeden peşin hükümle firmayı suçlamayı da doğru bulmadığımı belirtmek isterim. Hele ki bu konu firmaya intikal ettirilmemiş, firma sahibi veya yetkililerinin bu olaydan haberi yok ise.

Bugün her firmada birçok farklı karakterde insan çalışıyor, belki size bisikleti satan personel bir an için şark kurnazlığı yapmayı denedi ve (hele ki prim usülü çalışıyorsa) elde kalmış bir bisikleti size satarak kendi adına ufak bir kazanım elde etti. Şimdi bu olaydan firma sahiplerini haberdar etmezseniz, bu personelle ilgili tedbir alınmasını da engellemiş olursunuz. Şunu anlarım, siz firmaya olayı bildirdiniz, ama firma yetkilileri olayın üzerini örtmeye, sizi başlarından savmaya çalıştı. O zaman düşünürüm ki balık baştan kokar, böyle bir zihniyetteki insanların işlettiği firmadan alışveriş yapılmaz. Ama bu tür olaylar firma yetkililerine aksettirilmeden topyekün firma suçlanıyorsa, bu noktada biraz daha insaflı davranmak gerekir diye düşünüyorum.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Altuğ
Mantıklı, birde bu boyutu var tabi. Farkıl açıdan bakmak gerek, sizin yaklaşımınız güzel ama yukarıda yok prim kazanma falan yazanlar olunca işin şekli değişiyor. yapıcı yorumlar, istişare, sesli düşünmeye her zaman şahım adına konuşmam gerekirse açığım.

• Beğen
Tepkiler: Lokman28

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Başka bir açıdan bakalım:

Erdoğanlar Bisiklet bu forumun üyesi. Gerek forum gerekse Erdoğanlar Bisiklet, bu camiada bilinen adresler, üstelik eski mesajlarda kendilerini savunduklarını da gördüm.
Firma gerçekten büyük ise kendisini takip etmeli, oto kontrol mekanizmasını kurmalı ve imajını izlemelidir. Ama niyet sadece para kazanmak gerisi hikaye ise, aman bana ne ise o zaman iş değişir. Yani buraların yabancısı olmadıklarını gördüğüm için en azından kendilerinin adlarının geçtiği bu başlığı takip edip gerekli düzeltmeyi yaptıktan sonra cevap yazmalarını da beklemedim değil. Ara ara acaba Erdoğanlar birşey yazmış mı bu olanlar ile ilgili diye baktım sonra pek uğraşmadıklarını gördüm. Personelin davranışı firmanın davranışıdır, personel ayrı bir varlık, firma ayrı değil. Ayrıca moda deyimle sehven olduğunu sanmıyorum oldukça organize zira depoya üzerinde 2016 yazan kutuya ne konduğunu orada çalışan müdüründen satışçısına hepsi çok iyi bilir bunu çalışan tek kişiye yıkmaya gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: Lokman28

Lokman28

Üye
Tepki
59
Bisiklet
Scott
@Mehmet Altuğ

Söylediklerinizde kesinlikle haklısınız. Bu şekilde sadece benim iddiamla yargılama yapıyoruz. Ama yukarıda da dediğim gibi ben erdoğanlar bisikleti arasam, durumu anlatsam, bana biz sizi kandırdık demeyecekler. Hata olmuş diyecekler. Forumu takip ediyorlarsa onu buradan da diyebilirler, ben de onları haksız yere sahtekarlıkla itham ettiğim için özür dilerim. Bana bisikletin 2016 model olduğunu sadece kurulumu yapan arkadaş demedi. Sanırım lütfü bey dedikleri kişi yaptı satışı. Bana istersem teşhirdeki ürünü 100 tl daha ucuza alabileceğimi söyledi. Ben de bisikletin ne kadardır teşhir de olduğunu sordum. Tam olarak ne cevap verdi hatırlamıyorum ama dediğinden bisikletin 2016 yılında teşhire konulduğu anlaşılıyordu. Kesinlikle daha uzun süre değildi. Ben de teşhirdekini istemediğimi söyledim. Bunun üzerine orada çalışan arkadan depodan bisikleti almaya gitti. Geldiğinde kurulum için arka tarafa geçtik. Bisikletin kolisi kesinlikle açıktı. Bundan eminim. Ve üzerinde 2016 yazıyordu. Ben de kurulumu yapan arkadaşa bisiklet "2016 yılında üretildi değil mi?" Diye sorduğumda evet abi cevAbını aldım. Hatta bisiklet koliden çıktığında çok tozlu olduğundan bir başka arkadaş açıklama bile yaptı kendince. Bu sohbetlerin hiçbir yerinde bisikletin 2013 yılında üretildiğine dair bir kelime geçmedi. Şimdi ben bunu hiçbir şekilde ispat edemem. Erdoğanlar bisiklet çıkıp, biz açıklama yaptık, bisikletin 2013 yılında üretildiğini söyledik dese aksini ispat edemem. ben böyle bir olay yaşadığımı söylüyorum. Bunu da şahsi çıkarım için değil, firmanın müşterilerini insan yerine koymasını istediğim için söylüyorum. Eğer erdoğanlar bisiklet burada yazılanları takip ediyorsa açıklama yapsınlar. Benim söylediklerimden daha farklı bir şey derlerse ben özür dilemeye hazırım.

Kaldı ki üretiminin üzerinden 3 yıl geçmiş bir bisiklet satılıyorsa, bunun alıcıya açık bir şekilde söylenmesi gerekir. Ben 2016 yılında üretildiğini sormasam dahi satıcının bu açıklamayı yapmış olması gerekirdi. Bence başlı başına bu durum bile satıcının kötü niyetini ortaya koymak için yeterli. Bunun üzerine bir de bisikletin 2016 yılında üretildiğini söylediler. Bir hata olabileceği yönünde kendimi inanın çok zorluyorum. Ama böyle bir olaya hatadır dersem, erdoğanlar bisikletten sonra bir de ben kendimi aptal yerine koymuş olurum.

• Beğen
Tepkiler: SOZUAK
Tepki
520
İsim
Mehmet Yeşilören
Bisiklet
Cube
@Lokman28

öncelikle işlerimiz yoğunluğundan dolayı bu forumu aktif kullanamıyorum. Durumla ilgili teknik detaylandırma yaptım.
ürün evet dediğiniz gibi 2013 yılına ait. Bu ürünler marintek firmasının scott bayiliğini bıraktıktan sonra stoklarımıza giren ürünler. Zaten stoklara baktıysanız L ve XL bedenleri geldi. ürünlerin stoğa giriş tarihleri kasım veya aralık 2015 olması lazım.

ürün 2016 model değil. bunda haklısınız firma olarak çalışanımız hata yapmış. bu konuda şahsım ve firmamız olarak özür dilerim. sanıyorum bilgi yetersizliği veya ürün model karışıklığından dolayı hata yapmış. kendisine sordum ancak o zaman konuşulanları tam hatırlamıyor.
Ürün ile ilgili bir memnuniyetsizliğiniz varsa lütfen faturası ile birlikte iade edebilirsiniz. Eğer ürünü kullanmak istiyorsanız;

linkteki ürünü hediye etmek isterim. mağduriyetinizi karşılamaz ancak en azından gönlünüzü almış olurum diye düşünüyorum. Durum için tekrar kusurumuza bakmayın.

olumlu veya olumsuz mail adresimize dönüş yapabilirseniz sevinirim

sağlıkla bol pedallı günler dilerim

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Erdoğanlar Bisiklet Sizin hakkınızda çok şeyler konuşuldu, oldukça da eleştirildiniz ama en azından durumu kurtarmak adına konuyu açan arkadaşın sorunu ile ilgilenmenin yanında eleştrilere de cevap vermeniz iyi olurdu. Sanmayın ki bu konu tek bir kişinin konusu. Şunu da ifade edeyim hiç kimse size ticari sırlarınızı kaça aldığınızı açıklayın demez ama en azından yurtdışı sitelerden üstelik kargo da eklendiği halde neden daha pahalı bir iç piyasamızın olduğunu, neden bizim ülkemizde de bazılarımızın alışveriş yaptığı ve ara ara jestlerle karşılaşıp genelde de mutlu olduğu (ki fiyatlar zaten çok iyi tek sorun teslimat süresi ve gümrüğe takılma riski) yabancı firmaların olupta aynılarını üç-beşi geçmeyen yerli bisiklet firmalarında göremediğimizi merak ediyorum. Ben sizin müşteri odaklı değil kar odaklı olduğunuz görüyorum. Çok fazla yazıp konuyu farklı yönlere çekmenizi istemem ama eğer cevap yazıp bizleri aydınlatabilirseniz güzel olur, biraz ümitlenebiliriz.

Tepki
520
İsim
Mehmet Yeşilören
Bisiklet
Cube
@SOZUAK
barış bey;

maalesef iç piyasada ki distiribitor firmalar kaynaklanan fiyat yükselmesi söz konusu. yurt dışından alışveriş yaptıgınız çoğu marka kendisi ülke distiribitoru oldugundan ürünleri çok daha uygun fiyatlara satıyor (merlin cycle-shimano) vb. ancak türkiye de işler bu şekilde yürümüyor. Maalesef satış yapmamızı (tavsiye edilen liste satış fiyatı) istedikleri fiyatları yayınlıyorlar. bizde bu fiyatlardan satıyoruz. geçen seneye kadar schwalbe marathonları 50-55 euro bazında satıyorduk. şuan 25-30 euro fiyatlara alabiliyorsunuz. ülkemizde bu konuda adımlar atılıyor. Firmalarda bunun farkında ancak umuyoruz yakın zamanda bu durum çözülür. Ama uygun fiyatlara alıp sattığımız ürünlerde yok değil. Brooks ürünleri şuan nerdeyse ingiltere fiyatlarının altında satıyoruz. Rekabet edebildiğimiz ürünler mevcut yavaş yavaş sistem türkiyede oturuyor. Bu biraz iç piyasadaki taleple dogru orantılı. talep sürekli dışarı kayıyor. Her üründe böyle ama.teknoloji, giyim vs. Devlet bu sabahtan itibaren PAYPAL türkiyeyi kapattığını duyurdu. umarım bu iç piyasaya olumlu yansır. bununda haberinide burdan vereyim.

hepinize bol pedallı gunler

Lokman28

Üye
Tepki
59
Bisiklet
Scott
Erdoğanlar bisiklet ile yukarıdaki mesajlarından sonra mail aracılığı ile görüştük. Burada yazdıklarımı mailde tekrar ifade ettim, isteğimin buna benzer bir olayın bir daha yaşanmaması olduğunu yineledim. Zaten kendilerinin bisikleti koşulsuz bir şekilde iade edebileceğimi söylemeleri benim için yeterli bir davranıştı. Bu şekilde hatalarını kabul ettiklerini de ifade ediyorlardı. Bu tutum beni ziyadesi ile memnun etti. Ben de mailde bisikleti iade etmemin ne benim ne de onlar açısından mantıklı olmadığını, bisikletten memnun olduğumu ifade ettim. Bununla birlikte alyan takımı yerine marka ve modelini kendilerinin belirleyeceği bir çift patlamaya dirençli 700x35 ebatlarında lastik gönderebilirlerse memnun olabileceğimi söyledim. Kendileri de benim tercih ettiğim herhangi bir modeli gönderebileceklerini söylediler. Benim isteğim doğrultusunda ( ) linkteki lastiği bugün kargoya verdiklerini ifade ettiler. Yaşadığım olay her ne kadar eleştiriyi hak ediyorsa, Erdoğanlar Bisikletin hatalarını kabul edip bu davranışı sergilemeleri de bir teşekkürü hak ediyor diye düşünüyorum. Umarım buna benzer olaylar bir daha yaşanmaz. Herkese bol pedallı mutlu günler :)

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
@Lokman28 Mağduriyetinizin giderilmesine ve firmanın gönlünüzü almasına çok sevindim. Bizler bu forumda bisiklet sporuna bir şekilde gönül vermiş insanlar olarak, hiçbir arkadaşımızın bu şekilde gönlünün kırılmasını, bisikletinin keyfini çıkarmak yerine böyle can sıkıcı sorunlarla uğraşmasını arzu etmeyiz. Eminim mesajlarınızı okuyan tüm arkadaşlarımız da, bu olay sanki kendi başına gelmiş gibi üzülmüştür.

Yaşanan bu olay da gösterdi ki, doğru iletişim kanalları kullanıldığında ve karşılıklı iyiniyet muhafaza edildiğinde bu tür sorunlar, anlaşmazlıklar büyük oranda çözülebiliyor. Hem size, hem de Erdoğanlar Bisiklet'e gösterdiğiniz olgun tavırdan ötürü ayrıca teşekkür ediyorum.

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Mesajınızın yerine ulaşmış olması ve sonucu paylaşmış olmanız güzel. Her ne kadar ben eleştirilerime duymak istediğim cevabı alamadıysam da şunun bilinmesini isterim ki liste fiyatı vesaire dışına çıkamıyoruz olayı bana mantıklı gelmedi. Endüstriyel elektrik malzemeleri ki içlerinde ampülden, otomatik sigortaya , priz-buattan kabloya herkesin ihtiyacı olan malzemeler de olmak koşulu ile yine bu fiyat listeleri üzerinden pazarlanır ve firmalar iş yerleri satış için bu listeyi gösterip onun üzerinden iskonto yaparlar son kullanıcıya yani kendileri %50 gibi indirimle alıp o liste fiyatından ne kadar pahalıya satarsa o kadar kazanır. Bunda da firmalar bu liste fiyatlarının altına inmek yassak demezler.

Bizim ülkemizdeki ticari anlayışta az satıp çok kazanma ve fazla yorulmama mantığı vardır, yabancılarda da makul karlarla çok satma mantığı vardır. Sonuçta ne kadar çok satılırsa o kadar kullanılır ve makul fiyatlar olursa insanlar tamir ettirme/idare etme yerine atıp yenisini alırlar. Ülkemizde ucuz ol(a)madığı için herkes aldığı malzemenin pestilini çıkartır, ikinci el fiyatları bile elalemin yurt dışında sıfır malzemeyi sattığı fiyatlara ulaşır. Bir gün büyük firmalardan birisi bunu uygularsa gerisi çorap söküğü gibi gelecek ama az yorulayım çok kazanayım mantığından kurtulmak şart.

Bir de sadece Erdoğanlar firması değil her yabancı ürünün Türkiye temsilcisi yada ana firmanın şubesi olan firma başlarında bizim insanımız olduğu halde çıkıp ana firmaya demiyor ki arkadaş ürünlerin kılavuzlarını Türkçe olarak yapacaksınız, ben ülkemde herkesin anlayabileceği kendi dilinde ürün satmak isterim. Ya basitleştirilmiş fotokopi kalitesinde yada hiç yok şeklinde Türkçe kılavuz eklenmiyor. Ben şahsen yabancı dilim olduğundan Türkçe kılavuz olsa dahi İngilizcesini okumayı tercih ediyorum çünkü detaylı bilgileri Türkçe'ye çevirmiyorlar yada yalan yanlış çevirilerle ortaya çıkıyorlar.
Mesela elektronik malzemelerde "radiation hardened" şeklinde özelleştirilmiş malzemeler satılır. Bunun anlamı özellikle havacılık yada meteoroloji, model uçak , yüksek rakımlı lokasyonlar gibi yerlerde atmosferin üstlerine çıkıldığından, atmosferin zararlı ışınları süzme özelliği azalıp gamma ışınları gibi ionize edici ışınların etkisi çok olan yerlerde "radyasyona dayanıklı" malzemeler olduğunu, fonksiyonlarının bu durumlarda bozulmadan çalışabileceğidir. Bizim bazı aklı evveller bu kelimeyi "radyasyonla sertleştirilmiş/sağlamlaştırılmış" şeklinde çeviriyorlar. Bilmeyen anlamaz sonuçta büyük bir teknik hatadır. Örneğin eski firmamda meteoroloji balonu ile yüksek irtifaya çıkıp oradaki atmosfer koşullarını ölçüp yere bildiren bir sistem vardı. Çıkılan irtifa bu ışınların yoğun olduğu yerler olduğundan (sürekli uçak seyahatlerinde de bu ışınlar nedeni ile kanser riski vardır belirteyim) devrelerin doğru çalışması için bu tip malzemeler kullanılması şarttı.
kısacası aldığınız bir malzemenin bisikletinizde özellikle bilmeniz gereken bir püf noktasını, özelliğini bilemiyorsunuz ve kulaktan dolma şekilde yalan-yanlış öğreniyorsunuz. Büyük firmalar bu misyonu üstlenip Türkçe kılavuz için baskı yapabilirler ama maalesef çok umursanmıyor belki de aman bilmesinler bozsunlar/yanlış kullanıp yenisini alsınlar bile diyenleri vardır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Lokman28 @Erdoğanlar Bisiklet Esnaflığın gereğini yaparak, gerektiğinde zarar etmenin bile "kar" olduğunu göstermiştir, Kardeşimizin gönlünü almış, her iki taraf gayet memnun olmuştur. Her iki taraf için hayırlı olmuştur, tebrikler Erdoğanlar Bisiklet.

derracetii

Üye
Tepki
18
İsim
Abdullah kaplan
Bisiklet
Mosso
Haydaaaaa arkadaş hediyeni alınca iş bitti mi bu kadar kolay mı bari forumu birbirine katmasaydınız.

• Beğen
Tepkiler: Helen

Lokman28

Üye
Tepki
59
Bisiklet
Scott
@derracetii

Benim için mesele hediyemi aldığımda değil, Erdoğanlar Bisiklet'in yaptıklarını kabul edip istersem bisikleti koşulsuz bir şekilde iade edebileceğimi söylediklerinde bitmişti. Benim duymak istediğim şey buydu. Çünkü olması gereken tavrın bu olduğunu düşünüyordum. Onların tavrıda bu yönde olunca ben de bisikletten memnun olduğumu, bir tek lastiklerinden şikayetçi olduğumu ifade ettim. Önceki mesajlarımda da ifade ettiğim gibi benim bu olayı foruma yazmaktaki amacım zararımın telafi edilmesi değildi. Doğru olmayan bir tutum söz konusuydu ve ben de bunu başkaları da tepki göstersin diye paylaştım. Bunum sonucunda da Erdoğanlar Bisiklet, (bence) yapılması gerekeni yaparak bisikleti iade edebileceğimi söylediler. Bunun yerine size "şunu" gönderelim deselerdi tabii ki de sorun hallolmuş olmayacaktı. Ben hediye alınca değil almak istediğim cevabı aldığım için "iş bitti".

adr

Üye
Tepki
196
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cube
@Erdoğanlar Bisiklet tekrar teşekkürler..

Arkadaşlar konuyu başından bu yana takip ediyorum. Bende Erdoğanlar Bisikleti yakından tanırım (Oran lojmanlarındayım yani aynı semtteyiz) Eşimle birlikte 2 adet Cube bisikletimizi buradan geçen yıl aldık ve 92 den bu yana Scott kullanıyordum beni Cube ile tanıştırdılar ziyadesiyle memnun oldum. Kadro ve set bilgim fena sayılmaz (1992 den bu yana bisiklet dünyasıyla yakından ilgiliyim) fiyatları değerlendirdim ve dükkandaki yüzden fazla bisiklet arasından alacaklarımı planlayarak gittim, yinede işin içinde olan Mehmet Yeşilören kardeşimize sorayım dedim bana fiyat performans konusunda içimden geçenleri okuyarak kafamdaki bisikletleri tavsiye etti inanın. Eşimle bir an gülümseyerek birbirimize baktığımızı hatırlıyorum ve şuan çok şükür sağlıkla bizikletlerimizi kullanıyoruz.

Erdoğanlar Bisikletin sahibi Lütfü bey ve oğlu Mehmet Yeşilören çok değerli ve işini çok iyi yapan insanlar. Zamanında esnaflık dahil birçok işle yakından ilgilendiğim için işlerini yaparken onları iyi izliyorum, hakikaten çok yoğun çalışıyorlar, bazen dükkana girdikten 5-10 dk sonra selamlaşabiliyoruz ancak her seferinde güler yüzlü bir şekilde, sıcak bir içtenlikle karşılayıp uğurluyorlar. inanın oturup 2 laf edemen ayrıldığım çok oluyor. Bu nedenle bizzat ilgilenemedikleri konularda ufak tefek hatalar olabilir, gördüklerinde dürüstçe hallederler burada gördüğümüz gibi. Buna adım gibi eminim çünkü yaklaşımları samimi ve işlerini iyi yapmaya gayret ediyorlar buna şahit oldum. Uzaktan tanımadan görmeden yorum yapmak bazılarına kolay geliyor, burada arkadaşımıza karşı en doğru yaklaşımı sergileyerek müşterisini memnun etmiştir. Ankara'ya yolunuz düşerse @Erdoğanlar Bisiklet e mutlaka uğrayıp tanışmanızı tavsiye ederim.